Προς το περιεχόμενο

Skyrim Special Edition - "BOSS", ένα TOTAL OVERHAUL Guide


lupus_Hegemonia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι έγινε ρε όλοι παντρεμένοι είμαστε?

Το "παντρεμένος" πάει κι έρχεται... το "παντρεμένος ΜΕ παιδι(α)" είναι που δεν πάει βήμα :)

 

Βέβαια μιλάω ώς πατέρας 2 παιδιών 4 και 1 έτους... Ελπίζω όταν γίνουν 5-6 να σταματήσει το ντάντεμα και να έχω περισσότερο χρόνο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΟΜΙΖΕΙΣ, μεγάλε!

Την ίδια ΑΥΤΑΠΑΤΗ έχει και η συμβία μου (που "δεν την παλεύει" με το μεγάλωμα παιδιού) και νομίζει ότι όταν θα μεγαλώσει η μικρή θα 'ναι "κομπλέ"!

...Η μικρή είναι πια 5 ετών... και αν πριν ήθελε χρόνο... τώρα θέλει τον ΑΠΟΛΥΤΟ χρόνο! Όσο μεγαλώνουν, θέλουν πιο "immersive" επαφή μαζί σου, όχι απλά να ταίζεις και να κοιμίζεις. Εγώ επιστρέφω 19:00 στο σπίτι απ' το γραφείο και ως τις 22:00 "τον πίνω" κανονικότατα! Μη κάνω λόγο στα "Σουκού" τί γίνεται! Μόνο όταν ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ δεν απασχολούμαι με την μικρή...

 

Απλά εσύ, είσαι τυχερός και έχεις ΔΥΟ παιδιά... οπότε κάποια στιγμή θα ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΑΖΙ και θα αυταπασχολούνται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(σορι αλλά νόμιζα σχολιάζαμε το θέμα και όχι το στάτους του κάθε μέλους)

εγώ που είμαι ανύπαντρος,και δεν έχω ούτε μωρό..δεν έχω χρόνο καν να το διαβάσω..

 

no offence,αλλά παραείναι τεράστιο σεντόνι για να ασχοληθώ μαζί του,όπως και παραείναι πολλά τα mods για να αλλάξω την τωρινή μορφή του παιχνιδιού που το χω..

(δε ξεκινώ με τίποτα νέο χαρακτήρα κει που χω φτάσει)

 

όμως like,για την προσπάθεια και την όρεξη να τα συγκεντρώσεις.

 

, μπορείς ρε μάστορα να τα βάλεις όλα αυτά σε ένα ωραίοτατο iso με έναν installer να τελειώνουμε ; :P

δεν είναι δικό του πακέτο απότι καταλαβαίνω..

Είναι προτάσεις με mods για να βάλει ο καθένας ότι θέλει ώστε να φέρει το παιχνίδι στα μέτρα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να είναι το μεγαλύτερο Post που έχει γίνει ποτέ στο Forum :) ένας μοντεράτορας να μας διαφωτίσει. Χαρά στο κουράγιο σου, μιλάμε για ποστ στα όρια της λιποθυμίας.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ παντρεμένος με παιδιά, μπορείς ρε μάστορα να τα βάλεις όλα αυτά σε ένα ωραίοτατο iso με έναν installer να τελειώνουμε ; :P

 

Αν ήξερα να το κάνω, θα το 'κανα...! Χαχαχα... Βασικά, επειδή από κεκτημένη ταχύτητα... τα "μάμησα" ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ game (αντί να περάσω κάτι πέρασα άλλο, το έβγαλα... και το "έσκισα" το παιχνίδι!)...

...ξαναπερνάω "τάκα-τάκα" τον οδηγό πάλι!

 

Οπότε... ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ να που πει πώς να κάνω installer... ευχαρίστως να το κάνω κι αυτό (τεμπελχανάδες! Χαχα)

(σορι αλλά νόμιζα σχολιάζαμε το θέμα και όχι το στάτους του κάθε μέλους)

εγώ που είμαι ανύπαντρος,και δεν έχω ούτε μωρό..δεν έχω χρόνο καν να το διαβάσω..

 

no offence,αλλά παραείναι τεράστιο σεντόνι για να ασχοληθώ μαζί του,όπως και παραείναι πολλά τα mods για να αλλάξω την τωρινή μορφή του παιχνιδιού που το χω..

(δε ξεκινώ με τίποτα νέο χαρακτήρα κει που χω φτάσει)

 

όμως like,για την προσπάθεια και την όρεξη να τα συγκεντρώσεις.

 

δεν είναι δικό του πακέτο απότι καταλαβαίνω..

Είναι προτάσεις με mods για να βάλει ο καθένας ότι θέλει ώστε να φέρει το παιχνίδι στα μέτρα του.

 

Τεμπέλαρε νησιώτη!!! Χαχαχα... Τα 'παμε, το ξέρω ότι δεν θα το δοκιμάσεις.

 

Κοίτα, κατά το ήμισυ είναι δικό μου πακέτο, γιατί έχω ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ένα σορό mods απ' τον άλλον οδηγό που ακολούθησα αρχικά και μετά... "βάλε το 'να, βγάλε τ' άλλο", έφτιαξα αυτόν τον οδηγό. Γι' αυτό και τον λέω "δικό μου" (σε εισαγωγικά).

