Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 hours ago, MichPanPao79 said:

Καλησπέρα. Βρίσκω στο νετ διάφορα αφτερ μαρκετ joycons. Προτείνει κάποιος κάτι ή να πάω στα original ?

Επειδή έχω λίγο μπερδευτεί, υπάρχει περίπτωση να παίξει κανείς on line με χακαρισμένο switch ?

Μπορείς να παίζεις online από το official κομμάτι όπως έπαιζες και πριν με cartridges (με την προϋπόθεση ότι έχεις κάνει "καθαρό" boot και όχι με cfw).

Στο cfw όπως ανέφεραν όχι, το ban το έχεις δεδομένο.

Joycons καλά είναι της Hori αλλά δεν είναι ασύρματα. Για ασύρματα, αυθεντικά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και καλή Σαρακοστή

SOS…

Έκανα update στο 17.0.1 rebootless από το AIO updater και μάλλον έκανα βλακεία γιατί δεν μου μπουτάρει με τίποτα σε CFW. Hekate και OFW μπαίνω κανονικά.

Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ!

 

IMG_1790.jpeg.634fe9fb38a2b3d75b930789db3c8466.jpeg

Επεξ/σία από enlightened
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, enlightened είπε

Καλησπέρα και καλή Σαρακοστή

SOS…

Έκανα update στο 17.0.1 rebootless από το AIO updater και μάλλον έκανα βλακεία γιατί δεν μου μπουτάρει με τίποτα σε CFW. Hekate και OFW μπαίνω κανονικά.

Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ!

 

IMG_1790.jpeg.634fe9fb38a2b3d75b930789db3c8466.jpeg

Απλά πρέπει να κατεβάσεις τα sigpatches και να τα περάσεις στην SD. 

Google it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, enlightened είπε

Καλησπέρα και καλή Σαρακοστή

SOS…

Έκανα update στο 17.0.1 rebootless από το AIO updater και μάλλον έκανα βλακεία γιατί δεν μου μπουτάρει με τίποτα σε CFW. Hekate και OFW μπαίνω κανονικά.

Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ!

 

IMG_1790.jpeg.634fe9fb38a2b3d75b930789db3c8466.jpeg

Πέρασες μέσα όλα τα αρχεία τα καινουργια;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, enlightened said:

Καλησπέρα και καλή Σαρακοστή

SOS…

Έκανα update στο 17.0.1 rebootless από το AIO updater και μάλλον έκανα βλακεία γιατί δεν μου μπουτάρει με τίποτα σε CFW. Hekate και OFW μπαίνω κανονικά.

Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ!

 

IMG_1790.jpeg.634fe9fb38a2b3d75b930789db3c8466.jpeg

Ο καλύτερος τρόπος είναι να το κάνεις χειροκίνητα. Πρώτα atmosphere, μετά fw στην MicroSD μέσω Daybreak και τέλος OFW με Daybreak πάλι offline.

Δες τον οδηγό του sthetix σχετικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχει βγει το 18.0.0 firmware οπότε όσοι σκέφτονται για hacking να ΜΗΝ αναβαθμίσουν ακόμη την κονσόλα μέχρι να ενημερωθεί το cfw εξ' ολόκληρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

Αν υπάρχει στην κοινότητα κάποιος από Αθήνα που ασχολείται με εγκατάσταση modchip σε Nintendo Switch OLED, παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου σχετικά με το κόστος και την όλη διαδικασία.

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από dim_plo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, dim_plo είπε

Καλησπέρα.

Αν υπάρχει στην κοινότητα κάποιος από Αθήνα που ασχολείται με εγκατάσταση modchip σε Nintendo Switch OLED, παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου σχετικά με το κόστος και την όλη διαδικασία.

Ευχαριστώ!

Και σε μένα σας παρακαλώ 😏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 17/3/2024 στις 2:28 ΜΜ, baspav είπε

Ο καλύτερος τρόπος είναι να το κάνεις χειροκίνητα. Πρώτα atmosphere, μετά fw στην MicroSD μέσω Daybreak και τέλος OFW με Daybreak πάλι offline.

Δες τον οδηγό του sthetix σχετικά. 

Αυτο χρειαζεται καθε φορα που αλλαζει το firmware ? Ποσο χρονο παιρνει περιπου ? Ειναι ευκολο να γινει απο οποιονδηποτε με ενα pc ?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, Panag1970 said:

Αυτο χρειαζεται καθε φορα που αλλαζει το firmware ? Ποσο χρονο παιρνει περιπου ? Ειναι ευκολο να γινει απο οποιονδηποτε με ενα pc ?
 

Κάθε φορά που αλλάζει το firmware περιμένεις πρώτα να βγει release ή pre-release του Atmosphere (και των υπόλοιπων που χρειάζονται). Μετά είναι υπόθεση 10-20 λεπτών το πολύ με PC. 

Θα πρότεινα όμως να μην κάνουμε αναβάθμιση κάθε φορά και αμέσως με το που βγει το νέο firmware (για το cfw). Να γίνεται όταν χρειάζεται από κάποιο game η update. Εκτός αν είσαι πολύ πίσω. Εχω δει switch πχ που ήταν 3-4 major update πίσω. Εκεί καλό θα ήταν να γίνεται.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...