Προς το περιεχόμενο

Legion (Series, 2017)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπραβο τους. Οπως ειπε και ο snake, καθε επεισοδιο ενας μικρος θριαμβος, ομορφο οπτικα συνδυαζοντας τη δραση και με την αναλυση οσο το δυνατον περισσοτερων χαρακτηρων αλλα παντα focus στο κεντικο πρωταγωνιστη.

 

Στα ιδια υψηλα επιπεδα παραγωγης και το τελευταιο.

Νταξει δεν περιμεναμε να εξαφανιστει o Shadow King (καταπληκτικο προγουλι) για παντα, το θεμα ηταν να βγει απο τον David και εγινε και το γυρισαν ωραια και με την θυσια της Syd και των αλλων.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ Αξιοπρεπές story

+ Πολύ καλή σκηνοθεσία (ειδικά μου άρεσε πώς ώρες-ώρες ακροβατούσε μεταξύ θεάτρου και τηλεόρασης) 

+ Επιλογή soundtrack και γενικά ήχος

 

- Αδύναμο καστ (από πλευράς ονομάτων και ικανοτήτων)

- Forced cliffhanger στο finale (Ειδικά σε σειρά 8 επεισοδίων που θέλει να περάσει ως πιο ποιοτική; Ούτε σε σαπουνόπερες τέτοια.)

- Forced liberal agenda (ειδικά με την έναρξη του 8ου έκλασα στο γέλιο, ήταν σαν να είπε κάποιος: αμάν ξεχάσαμε να ενσωματώσουμε σταδιακά τη λίστα με τις απαιτήσεις των SJWs, ρίξε τα όλα μαζί.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Α καλά...

Μάλλον θα είναι η 1η σειρά που θα σταματήσω. 4ο ep και γίνεται της μουρλής, φάση δεν καταλαβαίνω τι βλέπω. Λογικά θα είμαι χαζός και ταυτόχρονα η σειρά θα είναι πολύ μπροστά. :P

 

Εκτός αν ήπιαν από 5 τσιγαράκια και μετά είπαν: "ok μάγκες, τώρα γράφουμε". Τότε, ok, μερακλήδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xαζός δεν είσαι και η σειρά είναι μπροστά indeed, απλά έχει πολύ ιδιαίτερο στυλ που δεν είναι για όλους, οπτικά και αφηγηματικά

 

στο τέλος ξεδιαλύνουν όλα όπως και νάχει

 

το φινάλε btw ήταν μετριότατο - όχι τόσο η τελική έκβαση (που ήταν μια χαρά), τόσο το ότι μου φάνηκε σα ξεπέτα και πολύ γρήγορο- που στέρησε από τη σειρά μια σχεδόν άψογη προσωπική βαθμολογία

 

πάμε για δεύτερη σζόν τώρα όπως και νάχει, η σειρά ούτως ή άλλως ήταν από τις λίγες που έχω δεί πρόσφατα που κάθε επισόδειο ήταν καλύτερο του προηγουμένου -πλην του φινάλε, δλδ 9/10 :P -

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πολυ καλη, η ευχαριστη εκπληξη της σεζον, επισης η Aubrey Plaza ηθοποιαρα μεγαλη. Syd Barret βαπτισαν την ξανθουλα και οταν ακουσα και Pink Floyd προς το τελος, καραγουσταρα :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια αλλη που εχει βγει προσφατα σε τετοιο στυλ? Ή ταινια. Δεν βγαινουν συχνα τετοια διαμαντια, ειδικα απο αυτο το καναλι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να μπορουσα να βαλω ενα like σε ολους εδω.Οσοι συνεχιζουν να το βλεπουν , περα του πρωτου επεισοδιου ,ειναι Ηρωες οι ιδιοι. :-D

Καπου διαβασα και την λεξη story , αυτο δεν ειναι στορυ, ειναι πινακας του Pοllock   :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να μπορουσα να βαλω ενα like σε ολους εδω.Οσοι συνεχιζουν να το βλεπουν , περα του πρωτου επεισοδιου ,ειναι Ηρωες οι ιδιοι. :-D

Καπου διαβασα και την λεξη story , αυτο δεν ειναι στορυ, ειναι πινακας του Pοllock   :P

βασικα χωρις πλακα ηταν η πιο ευχαριστη και απλη σειρα που εχω δει τα τελευταια χρωνια. Αν εχεις Aspergers & ADHD ειναι οτι πρεπει για να εκπαιδευσεις το μυαλο σου! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμια αλλη που εχει βγει προσφατα σε τετοιο στυλ? Ή ταινια. Δεν βγαινουν συχνα τετοια διαμαντια, ειδικα απο αυτο το καναλι... 

American gods τσεκαρε απο εφετινες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιδα το 1ο επεισοδιο!!

Τι διαμαντι ειναι αυτο? Φοβερα χρωματα, φουλ βρετανικη ατμοσφαιρα,mindfuck, μουσικη που ταιριαζει αψογα με τις σκηνες και φοβερη η τρελα που βγαζει καθε πλανο...! Μονο η σκηνη δρασης στο τελος που τα εφε ηταν τραγικα μου το χαλασαν λιγο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 1ο επεισόδιο έτσι είπα κι εγώ αλλά μετά κώλωσα. Έχω μείνει στο 6ο και το τρενάρω όσο μπορώ για τα τελευταία 2. Χάθηκα για τα καλά, δε ξέρω τι βλέπω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...