Παρθενογέννηση δεν υπάρχει. Απ' όσο ξέρω, ο πρώτος ΕΠΙΣΗΜΟΣ και ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ (σαν αυτόν εδώ) ΟΔΗΓΟΣ, ήταν το "S.T.E.P. Project". Από 'κει και πέρα, ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ αντιγράφουμε.

Παίζει να είναι το μεγαλύτερο Post που έχει γίνει ποτέ στο Forum :) ένας μοντεράτορας να μας διαφωτίσει. Χαρά στο κουράγιο σου, μιλάμε για ποστ στα όρια της λιποθυμίας.

 

Ε δεν γινόταν αλλιώς, τί να 'κανα; Εγώ τα 'βαλα σε ΚΟΜΜΑΤΙΑΣΤΑ ποστς, αλλά το forum layout τα "μερτζάρει" μαζί, όταν τα βάλεις σε μικρό χρονικό διάστημα το ένα μετά το άλλο.

 

Άλλωστε, δεν είναι για να το... διαβάσεις, αλλά για να το ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ - σιγά σιγά, βήμα-βήμα.

Υπόψιν... ετοιμάζω και update - μιας και τα "μάμησα" στο δικό μου! - και θα προσθέσω/αφαιρέσω μερικά πραγματάκια, αλλά απ' τα πολύ πιο κάτω BHMATA, οπότε αν κάποιος το ξεκινήσει "don't worry", δεν θα αλλάξω νευραλγικά mods (σε όπλα και τέτοια θα αλλάξω, βρήκα κι άλλα "Oldrim" που δουλεύουν "κομπλέ").

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "παντρεμένος" πάει κι έρχεται... το "παντρεμένος ΜΕ παιδι(α)" είναι που δεν πάει βήμα :)

 

Νομιζω οτι πρεπει να ανοιξει καποιος thread στο gaming section με θεμα married with children για να λεμε τον πονο μας...γιατι απο οτι βλεπω ειμαστε πολλοι!

 

Αντε..... γαλα και υπνο τωρα γιατι εχω να modαρω το skyrim..... :P

Συγνωμη για το ΟΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, είμαι στην μέση του οδηγού (χθες πέρασα 60 mods σε νέο installation!) και αλλάζω κάποια πράγματα. Δεν πείραξα ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ mods, αλλά κυρίως στην εμφάνιση NPCs, σε όπλα, general textures κτλ.

 

Πχ. είχα εντελώς ξεχάσει ο κόπανος, να βάλω στον οδηγό και mod για τις "Bijins"! Αυτές, είναι οι "σημαντικές" γυναίκες στο vanilla game, πχ. η Delphine, η Lydia κτλ. Επίσης, επιτέλους ανακάλυψα και "Odrim" mod που ανεβάζει δραματικά την ανάλυση στα vanilla όπλα & πανοπλίες! Μου "την έδινε" που ενώ είχα βάλει διάφορα (έξτρα) όπλα και πανοπλίες με φοβερές αναλύσεις, τα vanilla ήταν για "το πέο"! Βρήκα τελικά και τα 'βαλα και δουλεύουν άψογα (να δείτε "Steel Axe" να χαζέψετε!).

 

Οπότε,... υποθέτω Κυριακή μεσημέρι... θα το 'χω ΞΑΝΑ-ολοκληρώσει (ουφ... ούτε που θυμάμαι πόσες φορές έχω κάνει το process, αλλά όσο το κάνω η επόμενη φορά είναι ταχύτερη)... και θα ξαναδώσω στον moderator το νέο διορθωμένο κείμενο του οδηγού και θα μπει.

 

...Μακάρι, φίλοι, να 'ξερα (σαν τον Πάνο) να δημιουργώ executive αρχείο και να σας έδινα ένα torrent και να το κατεβάζατε και το τρέχατε και αυτόματα να έμπαιναν όλα στη θέση τους! Από την άλλη... είναι φοβερή εμπειρία να το "χτίζεις" μόνος σου, να το βλέπεις σιγά-σιγά να δημιουργείται! Μοιάζει δηλαδή, σαν να αγοράζεις έναν φοβερό πίνακα (το executive αρχείο που τα βάζει έτοιμα όλα αυτόματα) και σαν να... ζωγραφίζεις ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ τον φοβερό αυτόν πίνακα. Ως professional illustrator & designer που είμαι και καθημερινά δημιουργώ πράγματα, εμένα με "φτιάχνει" πολύ αυτός ο δεύτερος τρόπος.

 

Συν ότι... με τον οδηγό και τα βήματα σιγά-σιγά... αλλάζει ο καθένας Ο,ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ και βάζει-βγάζει mods, ανάλογα με το προσωπικό του γούστο. Μπορεί σε αρκετούς να ΜΗΝ τους αρέσουν διάφορα mods που βάζω στον οδηγό. ΓΙΑΤΙ να τα 'χετε "σώνει και καλά"; ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΑ λοιπόν. Γι' αυτό και είναι καλύτερος για 'μένα ένας οδηγός, απ' το να μπαίνουν όλα αυτόματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν... το τελείωσα Κυριακή βραδάκι και έπαιζα απ' τις 22:00 έως τώρα (03:34)!

