Προς το περιεχόμενο

Star Wars Battlefront II [2017]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς τα space modes στο game δεν έχουν τόσο κόσμο και για αυτό τα έκαναν ελάχιστα expand από τη στιγμή που βγήκαν και μετά. Ειδικά τώρα που το παράτησαν, ίσως καλύτερα να περιμένει κάποιος το squadrons που φαίνεται να έχει πιο πολύπλοκο combat system.

Btw στο bf1 οπότε δοκίμαζα να παίξω τους τελευταίους μήνες είτε έβρισκα με το ζόρι server, είτε 3/5 είχαν χάκερ, κάτι που δεν συνέβαινε παλιά, οπότε και το έσβησα. Ισχύει και στο 5 αυτή η κατάσταση; Γιατί έλεγα να το πάρω έστω και λίγο καιρό μέχρι να βγει το επόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 683
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, just getting started είπε

Δυστυχώς τα space modes στο game δεν έχουν τόσο κόσμο και για αυτό τα έκαναν ελάχιστα expand από τη στιγμή που βγήκαν και μετά. Ειδικά τώρα που το παράτησαν, ίσως καλύτερα να περιμένει κάποιος το squadrons που φαίνεται να έχει πιο πολύπλοκο combat system.

Btw στο bf1 οπότε δοκίμαζα να παίξω τους τελευταίους μήνες είτε έβρισκα με το ζόρι server, είτε 3/5 είχαν χάκερ, κάτι που δεν συνέβαινε παλιά, οπότε και το έσβησα. Ισχύει και στο 5 αυτή η κατάσταση; Γιατί έλεγα να το πάρω έστω και λίγο καιρό μέχρι να βγει το επόμενο.

Ναι, δεν τρελαίνεται από κόσμο, αλλά έχω φάει το κόλλημα τώρα οπότε...

Έτσι κι αλλιώς, 8€ το είχα πάρει αν θυμάμαι καλά, οπότε με το παραπάνω το απολαμβάνω.

Στο BF1, ναι, δεν έχει πια πολύ κόσμο.

Προσωπικά, θα σου έλεγα να μείνεις μακρυά από το V...πολύ cheating, εξώφθαλμο, εκνευριστικό. Κανένα από τα ουσιαστικά προβλήματα του παιγνιδιού δεν διορθώθηκε ποτέ.

Αν το βρεις <5€ και βαριέσαι αφόρητα αυτή την περίοδο, ok...go for it, να χαρείς και μόνος σου βρισίδι.

6 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Έχω καιρό να παίξω, αλλά συνήθως πήγαινα για τα objectives και προσπαθούσα να σκοτώσω όποιον έβρισκα στον δρόμο, αλλιώς defend τα objectives. Τα hero ships, ειδικά οι διάφορες εκδόσεις του Millennium Falcon κάνουν καλή δουλειά ενάντια σε objectives αλλά είναι και μεγάλοι στόχοι.
Κυρίως μου άρεσε η μεριά των καλών (Rebels, Resistance, Clones), oπότε το πήγαινα για αρκετούς πόντους για να πάρω Black One (Poe) ή Red 5 (Luke) ή κάποιο Millennium Falcon.
Δεν είχα ψάξει τόσο από την μεριά των κακών (Imperials, First Order, Droids) και τα δικά τους hero ships αλλά νομίζω το Slave One (Boba Fett) κάνει δουλειά.

Περιμένω το Squadrons που βγαίνει τον Οκτώβριο βασικά και θα παίζει πολύ διαφορετικά.

Ναι, τα objectives δίνουν πολύ πράμα αλλά άμα είσαι lvl 12 interceptor και ο άλλος 200+ είναι πρακτικά αδύνατο να επιτεθείς (οκ, η άμυνα πάει καλύτερα).

Το Slave όντως κάνει ζημιά με το charge, ειδικά σε μπουλούκι θα θερίσει.

Μου κάνει πάντως εντύπωση πόσο ομαλά τρέχει, πόσο ξεκούραστο είναι στο μάτι...το V, τρομάρα του, ακόμα προκαλεί εμετό μετά από λίγη ώρα, με ίδιους οδηγούς, με ίδια τα πάντα...και το άλλο είναι rollercoaster, όχι χαλαρουΐτα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

Και τα 2 EA Battlefront ήταν πολύ ελαφριά. Πολύ πιθανό γιατι δεν έχουν physics να κοιτάνε για destructible environments και τέτοια.

Δεν είναι μόνο αυτό.

Το  Battlefield 1 είναι επίσης υποδειγματικό σε αυτόν τον τομέα, butter smooth (και δεν το έχουν αγγίξει πάνω από χρόνο).

Το V είναι προβληματικό στο πάντα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Εχω εγκαταστήσει το παιχνίδι και μου παρουσιάζει επίθανα κολλήματα, συνεχές stuttering.

Εβαλα το fraps και μου δείχνει ότι έχω πολύ υψηλά frames, 60-110 ανάλογα με τις ρυθμίσεις. 

Τι μπορεί να φταίει; 

Δοκίμασα να βάλω direct X  11 και να έχω τον launcher ως admin όπως διάβασα σε διάφορα φόρα, αλλά τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Εχω εγκαταστήσει το παιχνίδι και μου παρουσιάζει επίθανα κολλήματα, συνεχές stuttering.

Εβαλα το fraps και μου δείχνει ότι έχω πολύ υψηλά frames, 60-110 ανάλογα με τις ρυθμίσεις. 

Τι μπορεί να φταίει; 

Δοκίμασα να βάλω direct X  11 και να έχω τον launcher ως admin όπως διάβασα σε διάφορα φόρα, αλλά τίποτα...

Γενικά έχει κάτι περίεργα κολληματάκια, εμένα μου crashάρει πολύ συχνά στο loading στο arcade, αλλά στο mp και στο campaign δεν μου έχει crashάρει ποτέ.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

stressed run GIF by Rhymesayers

 

Το Game τα υπερσπάει. Έχω καιρό να αισθανθώ πόλεμο, έστω και με πίου πίου. Διασκεδάζω κερδίζω / χάσω. Έχω ξεκινήσει να κερδίζω όμως. Καλά είναι.

 

ΚΑΝΑ ΚΑΛΟ θα γίνει ρε fans της κακιάς ώρας;

Υ.Γ.: Premade εννοώ.. Friendlist κάτι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Α, εξαιρετικά.

Λογικά περιμένουμε κάτι αντίστοιχο για το BF2042 γύρω στο 2028?

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...