Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι νωρίς ακόμα να μιλάμε για ban.. Αν και στο online  πάντα παίζει πρόβλημα με cfw .. Ας φτάσουμε πρώτα  στο στάδιο με το hack του  switch να παίζουμε τα δικά  του παιχνίδια ..

Που αυτό πιστεύω θέλουν όλοι για αρχή .. Αν και  εγώ θα γούσταρα να φτάσω στο σημείο να  μπορώ να παίζω και τα παιχνίδια του wii u στο switch ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να γίνονται μπαν στο online. Γιατί αν δεν γίνονται μπαν τότε ετοιμαστείτε για τρελά cheat και καταστροφικό online.

Αυτό που θέλω προσωπικά είναι να το μετατρέψουν σε πλήρη multimedia συσκευή. Ο Χ1 που έχει είναι ταμάμ για τέτοια δουλειά.

Μετά θέλω φουλ emulators. Γενικά με αυτό το hack οι δυνατότητες είναι ατελείωτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπως ελεγα ανοιγοντας το θεμα του χακ, η κονσολα αυτη πρεπει να γινει ενα πληρες ταμπλετακι. Τοτε θα ειναι μια υπερπληρης συσκευη. 

20 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Είναι νωρίς ακόμα να μιλάμε για ban.. Αν και στο online  πάντα παίζει πρόβλημα με cfw .. Ας φτάσουμε πρώτα  στο στάδιο με το hack του  switch να παίζουμε τα δικά  του παιχνίδια ..

Που αυτό πιστεύω θέλουν όλοι για αρχή .. Αν και  εγώ θα γούσταρα να φτάσω στο σημείο να  μπορώ να παίζω και τα παιχνίδια του wii u στο switch ....

το να τρεξεις τα προγραμματα του switch ειναι αυτο που ολοι θελουν - που θα υπαρχει η μεγιστη αντιδραση απο την νιντεντο (μην ξεχνατε τα bricking updates παλια στα χακαρισμενα wii... ) τωρα υποστηριξη πληρης των παιχνιδιων του wii u μην περιμενεις μιας και σχεδιαστικα πολλα πατανε σε χρηση των controller wiimote απο εποχης wii και σε επιπεδο χακιας αλλο πραγμα να γραψεις απο την αρχη υποστηριξη χειριστηριου, αλλο πραγμα να ενεργοποιησεις μια κρυμμενη ιδιοτητα μιας κονσολας.

Απο οτι εχω γνωση, δεν υπαρχει αμεση υποστιριξη των χαρακτηριστικων του wii u η των χειριστηριων του εντως της κονσολας ετσι ενα wii party U να τρεχει σε wii u emulator on a switch δεν το βλεπω εφικτο.

Ελπιζω να δουμε αμεσο ξεκλειδωμα των multimedia ιδιοτητων της κονσολας, αυτο απογειωνει την ΧΡΗΣΤΙΚΗ της αξια.

15 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Μακάρι να γίνονται μπαν στο online. Γιατί αν δεν γίνονται μπαν τότε ετοιμαστείτε για τρελά cheat και καταστροφικό online.

Αυτό που θέλω προσωπικά είναι να το μετατρέψουν σε πλήρη multimedia συσκευή. Ο Χ1 που έχει είναι ταμάμ για τέτοια δουλειά.

Μετά θέλω φουλ emulators. Γενικά με αυτό το hack οι δυνατότητες είναι ατελείωτες.

Πανυ γε!

Ενδιαφερον εχει επισης το γεγονος οτι αυτο το χακ εμφανιζεται ακριβως την στιγμη οπου η σταθερη γραμμικη άνοδος των πωλησεων της κονσολας αρχιζει να φθινει...

 

Τωρα να δεις πωλησεις στοκ με στοχο την πιθανη ΧΑΚΟΠΟΙΗΣΗ μελλοντικα....


Κατι απο αναζητηση παλιων FW σε 3ds / PSP θα θυμιζει.....(μοναδικη ευκαιρια χακαμπλ διακοπτακι της νιντεντο σε τιμη ευκαιριας 800 ευρω προλαβετε....εχουμε να δουμε αγγελιες μοναδικου καλλους...)

