Προς το περιεχόμενο

Ασύρματη φόρτιση θα υποστηρίζουν πιθανότατα και τα 3 νέα iPhone φέτος


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ημουν κάτοχος 6s plus και πήρα s7 edge. Το χρησιμοποίησα με wireless fast charge και δεν υπάρχει το παραμικρό θέμα υπερθέρμανσης. Μια ζωή ήμουν apple φανμποι αλλά πλέον στο θέμα smartphone το έχει χάσει το παιχνίδι για μένα. Στο θέμα macbook παραμένω φανμποι παρά τις γκρίνιες για απουσία θυρών κτλ. Το OS της apple απλά δεν έχει αντίπαλο. Αλλά στα κινητάκια έμειναν πίσω..

Εγώ αντίστοιχα σουταρα το s7 edge γιατί όσο όμορφο ήταν τόσο τσατάλια έκανε τα νεύρα μου καθημερινά. Γύρισα στο 7plus και ηρέμησα έστω κι αν είναι "βαρετό". :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαυρο στις LCD πως σου φαινεται;; Αν και καλυτερα ειναι να μην το αποκαλουμε καν μαυρο, ας το πουμε μια αποχρωση του γκρι. :fear:

 

Εγώ αναφερόμουν σε κατασκευαστικό σφάλμα.

Μια amoled που λειτουργεί όπως πρέπει, συμφωνώ ότι είναι ανώτερη μιας LCD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αντίστοιχα σουταρα το s7 edge γιατί όσο όμορφο ήταν τόσο τσατάλια έκανε τα νεύρα μου καθημερινά. Γύρισα στο 7plus και ηρέμησα έστω κι αν είναι "βαρετό". :)

Γιατί σου έκανε τα νεύρα τσατάλια μήπως θα ήθελες να μας εξηγήσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήνει τους άλλους να κάνουν beta testing και μετά θα το παρουσιάσει ολοκληρωμένο. 

 

Εγω απολαμβανω quick charge (πλεον dash charge) ή/και ασυρματη φορτιση εδω και χρονια, και εσυ ερχεσαι και με λες beta tester.

Καλα κανει λοιπον η Apple και χρεωνει proprietary φορτιστες και καταργει βυσματα. Αφου σας αρεσει!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασύρματη φόρτιση σημαίνει αφήνω τη συσκευή μου σε οποιαδήποτε επιφάνεια εντός της εμβέλειας ενός φορτιστή που είναι κουμπωμένος σε πρίζα χωρίς καλώδια.

Η παρούσα υλοποίηση στις Android συσκευές δεν θα έπρεπε να λεγεται ασύρματη. Φόρτιση με επαφή είναι. Αντί να κουμπώσεις καλώδιο σε θύρα, ακουμπάς το τηλέφωνο επάνω στο φορτιστή.

Ελπίζω η Apple να υλοποιήσει το πρώτο και όχι το δεύτερο.

 

Αν και καταλαβαίνω το point σου...

Α-σύρματος = άνευ σύρματος δλδ καλωδίου. Η λέξη που ψάχνεις είναι "ανέπαφος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ φθηνό αν είναι μόνο στα 1000 ευρώ. Μιλάμε για 5 δολάρια αύξηση δεν θα πρέπει να ανεβάσει κάνα 200αρι την τιμή? Αφού βρίσκει και τα κάνει καλά κάνει για μένα. Πάντα θα υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν ιδέα για κατι. 3 άτομα σε όλο το θέμα έχουν iphone αλλά ακόμα να παραδεχτούν ότι αυτά που βάζει υπάρχουν χρόνια. Ακόμα μια χρονιά θα είναι ένα κινητό με τεράστια bezels υπερτιμημενο όσο δεν πάει με ένα δύσχρηστο και ανάπηρο λειτουργικό. Θα το πάρουν τα κοριτσάκια του πλούσιου μπαμπά που δεν έχουν δουλέψει ποτέ και αυτοί που θέλουν να κάνουν μοστρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνω 15 ευρώ για το Nexus 4 , τον φορτιστή κράτα τον για όταν θα πάρεις iPhone 8 ....

Απωθημενο?ως γνωστο το nexus 4 θεωρειτο ανωτερη τεχνολογια απο το iphone 6,και ηταν ηδη 2-3 ετων συσκευη.

Και ναι βγαζουμε ειδηση.80 ευρω το nexus 4 σημερα,250-300 το υποδεεστερο iphone 6.

Γιατι ως παγκοσμιως γνωστο δεν πληρώνεις τεχνολογια,brand πληρωνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο σε μενα δεν αρεσει η ασυρματη φορτιση στη φαση που ειναι τωρα? Προσωπικα μ τη δινει να πρεπει να το εχω διαρκως πανω στον ασυρματο φορτιστη και να πρεπει να διακοπτω τη φορτιση καθε φορα που πρεπει να στειλω ενα μνμ ή να απαντησω σε μια κληση (ενω δεν εχω τα ακουστικα κοντα μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να βάλει ασύρματη φορτιση. Εκκενωσα παχυ εντερο για την Apple, απλα καλώς η κακως η εταιρία ειναι trend setter σε μεγάλο βαθμο.

 

Αλλες μικρότερες και μη εταιρίες τεινουν εννιοτε να αντιγράφουν τα features της. Σύμφωνοι πως η ασύρματη φόρτιση υπάρχει πολλα χρόνια και μαλιστα ειναι σημαντική ευκολία (κρινοντας απο το S7 μου). Το κακο ειναι απλά οτι έχει ατονίσει πολυ αυτο το feature στους κατασκευαστές android, με αποτελεσμα να το τιμά μονο η Samsung πλεον.

 

Ελπίζω λοιπον πως η Apple θα επηρεασει εταιριες οπως η Huawei, Xiaomi, LG... και να έχουμε μια επάνοδο του χαρακτηριστικού αυτού.

 

Τελος, δεν εχω καμια αμφιβολία πως η ασύρματη φορτιση που θα υιοθετησει η Apple, απλά δεν θα ειναι συμβατη με τιποτε αλλο στον πλανήτη. Γιατι δεν πρέπει να ειναι... because of reasons.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε όλοι να συμφωνήσουμε στις καινοτομίες αλλά όχι στην τιμή που θα κοστίζει πολύ πάνω από τα 1.000 ευρώ οπότε είναι απλησίαστα από τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία αναφορά από τους γνωστούς "παρατηρητές" για το ότι ο σχεδιασμός του καθώς και η εν λόγω δυνατότητα θυμίζουν άλλο κινητό.

 

Υ.Γ.: Δεν μοιάζει καθόλου με το Samsug Galaxy S7 edge, αφού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απωθημενο?ως γνωστο το nexus 4 θεωρειτο ανωτερη τεχνολογια απο το iphone 6,και ηταν ηδη 2-3 ετων συσκευη.

Και ναι βγαζουμε ειδηση.80 ευρω το nexus 4 σημερα,250-300 το υποδεεστερο iphone 6.

Γιατι ως παγκοσμιως γνωστο δεν πληρώνεις τεχνολογια,brand πληρωνεις

 

Από ποιον ακριβώς -κατά το δυνατόν αντικειμενικό κριτή- θεωρείται ανώτερο το Nexus 4 έναντι του iPhone 6, και σε ποια θέματα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...