Προς το περιεχόμενο

Θα πουλήσει τελικά το Nintendo Switch;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, duende είπε

1. 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

SH.jpg.39944d52847cfda0093f902b41d90848.jpg

2. 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

NB.jpg.560b8a88c9edcdeff238be1ae1e0d3a6.jpg

 

Post με βαθύ νόημα 😉

Στις 20/1/2017 στις 10:32 ΜΜ, efo355 είπε

Θα τολμήσω να προβλέψω την παταγώδη αποτυχία του switch.

Zelda στα 900p 30 fps εν έτει 2017 πως θα τραβήξει και άλλο κόσμο πέρα από τα fan boys της εταιρίας;

Που είναι τα third party games ?

Και όχι ένα Skyrim που το έχουν παίξει οι πάντες δε λέει και τίποτα ( και αν βγει και αυτό ).

Πίστευα ότι θα μάθει από τα λάθη της με το Wii u αλλά δεν!

Ο τολμών έχασε παντού πάντως 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 229
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 minutes ago, duende said:

2. 

  Hide contents

NB.jpg.560b8a88c9edcdeff238be1ae1e0d3a6.jpg

349b0f0c6ef363a41f0c43603b4a47d1.png

 

Γενικά το θέμα προσφέρεται για διασκέδαση! 

On 21/01/2017 at 01:21, George.Ember said:

Αν το εδινε στην τιμη των 80 ευρω με τα παιχνιδια στα 8 ευρω ναι. Να το εχω σαν συμπληρωματικο διπλα απο ενα xbox. Να παιζω ειναι Call of Duty, να παιζω και ενα Mario να θυμαμαι τα παλια. Αλλα να μου το πουλαει στα ισα σαν να μου πουλαει xbox οχι.

Διαμάντι! 

Συγγνώμη δεν άντεξα! :lol:

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Post με βαθύ νόημα 😉

Ο τολμών έχασε παντού πάντως 😉

Η πρόβλεψη βγήκε Άκυρη. Η πλάκα είναι ότι έχω πάρει switch lite και είναι τρομερή κονσόλα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι στο Enternity που βγάλανε πόρισμα ότι η κονσόλα θα αποτύχει πριν ακομα κυκλοφορήσει.Αυτο είναι το επίπεδο της gaming δημοσιογραφίας εδώ στην Ελλάδα.Ο πόνος τους είναι αβάσταχτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

With all due respect παιδιά έχω κάνει καινούργια άντερα από τα γέλια που τους haters που το έπαιζαν ειδήμονες, αλλά τώρα που πάει ολοταχώς για 1η κονσόλα όλων των εποχών ω του θαύματος εξαφανίστηκαν.

Ξυδάκι παιδιά, ξυδάκι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/1/2017 στις 9:15 ΜΜ, calculator είπε

Αν πουλήσει αυτό εμενα γράψτε μου. Με τιμή τέτοια κι ανταγωνισμό που το πατάει κάτω δεν υπάρχει περίπτωση. Ούτε μια στο εκατομμύριο.

Δέχομαι εκατομμύριο από εσένα αν υπάρχεις ακόμη εδώ μέσα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2022 στις 5:38 ΜΜ, Braveheart1980 είπε

With all due respect παιδιά έχω κάνει καινούργια άντερα από τα γέλια που τους haters που το έπαιζαν ειδήμονες, αλλά τώρα που πάει ολοταχώς για 1η κονσόλα όλων των εποχών ω του θαύματος εξαφανίστηκαν.

Ξυδάκι παιδιά, ξυδάκι

εγω που δεν ειμαι ουτε χατερ ουτε φαν να σου πω την αποψη μου?Ωραιο το μαριο παρτι σχεδον ολοι μου οι γνωστοι εν μεσω καραντινων το πηραν και το ελιωσαν γιατι ηταν ωραια διασκεδαση στα κορωνοπαρτις αλλα δατς ιτ το παιξαμε το λιωσαμε το βαρεθηκαμε σχεδον κανεις δεν το ξανακουμπησε μετα τις καραντινες.Η συλλογη πολυ μικρη,τα παιχνιδια πανακριβα και οι προσφορες αστειες.Αν τα συγκρινεις με τις προσφορες των xbox/ps δεν βρισκω τον λογο να το παρεις,ακομα και εναν/δυο nintendo φανς φιλους που εχω δεν νοιωθουν καλα με την αγορα αλλα το ηθελαν οπως και να εχει για την συλλογη κονσολων.

