Προς το περιεχόμενο

Ο Hugo Barra αποχωρεί από την Xiaomi


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο καθενας σχολιαζει μεχρι εκει που φτανει το μυαλο του, δυστυχως...

το δυστυχως...οχι για τον σχολιασμο, αλλα για το μεχρι που φτανει το μυαλο καποιων...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παλι μου φαινεται λογικο η πτωση της χιαομι και δεν φταιει κανενας. Καποτε ολλα τα κινεζικα κινητα ηταν φτινες αντιγραφες των galaxy και των iphone που πρωσπαθουσαν να σου πουλησουν τα λαμογια για γνησια για ενα 50ρικο! εκεινη την εποχη λοιπον ηρθε η Χιαομι η huaweui η zt και αλλες 2 3 αιτεριες και βγαλαν κινητα της προκοπης και value for money. Οπως ηταν λογικο ολες εκτοξευτηκαν! καποια χρονια μετα ολλοι καναν το ιδιο. οι 5 αιτεριες της προκοπης γιναν 15 και μοιραστηκε η πιτα. Μια χαρα παει η χιαομι αν σκευτεις οτι ακομα και στην ελλαδα την ξερουμε πλεον και την εμπιστευομαστε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε στενόμυαλο fanboy, πότε θα καταλάβεις ότι είναι υγιές να υπάρχουν τέτοιες εταιρείες και να πηγαίνουν καλά. Είναι υγιές για την αγορά και κατ' επέκταση για την τσέπη σου.

 

Ακόμα και με τα μικρά μεγέθη τους εταιρίες όπως η Xiaomi, η OnePlus κλπ έβαλαν το λιθαράκι τους για να μην αγοράζεις το iPhone ή το Galaxy σου 1500€. Έβαλαν το λιθαράκι τους για να βλέπεις ένα μικρό innovation κάθε χρόνο.

 

Δεν ξέρω κατά πόσο θετική ή αρνητική είναι η αποχώρηση του Barra από την Xiaomi, αλλά σίγουρα υπάρχουν πολλά αντίστοιχα μυαλά εκεί έξω που μπορούν να τον αντικαταστήσουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε στενόμυαλο fanboy, πότε θα καταλάβεις ότι είναι υγιές να υπάρχουν τέτοιες εταιρείες και να πηγαίνουν καλά. Είναι υγιές για την αγορά και κατ' επέκταση για την τσέπη σου.

 

Ακόμα και με τα μικρά μεγέθη τους εταιρίες όπως η Xiaomi, η OnePlus κλπ έβαλαν το λιθαράκι τους για να μην αγοράζεις το iPhone ή το Galaxy σου 1500€. Έβαλαν το λιθαράκι τους για να βλέπεις ένα μικρό innovation κάθε χρόνο.

 

Δεν ξέρω κατά πόσο θετική ή αρνητική είναι η αποχώρηση του Barra από την Xiaomi, αλλά σίγουρα υπάρχουν πολλά αντίστοιχα μυαλά εκεί έξω που μπορούν να τον αντικαταστήσουν.

ty!

:wub: 

 

Δεν μπορεί να ειναι ΤΟΣΟ δυσκολο να καταλαβουν πως ο μονος κερδισμένος απ τον ανταγωνισμό ειναι ο καταναλωτης.

Δεν μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να σαι και εσυ απο αυτους που πηρανε ssangyong τζιπακι και νομιζουν οτι αγορασαν Audi Q7

 το ssangyong τζιπακι που λες,ειναι το μισό μερσεντες.

Επισης να θυμίσω λιγο οτι οι κορεατες στα αυτοκίνητα,εχουν ανεβεί ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ εδω και πολλά χρόνια. Ειδικα κατι  aud...εεε volkswagen τα τρώνε για χωριάτικη(μιας και οι κινητήρες τους καταπίνουν το λάδι σα ντοματοσαλατα)..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ty!

:wub: 

 

Δεν μπορεί να ειναι ΤΟΣΟ δυσκολο να καταλαβουν πως ο μονος κερδισμένος απ τον ανταγωνισμό ειναι ο καταναλωτης.

Δεν μπορεί.

 

 

 το ssangyong τζιπακι που λες,ειναι το μισό μερσεντες.

Επισης να θυμίσω λιγο οτι οι κορεατες στα αυτοκίνητα,εχουν ανεβεί ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ εδω και πολλά χρόνια. Ειδικα κατι  aud...εεε volkswagen τα τρώνε για χωριάτικη(μιας και οι κινητήρες τους καταπίνουν το λάδι σα ντοματοσαλατα)..

 

 

Βρε στενόμυαλο fanboy, πότε θα καταλάβεις ότι είναι υγιές να υπάρχουν τέτοιες εταιρείες και να πηγαίνουν καλά. Είναι υγιές για την αγορά και κατ' επέκταση για την τσέπη σου.

