Προς το περιεχόμενο

Νέα Sony Xperia XZs και XZ Premium με εντυπωσιακό slow-motion video και οθόνη 4K HDR [Video]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά μπράβο στην Sony. Το κινητό είναι πανέμορφο, μου άρεσε πολύ. Και δεν μοιάζει με iphone. Μπράβο και πάλι μπράβο. Το μόνο κινητό που θα με έπειθε να μην πάαρω iphone.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19mp λεει καμερα σε κινητο..σε λιγο θα θελουμε 64άρες καρτες μνημης και δε θα μας φτανουν!

Το θάψιμο το έχετε φτάσει σε άλλο επίπεδο χαχα

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω κατευθείαν για το Xz Premium. Έκανα την βλακεία και πήγα στο Galaxy S7 για να διαπιστώσω ότι η Samsung αφού έκανε 6 μήνες να δώσει Nougat στην  ναυαρχίδα της το έδωσε μισό σε όσους στάξαν ενα 800άρι για να το αποκτήσουν. Τέρμα ή κοροϊδία. Από όλες της εταιρίες που δούλεψα η Sony είναι η μόνη που δίνει λειτουργικά updates μέχρι και σχεδόν 2 χρόνια μετά στις ναυαρχίδες της.

Ναι, έχει τεράστια περιθώρια πάνω κάτω και θα προτιμούσα ο δακτυλοαισθητήρας να βρίσκεται μπροστά αλλά κατά τα άλλα το μηχάνημα είναι τούμπανο και κουκλί.

Sony και πάλι Sony.

Και για όσους ανησυχούν για την μπαταρία του το Z5 Premium έβγαζε άνετα 2 μέρες με ανοιχτό το wifi και το Bluetooth όλη μέρα  και με παλαιότερο επεξεργαστή.  Με τον 835 λογικά θα έχει ακόμα περισσότερη αυτονομία.

 

Στα προηγούμενα μοντέλα (πχ. Z5c) ακόμα περιμένουμε να έρθει το Nougat... Συμφωνώ πάντως όχι καλύτερα Xperia παρά Sx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ειμαι κατοχος S7 edge αλλα αναβαθμιση σε  Nougat  δεν εχω παρει ακομα....

https://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G935F/ εδω ειναι η προοδος της αναβαθμισης,σε unbranded που προφανως εισαι και ειμαι θα παρουμε σε 6 μερες,αυτα μου ειπαν απο samsung σε mail.

 

οσο για τα παραπανω σχολια στο κινητο της σονυ με 4κ ok ,με αυτη τη μπαταρια να δουμε τι θα κανει,αλλα οτι και να κανει το s7 edge δεν το πιανει κανεις ακομα μεχρι 02/2017(τωρα δλδ)

 

επισης εκει στη σονυ το βασικο ειναι να μειωσουν τα πλαισια ,ξεπερασαν την apple ,και το πιο βασικο το σημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4Κ οθόνη σε κινητό. Δεν θελω καν να δω τα fps σε παιχνίδια κτλ. Ποιο το νόημα αυτής της ανάλυσης σε τέτοιες διαγωνίους μόνο οι ίδιοφυιες του marketing το ξέρουν (?).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα η φωτογραφικη τους ειναι σαν "την καλυτερη φωτογραφικη σε κινητο στον κοσμο" του Z5 ......

 

Το κρατησα 4 ημερες το Z5. Μονο ομορφο ηταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4Κ οθόνη σε κινητό. Δεν θελω καν να δω τα fps σε παιχνίδια κτλ. Ποιο το νόημα αυτής της ανάλυσης σε τέτοιες διαγωνίους μόνο οι ίδιοφυιες του marketing το ξέρουν (?).

 

να τρωει μπαταρια οσο εχει να φαει απο τα 3230mAh δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αραξτε ρε μαστοριά όλοι μετά από κάμποσο καιρό θα λέτε που πάει το τάδε κινητό χωρίς 4k. Για όποιον θα το βάλει μέσα σε VR το 4k είναι λουκούμι ότι και να λέτε. Όσο για την ανάλυση και την μπαταρία ίσως να το κάνουν όπως με το z5 δλδ να επιλέγει ανάλογα τις συνθήκες από 1080 σε 4k.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αραξτε ρε μαστοριά όλοι μετά από κάμποσο καιρό θα λέτε που πάει το τάδε κινητό χωρίς 4k. Για όποιον θα το βάλει μέσα σε VR το 4k είναι λουκούμι ότι και να λέτε. Όσο για την ανάλυση και την μπαταρία ίσως να το κάνουν όπως με το z5 δλδ να επιλέγει ανάλογα τις συνθήκες από 1080 σε 4k.

 

Όπως και με το προηγούμενο που είχε 4Κ οθόνη, φαντάζομαι πως και αυτό δεν θα λειτουργεί συνεχώς σε 4Κ mode, παρά μόνο σε συγκεκριμένες εφαρμογές.

 

Προσωπικά, αν αποφασίσω να ξαναπαίξω με android  και δεν εντυπωσιαστώ από το s8, θα το προτιμήσω αβάδιστα! Εξάλλου όλα αυτά τα χρόνια, η καλύτερη εμπειρία που είχα με android τηλέφωνο ήταν με το xperia Z3 που το κράτησα σχεδόν για ένα χρόνο (χρόνος ρεκόρ για μένα...) :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχεδιαστικός ξεπεσμός όμως από μια εταιρεία που έβγαζε μοναδικά σχέδια ανά μοντέλο. Μετά το Ζ κατάντησε μια Samsung. 

Για τα bezel, τι να πούμε. To XZS έχει ίδιες διαστάσεις με το Z2, κινητό που παρουσίασε ακριβώς 4 χρόνια πριν(!!!) http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8599&idPhone2=6144 και μικρότερη μπαταρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...