Έχει γίνει σούπερ! Είπα και στον moderator να αλλάξει το κείμενο (έχει κάμποσες αλλαγές).

Εδώ και μερικά ολόφρεσκα πρώτα screenshots:

 

http://imgur.com/a/qPvwy


Θα ανεβάσω και screenshots από followers με "μονταρισμένες" vanilla πανοπλίες καθώς και ultra-retextured vanilla weaponry!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παίζει να είναι το μεγαλύτερο Post που έχει γίνει ποτέ στο Forum :) ένας μοντεράτορας να μας διαφωτίσει. Χαρά στο κουράγιο σου, μιλάμε για ποστ στα όρια της λιποθυμίας.

For sure. 29 σελιδες PDF.

Kαι παω στοιχημα πως θα αυξηθει αρκετα ακομα, χαρη στην προσπαθεια του lupus_Hegemonia.

 

 

Θα ευλογησω και τα γενια μου back in the day, με τις περισσοτερες φωτος να μην υπαρχουν πια δυστυχως. Hint: Hit the spoiler καπου στη μεση του post)

 

 

 

Keep up the good work!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό δεν φταίω εγώ, αλλά το layout format του φόρουμ. Κάνει merged τα συνεχόμενα ποστ του ίδιου μέλους. Εγώ τα πόσταρα ΚΟΜΜΑΤΙΑΣΤΑ, όχι ενιαίο ένα τεράστιο. Αλλά η δομή του φόρουμ τα ΕΝΩΣΕ, τί φταίω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γι' αυτό δεν φταίω εγώ, αλλά το layout format του φόρουμ. Κάνει merged τα συνεχόμενα ποστ του ίδιου μέλους. Εγώ τα πόσταρα ΚΟΜΜΑΤΙΑΣΤΑ, όχι ενιαίο ένα τεράστιο. Αλλά η δομή του φόρουμ τα ΕΝΩΣΕ, τί φταίω;

Εχμ, δεν ξερω πως το πηρες, αλλα εγω καθαρα ως κοπλιμεντο το ανεφερα ;)

 

Και γι αυτο συνεχιζω να λεω "Keep up the good work", oπως ειπα και πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πήρα στραβά, απλά "απολογούμαι". Σε άλλα φόρουμ, όταν ποστάρεις δεν κάνει merged τα ποστ σου - οπότε και είναι ξεχωριστά. Την Κυριακή που το 'βαλα, ήθελα να προλάβω να προσθέσω τα "κομμάτια" του οδηγού ΠΡΙΝ κάποιος προλάβει να απαντήσει. Οπότε, πόσταρα το ένα ποστ μετά το άλλο ανά δύο λεπτά. Ε, σε τόσο χρονικό διάστημα, εδώ στο φόρουμ, τα "κολλά μαζί" τα ποστς.

 

...Εν πάσει περιπτώσει... ΠΡΟΣΘΕΣΑ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΦΩΤΟ!!! Εδώ:

 

http://imgur.com/a/qPvwy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aπ' την βιασύνη μου να τελειώσω τον οδηγό για να τον ποστάρω (και ταυτόχρονα να τον φτιάχνω και στο παιχνίδι να δω ότι όλα δουλεύουν σωστά)... κι ενώ γράφω ΣΩΣΤΕΣ οδηγίες παντού στον οδηγό... εγώ την έκανα την "λαλακία" μου - και μάλιστα στο ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ κομμάτι, το FNIS και το "Immersive Animations"!!!!!

 

Ενώ έχω ορίσει το σπαθί να πηγαίνει στον γοφό... εγώ ο Μ@Λ@Κ@Σ επέλεξα "Sword on Back" στο "Immersive Animations" και έχω τώρα τα σπαθιά να πηγαίνουν στον γοφό και... οι χαρακτήρες να κάνουν animations από και προς την πλάτη τους!!!!!!!!!!

 

(Ο οδηγός είναι μια χαρά και τα λέει σωστά, εγώ ο κόπανος τα "σκάτωσα"!)

 

Πάνοοοοοοο!!!!

Καμιά βοήθεια ρε συ, να το διορθώσω, γίνεται; Έβγαλα και το FNIS και το "Immersive Animations", τα ξαναπέρασα απ' την αρχή, επέλεξα ΣΩΣΤΑ τώρα... αλλά το πρόβλημα δεν διορθώθηκε που να πάρει!

Μήπως να σβήσω τα πάντα (animations) KAI τον XP32 skeleton... να κάνω save νέο... να βγω να τα ξαναπεράσω όλα πάλι απ' την αρχή... και να ξανακάνω νέο save και να φορτώσω το νέο να δω αν δουλέψει;

 

(Παρεπιπτόντως, έβαλα κι άλλες φωτό, τώρα το album έχει 55 screenshots με description: http://imgur.com/a/qPvwy )

Επεξ/σία από lupus_Hegemonia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...