 

Ακόμα και με τα μικρά μεγέθη τους εταιρίες όπως η Xiaomi, η OnePlus κλπ έβαλαν το λιθαράκι τους για να μην αγοράζεις το iPhone ή το Galaxy σου 1500€. Έβαλαν το λιθαράκι τους για να βλέπεις ένα μικρό innovation κάθε χρόνο.

 

Δεν ξέρω κατά πόσο θετική ή αρνητική είναι η αποχώρηση του Barra από την Xiaomi, αλλά σίγουρα υπάρχουν πολλά αντίστοιχα μυαλά εκεί έξω που μπορούν να τον αντικαταστήσουν.

jack-ma-2-e1465954193408.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον κανείς δεν σε αναγκάζει να αγοράσεις iPhone ή κάποιο άλλο ακιρβό κινητό.

2ον μην συγκρίνεις τα iPhone με τα Xiaomi καμία σχέση και τιμολογιακά και ως συσκευές. Το ότι είναι φτηνά κινέζικα δεν πάει να πει ότι φτάνουν κινητά όπως τα iPhone ή τα Galaxy S7

φιλε μου και η xiaomi εχει βγαλει μεγαλα κινητα και σιγουρα θα βγαλει και ναυαρχιδες...δεν ξερω για ποιο λογο αγχωνεσε τοσο για την apple και την samsung απλος εγω βλεπω οτι η χιαομι βγαζει κινητα στην τιμη των 140 ευρω με 200 ευρω που αντοιστιχουν σε αποδοση με 300-400 ευρω samsung....και πριν πεις κατι και στην ποιοτητα (βλεπε χιαομι redmi note 3 pro sthn timh 140 eyrv με αλουμινιο καπακι)...αν δεν με πιστευεις ψαξε αποδοσεις του μοντελου που σου ειπα και συγκρινετο με apple και samsung.Απλος σας εχουν βαλει στην νοοτροπια το οτι ειναι υπερκοστολογιμενο ειναι και μακραν καλυτερο ενω σχεδον παντα η υπερκοστολογηση περιλαμβανει μονο την μαρκα και οχι την ποιοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ty!

:wub: 

 

Δεν μπορεί να ειναι ΤΟΣΟ δυσκολο να καταλαβουν πως ο μονος κερδισμένος απ τον ανταγωνισμό ειναι ο καταναλωτης.

Δεν μπορεί.

φιλε μου δινω οικονoμiα την πεμπτη και διαβαζω για το μονοπολιο και τον τελειο ανταγωνισμο...μηπως να ριξουν και τα φανμποις μια ματια σε αυτες τις δυο εννοιες να ξεστραβωθουν :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2ον μην συγκρίνεις τα iPhone με τα Xiaomi καμία σχέση και τιμολογιακά και ως συσκευές. Το ότι είναι φτηνά κινέζικα δεν πάει να πει ότι φτάνουν κινητά όπως τα iPhone ή τα Galaxy S7

Ευτυχώς που δε τα φτάνουν και μακάρι να μη τα φτάσουν ποτέ. Διότι έτσι και βάλουμε το Note 7 στην πρότασή σου, το επιχείρημα καταρρέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να σαι και εσυ απο αυτους που πηρανε ssangyong τζιπακι και νομιζουν οτι αγορασαν Audi Q7

Εγώ πάντως έχω το galaxy s7 edge εδώ και κάτι μήνες, πολύ καλό, εδώ και 1 μήνα περίπου έχω το Xiaomi mi max 4gb/128gb. Μάντεψε...ετοιμάζω αγγελία για το s7 edge...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον κανείς δεν σε αναγκάζει να αγοράσεις iPhone ή κάποιο άλλο ακιρβό κινητό.

2ον μην συγκρίνεις τα iPhone με τα Xiaomi καμία σχέση και τιμολογιακά και ως συσκευές. Το ότι είναι φτηνά κινέζικα δεν πάει να πει ότι φτάνουν κινητά όπως τα iPhone ή τα Galaxy S7

Ειχες στη κατοχη σου κανενα Xiaomi? Αν οχι παρε ενα ;) και τοτε θα με καταλαβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω το galaxy s7 edge εδώ και κάτι μήνες, πολύ καλό, εδώ και 1 μήνα περίπου έχω το Xiaomi mi max 4gb/128gb. Μάντεψε...ετοιμάζω αγγελία για το s7 edge...

Πολύ καλό και ελαφρύ tablet που δέχεται sim το mi max, αλλά γιατί πουλάς το κινητό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω το galaxy s7 edge εδώ και κάτι μήνες, πολύ καλό, εδώ και 1 μήνα περίπου έχω το Xiaomi mi max 4gb/128gb. Μάντεψε...ετοιμάζω αγγελία για το s7 edge...

χαζομάρα θα κάνεις αλλά νταξ προτιμήσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...