Προς το περιεχόμενο

Legion (Series, 2017)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκυλοβαρεθηκα, καλα που το ειχα γραψει και το πηγαινα στο γρηγορο.Αντι να δουμε ποσο αχταρμας ειναι το μυαλο του πρωταγωνιστη ειδαμε εναν αχταρμα επεισοδιο,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το βρήκα ενδιαφέρον, εξάλλου ο Noah Hawley έγραψε και τα τηλεοπτικά Fargo. Αισθητικά μοιάζει μίξη Mr. Robot με Utopia με έμφαση στον "βρετανικό αέρα". Θα δείξει πως θα πάει παρακάτω αλλά αυτό που χρειάζεται η σειρά είναι κάτι παραπάνω γνώσεις σε επιπλέον τομείς εκτός του μαρβελόκοσμου, πχ πόσοι καταλάβατε ότι η Σίντνι Μπάρετ ήταν ευθεία αναφορά στον Σιντ Μπάρετ και την εξάρτησή του από τα ψυχεδελικά ναρκωτικά; Πιθανόν να παίξει μπόλικο mindfucking αλλά πιθανόν να το αντιμετωπίσουμε λάθος ως τέτοιο αν υπάρξουν επιρροές και αναφορές από την ποπ κουλτούρα, το ευνοεί το ύφος της σκηνοθεσίας. Πχ, η σκηνή με το "ινδικό μιούζικαλ" δεν θέλει και ιδιαίτερη γνώση να έχεις δει ανάλογες ταινίες του Μπόλιγουντ. Θα δείξει στη συνέχεια λοιπόν αν αξίζει αυτό το υφολογικό πείραμα στον κόσμο της Μαρβέλ.

Επεξ/σία από Vangelis_D9
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι σα να βλέπεις τηλεόραση ενώ έχεις πάρει ναρκωτικά. :-D  :devil:

Καλό,όμως πήγε νομίζω να χωρέσει πολύ πράμα στο πρώτο επεισόδιο.

Περιμένω τα επόμενα.

και εγώ το ίδιο ένιωσα κ μια φίλη κ έλεγα μπας κ ήταν τυχαίο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για καποιον που εχει βαρεθει λιγο εως πολυ το συγκεκριμενο ειδος, το βρηκα ενδιαφερον και ειχε καποια εξαιρετικα set pieces. Βλεπω οτι εχει 8 επεισοδια αρα ελπιζω η ποιοτητα να μην πεσει.

Επεξ/σία από speedy23
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου αρεσε παντως, η μονη μου απορια ειναι αν μπορει να συνεχεισει και ετσι στη συνεχεια. Παντως πολυ καλος ο πιλοτος, αλλα εισαγωγικος, θελει να δουμε πως θα εξελιχθει...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πρεπει η μισοι εκει περα να ειναι αλλες πρωσοπικοτητες του!!!Το θεμα εδω ειναι να βρουμε ποιος ειναι αληθινος και ποιος οχι!!! :confused:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...