Προς το περιεχόμενο

Α.Μ.Α. πως μπορω να το βρω?


pontiaras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπεριζω το φορουμ.μετα απο 1 χρονο ανεργιας μου δινεται η δυνατοτητα να μπω στην αγορα εργασιας ξανα. Εδω ειναι που χρειαζομαι τη γνωση σας.ειχα φτιαξει αρκετα παλια Α.Μ.Α.(μου χρειαστηκε 1 μηνα που ημουν στην εταιρεια) και πλεον δε μπορω να βρω που εχω βαλει το χαρτι με το 7ψηφιο νουμερο.(ναι ξερω τραγικος).υπαρχει τροπος να το βρω χωρις να χρειαστει να παω στο ικα?και αν παω στο ικα πρεπει να παω μονο εκει που εγινε η αρχικη δηλωση?

Σας ρωταω γιατι το θελουν στα εγγραφα που μου ζητησαν απο την εταιρεια.

ευχαριστω εκ των προτερων για τις αμεσες απαντησεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δουλειά που θα πας πιθανώς να σου ζητήσουν κάποιο επίσημο έγγραφο στο οποίο να αναγράφεται το AMA, οπότε αν δεν το έχεις τότε καλύτερα να πας να το βγάλεις από κάποιο υποκατάστημα ΙΚΑ. Όταν το βγάλεις θα πας σε ένα φωτοτυπάδικο και θα το βγάλεις καμιά 10ριά φωτοτυπίες, μαζί με ότι άλλα επίσημα έγγραφα έχεις, και όπου πηγαίνεις θα δίνεις τις φωτοτυπίες, πλέον οι φωτοτυπίες δεν χρειάζονται επικύρωση. Τα πρωτότυπα τα μαζεύεις σε ένα συρτάρι ώστε αν σου χρειαστούν (πχ σου τελειώσουν οι φωτοτυπίες) να ξέρεις που είναι και να μην τα ψάχνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ΑΜΑ γινοντε κωμικοτραγικα απο 1/1/2017

 

Εστειλα εκτακτο με συμβαση 60 ημερων να βγαλει ΑΜΑ και στο ΙΚΑ του ειπαν οτι λογω ΕΦΚΑ δεν βγαζουν ΑΜΑ. Μιλησα με αυτον που ειναι εξωερικος συνεργατης και βγαζει μισθοδοσια εκτακτων και μου ειπε οτι μαλλον το ΙΚΑ, δεν ξερω απο ποια πηγη, βγαζει αυτοματα ΑΜΑ και μου εδωσε το ΑΜΑ του νεαρου που ειχα στειλει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναγράφεται πλέον στο βιβλιάριο;

 

Φώτο:

 

IMG_20170219_214203.jpg

 

 

 

Με ενα μηνα που ειχε δουλεψει δεν θα ειχε βγαλει βιβλιαριο ασθενειας .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ικα πας και σου βγαζουν ενα χαρτι ειναι αρκει να πας με την προσληψη μαζι σ

 

 

Δεν βγαζουν πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω στην σελιδα του ΙΚΑ, εκει που βλεπεις για ασφαλιστικη ενημερωτοτητα ή εκει που βλεπεις τα ενσημα αν μπορεις να το βρεις. Λογικα θα εχει καποια επιλογη συνδεσης χωρις ΑΜΑ. Ή στο taxisnet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω στην σελιδα του ΙΚΑ, εκει που βλεπεις για ασφαλιστικη ενημερωτοτητα ή εκει που βλεπεις τα ενσημα αν μπορεις να το βρεις. Λογικα θα εχει καποια επιλογη συνδεσης χωρις ΑΜΑ. Ή στο taxisnet.

 

Για να μπει εκει θα του ζητησει ΑΜΑ εκτος των αλλων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πας στο ΙΚΑ ή παίρνεις τηλέφωνο και ζητάς να στο πουν.

 

Αν βγαλεις ακρη τηλεφωνικα με το ΙΚΑ αμμεσως να παιξεις Τζοκερ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...