Προς το περιεχόμενο

Επιλογη ηλεκτρικής κουζίνας.


daPro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω να πάρω μέχρι 400 ευρώ.Αλλά δεν ξέρω να παρω κεραμική η την κλασική εμαγιε?σίγουρα η κεραμική είναι πιο όμορφη και καθαρίζει πιο εύκολα αλλά μήπως θέλει συμβατές κατσαρόλες και τηγανια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ψάχνω να πάρω μέχρι 400 ευρώ.Αλλά δεν ξέρω να παρω κεραμική η την κλασική εμαγιε?σίγουρα η κεραμική είναι πιο όμορφη και καθαρίζει πιο εύκολα αλλά μήπως θέλει συμβατές κατσαρόλες και τηγανια?

 

 

Όχι, οι κεραμικές δεν θέλουν συμβατές κατσαρόλες, τηγάνια κλπ.

Οι επαγωγικές κουζίνες θέλουν συμβατά σκεύη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Indesit έχει κεραμικες κουζίνες σε καλές τιμές μέχρι 400 που θέλεις. Έχω μία κοντά 13 χρόνια και δουλεύει μία χαρά. Δώσε προσοχή και στο πόσο ρεύμα καταναλώνουν. Πιστεύω ότι με Α+ είσαι εντάξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η κεραμεική θέλει σκεύη που να έχουν πάτο που να πατάει καλά.
Αν πχ. είναι στραβά δεν κάνουν. Επίσης πρέπει να είναι καθαρά, αν έχουν πολλή μπίχλα δεν θα πατάνε πολύ καλά.

Κατά τα άλλα, θέλουν λίγη προσοχή, μην αφήσεις σκεύη πάνω να έχουν τρέξει υγρά και να έχουν κρυώσει.
Τράβηξα ένα τηγάνι που είχε κρυώσει, είχαν τρέξει υγρά , και είχε κολλήσει . Έσπασα το τζάμι που ξεκόλλησε μέρος του κι έμεινε πάνω στο τηγάνι.

Είναι όμως όμορφες, εύκολες στο καθάρισμα, και νομίζω πιο αποδοτικές από τις κλασικές εστίες.

Επεξ/σία από kfyros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κεραμεική θέλει σκεύη που να έχουν πάτο που να πατάει καλά.

Αν πχ. είναι στραβά δεν κάνουν. Επίσης πρέπει να είναι καθαρά, αν έχουν πολλή μπίχλα δεν θα πατάνε πολύ καλά.

 

Κατά τα άλλα, θέλουν λίγη προσοχή, μην αφήσεις σκεύη πάνω να έχουν τρέξει υγρά και να έχουν κρυώσει.

Τράβηξα ένα τηγάνι που είχε κρυώσει, είχαν τρέξει υγρά , και είχε κολλήσει . Έσπασα το τζάμι που ξεκόλλησε μέρος του κι έμεινε πάνω στο τηγάνι.

 

Είναι όμως όμορφες, εύκολες στο καθάρισμα, και νομίζω πιο αποδοτικές από τις κλασικές εστίες.

πόσο πήγε η ζημιά?

http://www.skroutz.gr/s/5836257/Zanussi-ZCV65320XA.html

Zanussi τι λέει σαν εταιρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρέσει η Zanussi που έχω. Είναι βέβαια παλιό μοντέλο αλλά τα αρνητικά που βρίσκω είναι τα ακόλουθα: η επικοινωνία με τον εισαγωγέα είναι δύσκολη, η πόρτα του φούρνου είναι κατασκευαστικά γτπ (έχει κενό ανάμεσα στα τζάμια με τρύπες πάνω οπότε όλη η μπίχλα που θα μαζευτεί ανάμεσα στα τζάμια δεν καθαρίζει αν δεν λύσεις όλη την πόρτα), ο φούρνος έχει απώλεια θερμότητας πλευρικά και έχει χαλάσει λίγο τα ντουλάπια, ο ανεμιστήρας δεν βγάζει τον ατμό όταν ψήνεις και ανοίγοντας την πόρτα σου έρχεται όλο το καυτό σύννεφο στη μούρη, η εστία δεν έχει μικρό μάτι για μπρίκι και ο φούρνος δεν καθαρίζει πολύ εύκολα.

Στα θετικά, η εστία είναι μιά χαρά και την έχω λερώσει πολύ αρκετές φορές. Μέχρι και λιωμένο πλαστικό έχει πέσει πάνω, καμμένα λάδια πέφτουν συνέχεια και καθαρίζει άνετα χωρίς να φαίνονται χαρακιές.

Δεν θα ξαναέπαιρνα Zanussi (όχι πως έχω πάρει ποτέ, εντοιχισμένη τη βρήκα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσο πήγε η ζημιά?

http://www.skroutz.gr/s/5836257/Zanussi-ZCV65320XA.html

Zanussi τι λέει σαν εταιρία?

έχω franke, δεν είναι συγκρίσιμο μέγεθος. Είναι πανάκριηα.

Λιανική κανένα 300άρι λογικά μόνο το τζάμι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα πάρει μία AEG με 370 ευρώπουλα, προσφορά το καλοκαίρι από Κωτσόβολο.

Κατά καιρούς πρέπει να βγάζουν τέτοιες προσφορές, σίγουρα αξίζει κεραμική έναντι των εμαγιέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...