Προς το περιεχόμενο

Παρελθόν οι 3D τηλεοράσεις, με τις LG και Sony να τερματίζουν την παραγωγή τους


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το 3d ειναι το καλυτερο πραγμα που εχει συμβει ποτε και απιστευτα ωραιο και εντυπωσιακο to passive .. το ενεργητικο απλα δεν, το ειχα σε samsung , poly σκοτεινο και κουραστικο ενω

σε 4κ passive που δειχνει 2 1080 εικονες kai upscaled μαλιστα δεν παιζεται

 

απλα ο περισοτερος κοσμος δεν καταλαβαινει πως να το χρησιμοποιησει , δεν ξερει ουτε και το θεωρει ευκολο δεν ειναι εμπορικο ισως ..αλλα σε 65αρα 4κ lg απο καλο αρχειο ειναι απλα μαγικο και πολυ ξεκουραστο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 103
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οταν ηρθε το 3D στην αρχη μας εντυπωσιασε σαν feature και λεγαμε wow ενα πραμα αλλα με τον καιρο αμα χρησιμοποιουσες πολυ σε κουραζε απιστευτα κατι που σε εκανε να το παρατησεις. Οσον αφορα το 3D στα video games το θεωρουσα πραγματικο καρκινο. Ο λογος; Εβλεπες χαμηλης αναλυσης γραφικα και frame drops.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να πάρει σειρά το vr που δεν μου αρέσει και πάρα πολύ, ας βγάλουν κατι καλύτερο και λιγότερο κουραστικό σε καμια 10ετια που τα πράγματα θα είναι καλύτερα τεχνολογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 3d είναι το μόνο πράγμα που μου θυμίζει την αιώνια διένεξη (νομίζω έχει εκλείψει πλέον) μεταξύ αυτών που προτιμούσαν το cd/mp3 και αυτών που προτιμούσαν το βυνίλιο... 

 

Όπως και να'χει πόσο κόμπλεξ έχεις να λες οτι το 3d είναι χάλια, είναι έτσι, είναι αλλιώς! Ένα απλό "δεν μου αρέσει" ή "δεν μου ταιριάζει" είναι υπεραρκετό!

 

Ξεχάστε το hd, το full hd, το Ultra, το 4κ, το oled κ.λ.π. Πάντα θα υπάρχει κάτι νέο. Είναι στον καθένα τι γουστάρει.

Έχουν γίνει όλοι ειδικοί τώρα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ οτι καιρός ήταν ποτέ δεν πίστεψα στο συγκεκριμένο φορμάτ και τις λιγες φορές που το δοκίμασα δεν μου καθότανε καλά και απο ολους τους φίλους που έχουνε δει μόνο μετρημένες στα δάκτυλα του ενός χεριού ταινίες θα πούνε οτι έλεγαν κάτι σε 3D και σε αυτές μόνο κάποιες σκηνές.

Τα λέγαμε αρκετοί εδω και πολύ καιρό οτι δεν θα κρατήσει πολύ αυτή η μόδα,τουλάχιστον οχι μέχρι να βγει σε πρακτικά λογικό κόστος Ενα πραγματικά ποιοτικό 3D με ποιότητα εικόνας, εφάμιλη με τις συμβατικές και να υποστηριχτεί σωστά και οχι με gimmicks ψευτο 3D τα οποία σε πολλούς σε πιάνει πονοκέφαλος μετά απο λίγο και να γίνονται τα μάτια σου σαν της κουκουβάγιας στο τέλος της ταινίας ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 10-15 χρονάκια θα το ξαναφέρουν και ισως τοτε να ειναι και hologram. Αυτο γίνεται με την τρισδιαστατη απεικόνιση 30 χρόνια τώρα. Ερχεται, καθεται λιγο, φευγει, ξαναερχεται κοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 10-15 χρονάκια θα το ξαναφέρουν και ισως τοτε να ειναι και hologram. Αυτο γίνεται με την τρισδιαστατη απεικόνιση 30 χρόνια τώρα. Ερχεται, καθεται λιγο, φευγει, ξαναερχεται κοκ

 

Ετσι... ετσι...   Οταν θα ερθει το 3d η΄ οπως αλλιως θα το λενε τοτε,που δεν θα σε πονανε ουτε τα ματια ,ουτε το κεφαλι, θα υπαρχει απλετο υλικο για να ευχαριστηθεις και θα απαγορευεται αυστηρα σε καρδιακους και θα υπαρχει ιατρικο προσωπικο σε καθε αιθουσα σινεμα, ειδικα σε θριλερ, και θα υπογραφεις και χαρτι που απαλλασει την εταιρια απο καθε ατυχημα, εμφραγμα, εγκεφαλικο, λυποθυμια κτλ..., ε τοτε θα ειναι πετυχημενο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...