 

εγω ελπιζω να αργησει η ικανοτητα πειρατιας του μηχανηματος για καιρο, να δουμε ωραιο λογισμικο καινοτομο, και οχι να παμε μονομιας σε εκδοχη 2.0 της κονσολας για ασφαλεια, και στην αναζητηση προφυλαξης κερδων της εταιριας χασουμε τιποτα διαμαντακια για παιχνιδι.

23 ώρες πριν, parlapipas25 είπε

Δηλαδή εμείς που έχουμε το "παλιό" switch,ότι update κι αν κάνουμε δεν θα εχουμε πρόβλημα για μελλοντικο hack έτσι;

Επίσης αν παίζεις online με χακαρισμενο switch μπορεί να πέσει ban;

Δες το θεμα ΒΑΝ σε 3ds

Επεξ/σία από Mazinga
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Switchbru

Εννοείται με δική σας ευθύνη και τα λοιπά, άμα το χαλάσετε δεν φταίω!

Οι επόμενοι μήνες αναμένονται συναρπαστικοί για την NSw hack scene.

Και εδώ για όποιον θέλει να το πειράξει ακόμα περισσότερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σήμερα κατάφερα κ έτρεξα cfw μαζί με κάποια παιχνιδάκια. Επιτέλους πέρνει μπροστά η κονσόλα μετά από καιρό.

 

Εδώ μερικές εικόνες από το switch μου

 

20180511_202246-1836x2448.jpg

Screenshot_20180511-203454-1152x1536.png

20180511_202110-1024x1365.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ΘοδωρηςGR είπε

Σήμερα κατάφερα κ έτρεξα cfw μαζί με κάποια παιχνιδάκια. Επιτέλους πέρνει μπροστά η κονσόλα μετά από καιρό.

Εδώ μερικές εικόνες από το switch μου

20180511_202246-1836x2448.jpg

Screenshot_20180511-203454-1152x1536.png

20180511_202110-1024x1365.jpg

Τι firmware εχεις?1.0.0 ή 3.0.0?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, Link Triforce είπε

Τι firmware εχεις?1.0.0 ή 3.0.0?

4.1.0. Δούλεψε και σε 5.0.2 κονσόλα φίλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 λεπτά πριν, Link Triforce είπε

Εχεις λινκ με tutorial ή οδηγιες?

Είναι λίγο μεγάλη διαδικασία αν δεν έχεις ασχοληθεί. Αλλά θα φτιάξω σύντομα κάποιον οδηγό εδώ με όλα τα αρχεία που χρειάζονται. Δεν ξέρω τι έκδοση έχεις αλλά εγώ δοκίμασα σε 4.1.0-5.0.2. Πιθανό εκδόσεις πιο κάτω έχουν διάφορες στον τρόπο που περνάς το cfw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, ΘοδωρηςGR said:

20180511_202246-1836x2448.jpg

 

Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις άμεσα είναι να αφαιρέσεις τα vinyl decals από τα joycons σου, εκτός κι αν δεν θες να κάνεις παιδιά στο μέλλον.

Το δεύτερο πράγμα που πρέπει να κάνεις είναι να δώσεις link που να λέει πως κάνουμε το κόλπο σε 5.0.2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 4/26/2018 at 16:59, vagosvts7 said:

Είναι νωρίς ακόμα να μιλάμε για ban.. Αν και στο online  πάντα παίζει πρόβλημα με cfw .. Ας φτάσουμε πρώτα  στο στάδιο με το hack του  switch να παίζουμε τα δικά  του παιχνίδια ..

Που αυτό πιστεύω θέλουν όλοι για αρχή .. Αν και  εγώ θα γούσταρα να φτάσω στο σημείο να  μπορώ να παίζω και τα παιχνίδια του wii u στο switch ....

Λάθος κάνεις, δεν είμαστε όλοι τζαμπατζήδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Malthador είπε

Λάθος κάνεις, δεν είμαστε όλοι τζαμπατζήδες.

