Προς το περιεχόμενο

Legion (Series, 2017)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κακός θα είναι η 3η σεζόν η τελευταία.

Η σειρά μπορούσε να δώσει πολλά περισσότερα.

Την περιόρισαν όμως για μικρότερο κοινό, διότι την έκαναν υπερβολικά ψυχεδελική (ειδικά η 2η σεζόν). Μεγάλο μέρος του κοινού δεν «κατάλαβε» ούτε την 1η σεζόν που ήταν, και πιο βατή, και καλύτερη.

Αν  είχαν κάνει τη σειρά λίγο πιο light, θα είχε σίγουρα πολύ περισσότερο κοινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Legion

Το Legion είναι μια σειρά με μεταλλαγμένους σουπερ-ήρωες, βασισμένο στον χαρακτήρα από τα κόμικ της Μάρβελ, Ντέηβιντ Χάλερ/Legeon (Dan Stephens). O ηρωάς μας είναι ένας σχιζοφρενής με απεριόριστες τηλεπαθητικές ικανότητες που τον μπλέκουν όμως συνέχεια σε μπελάδες σε κόσμους και σε διαστάσεις που μπορείς και δεν μπορείς να φανταστείς!

Δίπλα του είναι η Sydney Barret, μια πολύ όμορφη κοπέλα με την ικανότητα/βάσανο όποιον ακουμπά με το γυμνό της δέρμα να "αλλάζει" σώμα μαζί του! Η Syd θα είναι στο πλευρό του David, και θα προσπαθήσει να τον σώσει από ότι είναι αυτό που τον καταδιώκει.

Το εκρηκτικό αυτό ζευγάρι θα βρεθεί ταυτόχρονα ανάμεσα σε μια σφοδρή σύγκρουση δύο αντιμαχόμενων οργανισμών, με τους μεταλλαγμένους να προσπαθούν να διεκδικήσουν τα δικαιωματά τους και την κυβέρνηση να τους κυνηγά!

Η σειρά έχει μια από τις καλύτερες σκηνοθεσίες που έχω δει στην τηλεόραση τα τελευταία χρόνια, έχει επίσης φοβερή μουσική και είναι σίγουρα κάτι πολύ διαφορετικό και ανατρεπτικό σε σχέση με τις περισσότερες σειρές που είναι βασισμένες στα κόμικς.

Φέτος μετά από 3 σαιζόν η σειρά τελείωσε! Το τέλος της όμως αφήνει πολλές δυνατότητες για να ξαναρχίσει κάποια στιγμή ή να δημιουργηθούν κάποιες άλλες spin-off εκπομπές! Μακάρι...

https://mauramesanihta.blogspot.com/2019/08/tv-series-legion.html?m=1

Legion002.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Ελεγα να την ξεκινησω εν μεσω καραντινας,εχω διαβασει ελαχιστα για την σειρα και θα θελα να την ξεκινησω φρεσκος . Απο πλοκη αξιζει  η επειδη ειναι κατι σαν superhero movie να περιμενω meh πραματα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει καμία σχέση με την κλασική hero movie σειρά . Είναι κάτι τελείως διαφορετικό . Δες τον πρώτο κύκλο και αποφασίζεις αν είναι για σένα , έτσι και άλλος 3 κύκλοι είναι μόνο 

Δεν νομίζω να υπάρχει αντίστοιχη σειρά σε στιλ τουλάχιστον . 
 

3 ώρες πριν, Alastor192 είπε

Ελεγα να την ξεκινησω εν μεσω καραντινας,εχω διαβασει ελαχιστα για την σειρα και θα θελα να την ξεκινησω φρεσκος . Απο πλοκη αξιζει  η επειδη ειναι κατι σαν superhero movie να περιμενω meh πραματα ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...