Προς το περιεχόμενο

[Powerbank] Xiaomi Powerbank 10000mAh@banggood ~ $14.39


JohnnyX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν εχετε φιλους, γνωστους, συγγενεις στη Γερμανια-Αγγλια οπως εγραψα και πριν αξιοποιηστε τους αν ειναι εφικτο για αγορες απο Amazon..εχει καλες τιμες και εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 238
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παραγγελία από Banggood 8/1/17 του Xiaomi Powerbank 2 παρελήφθη κανονικά 2/2/2017.

Δεν χάνετε τίποτε να δοκιμάσετε...

και εγω το εβαλα στις 13/1  και ηρθε κανονικα unregistered μετα απο 10 μερες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχές Φεβρουαρίου παράγγειλα το Power Bank από banggood, επέλεξα τρόπο αποστολής αυτόν με το tracking number που έρχεται σε 7-10 μέρες.. Προχτές το παρέλαβα.. Απλά δεν ήρθε απευθείας από Κίνα.. Το πήρε η nl post και μετά ήρθε Ελλάδα.. Δηλαδή δεν φαινόταν ότι είναι από Κίνα.. Φαινοταν ότι ερχόταν από την Ολλανδία το δέμα. Ίσως έτσι ο κινέζος να παρακαμπτει το σύστημα;; Ίσως ήμουν τυχερός;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με post nl ότι μου έρχεται από Σεπτέμβρη 2016 και ενθεν και είναι από μαγαζί (banggood, gearbest etc.) έχει επανω το πακέτο εξωτερικά ένα κιτρινο αυτοκολλητο (που προφανώς κολλάνε στην Ολλανδια που είναι η πρώτη χώρα εισόδου) ότι το πακέτο δεν είναι Ευρωπαικής Ένωσης αλλά έχει έρθει από τριτη χώρα εκτός ένωσης και απλά είναι transit (κάπως έτσι το γράφει δεν το έχω μπροστά μου). Παλαιότερα (προ Σεπτέμβρη) δεν το είχαν τα πακέτα από Κίνα.

 

Ότι έρχεται από ebay δεν έχει αντίστοιχο αυτοκολλητάκι.

 

Όπως και να έχει στα στοιχεία αποστολής επάνω στο πακέτο φαίνεται ότι χώρα αποστολής είναι η Κίνα. Κάποιος διαβάζοντας το πακέτο δεν είναι δυσκολο να το καταλάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ..μολις ανακαλυψα , αν και δεν υπαρχει πουθενα, οτι υπαρχει και κουπονι "mipb2" για το 

Xiaomi Power Bank 2

ωραιος ,εκανα παραγγελια 15 ευρω, ας ελπισουμε να παραλαβουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι και εκει φυσικα, αλλα δεν ερχονται ελλαδα αυτη την περιοδο.

 

Kάποιοι όμως λένε ότι παραλαμβάνουν κανονικά. Έχει κανείς απάντηση από τους Κινέζους; Αν δηλαδή και οι ίδιοι τα στέλνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η "επίσημη" απαντηση αυτη την στιγμη ειναι οτι ειναι κοντα στην επιλυση του προβληματος και συντομα θα ειναι παλι ολα οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...