Απλά μην είσαι προκλητικός φιλε στα μηνύματα σου και απότομος.. Το εχω παρατήρησει το κάνεις γενικά αυτό και σε αλλα παιδιά εδω μέσα, απαντάς με υφακι.. Είμαι 32 ετών και έχω ξοδέψει ενα σορό χρήματα στα video games μέχρι τώρα.. Αλλά αν μπορώ να παίξω τσάμπα με cfw θα το κάνω, αλλα αν αξίζει και κάποιο παιχνίδι όμως θα το τιμήσω και day one.. 

Δηλαδή αύριο μεθαύριο όποιος hackάρει το switch απο εδώ μεσα θα το κάνει νομίζεις για να σερφάρει ή για να παίζει παιχνίδια του nes? Όποιος μπαίνει στο τρύπακι να έχει cfw κονσόλα, πάντα θα έχει και κάποιο τσάμπα παιχνίδι backup.. Εσύ φίλε μπορεί να είσαι συλλέκτης και μαγκιά σου αλλά μην κρίνεις τους άλλους.. και απο πάνω είσαι ο πρώτος που ζητάς βοήθεια για να βάλεις cfw.. Καλη συνέχεια.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 minutes ago, vagosvts7 said:

Απλά μην είσαι προκλητικός φιλε στα μηνύματα σου και απότομος.. Το εχω παρατήρηση το κάνεις γενικά αυτό και σε αλλα παιδιά εδω μέσα, απαντάς με υφακι.. Είμαι 32 ετών και έχω ξοδέψει ενα σορό χρήματα στα video games μέχρι τώρα.. Αλλά αν μπορώ να παίξω τσάμπα με cfw θα το κάνω, αλλα αν αξίζει και κάποιο παιχνίδι όμως θα το τιμήσω και day one.. 

Δηλαδή αύριο μεθαύριο όποιος hackάρει το switch απο εδώ μεσα θα το κάνει νομίζεις για να σερφάρει ή για να παίζει παιχνίδια του nes? Όποιος μπαίνει στο τρύπακι να έχει cfw κονσόλα, πάντα θα έχει και κάποιο τσάμπα παιχνίδι backup.. Εσύ φίλε μπορεί να είσαι συλλέκτης και μαγκιά σου αλλά μην κρίνεις τους άλλους.. και απο πάνω είσαι ο πρώτος που ζητάς βοήθεια για να βάλεις cfw.. Καλη συνέχεια.. 

Με το συμπάθιο κιόλας, αλλά είναι πολλαπλάσια προκλητικό να γενικεύεις με το τσουβάλι ότι όλοι θέλουν το CFW για να παίζουν σπασμένα games παρά το ότι εγώ απάντησα με υφάκι. Όσο δεν ισχύει αυτό γράφεις εσύ, άλλο τόσο δεν ισχύει αυτό που έγραψα εγώ.

Δεν θέλουμε όλοι CFW για να παίζουμε σπασμένα, υπάρχουν άλλοι, πολλοί πιο ουσιώδεις λόγοι για να βγει CFW. Εγώ θέλω CFW:

  • για να ξεκλειδώσω το Gamestream της Nvidia και τα μπορώ να streamάρω τα PC games στο NSw μου
  • για να μπορώ να αποθηκεύω locally τα saves μου
  • για να περάσω Netflix και Spotify στη συσκευή

Υπάρχουν πολλοί περισσότεροι λόγοι για να βγει το Atmosphere-NX από την απλή πειρατεία. In fact, αν βγει θα προτιμούσα να μην μπορεί καν να παίξει σπασμένα games και να μπορούσε να κάνει όλα τα υπόλοιπα . :)

@Mazinga βάλε με τεράστια γράμματα στο πρώτο post το link με αυτόν τον οδηγό. Είναι στα πρότυπα του 3ds.guide και σίγουρα θα είναι ο πιο safe να ακολουθούν όσοι θα θέλουν CFW.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

 

@Mazinga βάλε με τεράστια γράμματα στο πρώτο post το link με αυτόν τον οδηγό. Είναι στα πρότυπα του 3ds.guide και σίγουρα θα είναι ο πιο safe να ακολουθούν όσοι θα θέλουν CFW.

Δεν ειναι εφικτο να γινει πλεον αλλαγη στο πρώτο post. Αλλα μη χολοσκας, θα το βρει οποις το ψαχνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...