Προς το περιεχόμενο

Αντι-τσικνοπέμπτη


McNerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχουν κάποιοι που δε θα γιορτάσουν το έθιμο της τσικνοπέμτης σήμερα; είτε γιατί δε μπορούν, είτε γιατί δε θέλουν;

Εγώ πχ. είχα πει ότι το 2017 θα είναι χρονιά χωρίς κρέας (για λόγους αποτοξίνωσης, μετά θα ξαναρχίσω) και δε θελω να το χαλασω. Μέχρι πέρσι όμως πήγαινα.

Εσείς γιατί δεν θα τσικνήσετε; Δεν έχετε λεφτά, δεν έχετε παρέα, κάνετε δίαιτα, δε γουστάρετε ταβέρνες ή τι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εμένα δεν μου κάνει κλικ σαν μερα, γιατί τρώω ψητά οπότε θέλω.. Οπότε ποιος ο λόγος να επικεντρωθείς σε μια συγκεκριμένη μέρα; απλά είναι άλλη μια "εθνική" εορτή για τις καφετερειες και τα σουβλατζίδικα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστευω οτι αυτος ειναι ο πραγματικος λογος που λες. Μπορεις να πας σε ταβερνα και να φας σαλατες πχ του καισαρα χωρις κοτοπουλο πχ. Επισης αφου του χρονου θα το ξαναρχισεις το κρεας δεν εχει νοημα. Το πασχα τι θα κανεις πχ; Αντιπασχα λογω κρεατος?

Αποτοξινωση να κανεις 29 απο τις 30 μερες του μηνα ειναι ακρως καλα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν κάποιοι που δε θα γιορτάσουν το έθιμο της τσικνοπέμτης σήμερα; είτε γιατί δε μπορούν, είτε γιατί δε θέλουν;

Εγώ πχ. είχα πει ότι το 2017 θα είναι χρονιά χωρίς κρέας (για λόγους αποτοξίνωσης, μετά θα ξαναρχίσω) και δε θελω να το χαλασω. Μέχρι πέρσι όμως πήγαινα.

Εσείς γιατί δεν θα τσικνήσετε; Δεν έχετε λεφτά, δεν έχετε παρέα, κάνετε δίαιτα, δε γουστάρετε ταβέρνες ή τι άλλο;

Γιατί κάνεις τη ζωή σου δύσκολη; Οποιος θέλει τσικνίζει (παρέα ή μόνος τους), όποιος δεν θέλει δεν το κάνει. Ετσι απλά. Το γιατί ειναι θέμα του καθενός.

 

ps: McNerd το γύρισες σε vegan;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγω σήμερα δεν θα παρω σαλάτα και το ξέρω. Δεν ειναι μεγάλο δράμα να απέχω και μια φορά. Το πάσχα θά ναι πιο ζόρικο, αλλά θα δούμε.

Εσύ redhotstef θα πας σήμερα;

Γιατί κάνεις τη ζωή σου δύσκολη; Οποιος θέλει τσικνίζει (παρέα ή μόνος τους), όποιος δεν θέλει δεν το κάνει. Ετσι απλά. Το γιατί ειναι θέμα του καθενός.

 

ps: McNerd το γύρισες σε vegan;

Η ζωη μου δεν εγινε δύσκολη επειδή δεν θα φαω κρέας για ενα διαστημα, σιγά. Είπα να δω ποιοι άλλοι δε ζουν στον πυρετό της τσικνοπεμπτης σήμερα, σαν και μένα.

Όχι βεγκαν, τρώω τα παντα εκτός κρεας /κοτοπουλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ πάντως έκλεισα για sushi το βράδυ. Σιγά μην πάω να φάω με τους γελαδάρηδες που θα καπνίζουν σα φουγάρα μέσα στις ταβέρνες για να αποκτήσω εσάνς καπνού και τσίκνας... :P 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι θα κάνω αλλά θα γινόταν έτσι κι αλλιώς, είναι η μέρα του! Μη σου πω καλύτερα να μην ήταν Τσικνοπέμπτη αλλά μια απλή Πέμπτη...:)

 

McNerd ψάρι τρως;


Εγώ πάντως έκλεισα για sushi το βράδυ. Σιγά μην πάω να φάω με τους γελαδάρηδες που θα καπνίζουν σα φουγάρα μέσα στις ταβέρνες για να αποκτήσω εσάνς καπνού και τσίκνας... :P

Ε λογικά θα υπάρχουν και μαγαζιά με ψητά που δεν επιτρέπεται το κάπνισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έκλεισα για sushi το βράδυ. Σιγά μην πάω να φάω με τους γελαδάρηδες που θα καπνίζουν σα φουγάρα μέσα στις ταβέρνες για να αποκτήσω εσάνς καπνού και τσίκνας... :P

 

Δεν χρειάζεται να πας σε καμιά ταβέρνα ή μαγαζί, παραγγέλνεις στο σπίτι με τους φίλους σου και είστε κυριλέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρέσει καθόλου να τρώω απ'έξω Τσικνοπέμπτη επειδή γίνεται χαμός και η εξυπηρέτηση είναι άθλια. Περιμένεις ώρες για να σου φέρουν κρύο και πρόχειρο φαγητό ενώ είσαι στριμωγμένος ανάμεσα σε διάφορους φασαριόζους.

Έψησα κάτι μπιφτέκια σήμερα στο φούρνο, μια χαρά τήρησα το έθιμο.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε να συγκεντρωθουμε στο ταβλι δεν μπορουσαμε .Τι κολασμενη αιθαλομιχλη ερχοταν απο το διπλανο σουβλατζιδικο  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο ηλιθια γιορτη θεωρουν καποιοι την 14/02 αλλο τοσο θεωρω κι εγω την τσικνοπεμπτη ηλιθια. αν ουτως ή αλλως τρως κρεας 3 φορες την εβδομαδα τι διαφορετικο εχει αυτη η μερα; απλα για να πουλανε οι ταρβερνες οτι παλιοκρεατα τους εχουν μεινει απο τα χριστουγεννα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο ηλιθια γιορτη θεωρουν καποιοι την 14/02 αλλο τοσο θεωρω κι εγω την τσικνοπεμπτη ηλιθια. αν ουτως ή αλλως τρως κρεας 3 φορες την εβδομαδα τι διαφορετικο εχει αυτη η μερα; απλα για να πουλανε οι ταρβερνες οτι παλιοκρεατα τους εχουν μεινει απο τα χριστουγεννα.

Ακριβως. Retarded εθιμα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...