Ακομα και να παρει τον τιτλο της νο1 κοσνολας δεν θα σημαινει απαραιτητα οτι ειναι και καλη,η μαλλον καλυτερα οτι ειναι και η καλυτερη κονσολα που θα μπορουσες να παρεις ( το νο1 αυτοκινητο σε πωλησεις ειναι το corolla δεν σημαινει οτι ειναι και το καλυτερο αυτοκινητο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2022 στις 11:00 ΠΜ, AtiX είπε

Γι αυτό και πάμε κατα διαόλου, επειδή ξεχνάμε εύκολα…

τι να ξεχασουμε? και βασικα ποιο το νοημα του να ξεθαβει καποιος ενα νημα απο το 17 λες και εχει μετοχες στη νιντυ? εκτος κ αν ειναι 10χρονο

πραγματικα, γελαω πολυ με τον φανμποισμο, ανεξαρτητως πλατφορμας. θα μου πεις, εχει διαφορα απο τους φανατικους των ομαδων?..τεσπα

και για την ιστορια, εχω switch, 2 τον αριθμο συν πολλα αλλα απο νιντυ..αλλα who cares αν πουλαει, στη τσεπη μας πανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, duende είπε

τι να ξεχασουμε? και βασικα ποιο το νοημα του να ξεθαβει καποιος ενα νημα απο το 17 λες και εχει μετοχες στη νιντυ? εκτος κ αν ειναι 10χρονο

πραγματικα, γελαω πολυ με τον φανμποισμο, ανεξαρτητως πλατφορμας. θα μου πεις, εχει διαφορα απο τους φανατικους των ομαδων?..τεσπα

και για την ιστορια, εχω switch, 2 τον αριθμο συν πολλα αλλα απο νιντυ..αλλα who cares αν πουλαει, στη τσεπη μας πανε?

Δηλαδή εσένα δεν σε νοιάζει να δεις ποιοι βγήκαν σωστοί και επιβεβαιώθηκαν και ποιοι απλά δεν ξέρανε τι τους γινότανε?

Προσωπικά εμένα με ενδιαφέρει τι και πως συμπεριφέρεται ο κάθε ένας εδώ μέσα για να δίνω βάση ή όχι στα λεγόμενα του…

Αν αυτό το κάναμε και εκεί έξω στην κοινωνία και δεν ξεχνάγαμε με χίλιες δυο δικαιολογίες τις βλακείες που ξεστομίζει ο καθένας, σίγουρα θα ήταν καλύτερα τα πράγματα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και τι εγινε ή μαλλον τι προκυπτει με το ποιος ειχε δικιο και ποιος ειχε αδικο?Κανει αυτον με την σωστη προβλεψη ποιο καλο στις προβλεψεις?Στην καλυτερο τυχερο τον λες τουλαχιστον στο συγκεκριμενο θεμα

Μπορουσε καποιος να προβλεψει το 2017 τον κορωναιο?τα lockdown?την ελλειψη τσιπ?Το Χ5-Χ9 κοστος μεταφορικων?Τις πωλησεις που εκανε αθροιστικα τα πρωτα δυο χρονια μεσα στον κορωναιο τα εκανε μεσα σε 9 μηνες.

Εσυ δηλαδη ηξερες οτι οι το ps5 θα περιμεναν σε ατελειωτες ουρες αναμονης και παλι δεν θα εβρισκαν?

Οποιος σου εκανε προβλεψη σου την εκανε με τα δεδομενα του 2017 απο το 2020 μονο μετεωριτης δεν επεσε και δεν εβρεξε ακριδες.Ουτε να τον κραξεις μπορεις δικαιολημενα ουτε μπορεις να παινευτεις για την ισως ευστοχη προβλεψη σου.

(πέρα του μετα απο 5 χρονια κραζεις την αποψη ενος ανθρωπου ο οποιος μπορει να ειναι "αλλος" ανθρωπος με εντελως διαφορετικα μυαλα οπως αλλος ησουν στα 20 αλλος στα 25 αλλος στα 30 και παει λεγοντας)

Επεξ/σία από chrisxkar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μόνο που βρίσκεις δικαιολογίες για κάτι που δεν πούλησε, ενώ κάποιο (άλλο ίδιας κατηγορίας) πούλησε πάρα πολύ, κάνεις το ίδιο λάθος που κάνανε και όσοι δεν  αντιλήφθηκαν την ουσία των προϊόντων αυτών…

Πραγματικά δεν έχετε βαρεθεί να διαβάζετε εδώ μέσα την αποψάρα του καθ’ ενός διατυπωμένη μάλιστα με ύφος 1000 καρδιναλίων?

Και για να μην γίνει παρεξήγηση, δεν μιλάω για όσους επιχειρηματολογούν και λένε την γνώμη τους, μιλάω για τα τρολ, τα fuaboys, τους αλεξιπτωτιστές, τα δίπλα account και γενικά για όσους βλέπουν παιδική χαρά το insomnia…

Επεξ/σία από AtiX
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το switch συμπεριφερθηκε μη φυσιολογικα πουλησε το 2018 Χ, πουλησε το 2019 το 1/3 απο αυτα και τι ξαφνικα μετα απο 3 χρονια(2020) ανακαλυψε ο κοσμος οτι βγηκε το switch και αρχισε να πουλαει το ιδιο και παραπανω απο το 2018?

Εγω τουλαχιστον το παιρνω σαν δεδομενο οτι δεν ειναι τυχαιο γεγονος.Απο εκει και περα οι πωλησεις ειναι πωλησεις δεν μπορεις να την αρνηθεις απλα δεν μπορουμε να δωσουμε τον τιτλο της προβλεψης της χρονιας σε οποιον προεβλεψε 100εκ (η τουλαχιστον 100εκ μεχρι σημερα) γιατι δεν εγιναν ορθολογικα αυτες οι πωλησεις και αντιστοιχα σε οποιον εκανε τις αντιθετες προβλεψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...