Προς το περιεχόμενο

εμπορικο ναυτικο


mak35

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλα μου αρεσει πολυ το ναυτικο και το ονειρο μου απο μικρος ηταν να παω εκει δεν με ενδιαφερουν τοσο τα χρηματα αλλα πρεπει να ξερω αν θα βρω ευκολα δουλεια γιατι οι εποχες δεν ειναι και ευκολες και χωρις χρηματα δεν επιβιωνεις 
οσο για σενα φιλε μου που λες οτι ειμαι ο ιασονας στο ναυτικο αυτο γουσταρω να κανω στην ζωη μου και δεν θελω να κλαιγομαι στην μανα μου και στον πατερα μου για να παρω 5 ευρω να βγω εξω καταλαβες??επειδη εσυ μπορει να εισαι ενας μ@λακ@ς αυτο ειναι δικο σου προβλημα και κρατα το για τον εαυτο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απλα μου αρεσει πολυ το ναυτικο και το ονειρο μου απο μικρος ηταν να παω εκει δεν με ενδιαφερουν τοσο τα χρηματα

 

αλλα πρεπει να ξερω αν θα βρω ευκολα δουλεια γιατι οι εποχες δεν ειναι και ευκολες και χωρις χρηματα δεν επιβιωνεις

 

Οξύμωρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

απλα μου αρεσει πολυ το ναυτικο και το ονειρο μου απο μικρος ηταν να παω εκει δεν με ενδιαφερουν τοσο τα χρηματα αλλα πρεπει να ξερω αν θα βρω ευκολα δουλεια γιατι οι εποχες δεν ειναι και ευκολες και χωρις χρηματα δεν επιβιωνεις 

οσο για σενα φιλε μου που λες οτι ειμαι ο ιασονας στο ναυτικο αυτο γουσταρω να κανω στην ζωη μου και δεν θελω να κλαιγομαι στην μανα μου και στον πατερα μου για να παρω 5 ευρω να βγω εξω καταλαβες??επειδη εσυ μπορει να εισαι ενας μ@λακ@ς αυτο ειναι δικο σου προβλημα και κρατα το για τον εαυτο σου

 

Τώρα γιατί λες κακές κουβέντες; Πάω στοίχημα ότι ούτε που κατάλαβες σε τι αναφέρομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδελφε περνα στην σχολη με το καλο και ολα θα γινουν.Θα σε καθοδηγησουν οι καθηγητες σου.Φιλαρακι που ειναι στο 1ο εξαμηνο περιμενει αυτην την στιγμη Αθηνα να εκδοθει η βιζα για να μπει στο καραβι.Απο οσο ξερω περασε απο συνεντευξεις σε ναυτιλιακες εταιριες πριν τα Χριστούγεννα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου μηπως γνωριζεις αν βρηκε ευκολα καραβι??το ξερω οτι πρεπει να πας σε πολλες εταιριες και να αφησεις χαρτια και αμα δεν σε ξερουν δεν σε εμπιστευονται ευκολα εκτος αμα εχεις κανεναν μεσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κονε θα κανεις σιγα σιγα με το που μπεις στη σχολη, μη σε αγχωνει το αν θα βρεις να κανεις εξαμηνο μετα. σιγουρα παιζει ρολο και το βυσμα στις ναυτιλιακες, αλλα αν εισαι σωστος 99.9% θα βρεις

 

το θεμα, ειναι, εχεις καμια ιδεα πως ειναι η ζωη του ναυτικου? εχεις σκεφτει τους περιορισμους που θα εχεις στη θαλασσα και στη στερια? ειναι μεν πολλα τα χρηματα, αλλα ειναι πολλες και οι θυσιες, ασχετα πως ωραιοποιουν πολλες φορες οι ναυτικοι την εμπειρια τους.

 

μπορει να σου αρεσει η θαλασσα και η ιδεα του ταξιδιου, αλλα δεν ειναι τοσο ρομαντικα/απλα οπως μπορει να νομιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτιμανε τις προσθετες γνωσεις και γενικα το "καλο" βιογραφικο,παραδειγμα πτυχιο lower κλπ. Τωρα το ευκολο ειναι σχετικο.Ξερω οτι περασε απο αρκετες συνεντευξεις και βρηκε σε εταιρια εν τελη.Γενικα αν εισαι παθιασμενος με αυτο θα βρεις σιγουρα καραβι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρεις οτι αν κάνεις μαλακία πάνω στο πλοίο η ναυτιλιακή που εργάζεσαι φροντίζει πάντα να ενημερώνει αρμόδια όλες τις ναυτιλιακές εταιρείες της Ελλάδας ώστε να μην ξαναβρείς ποτέ και πουθενά δουλειά.Ακόμα βρίσκεις πλοίο αλλά αν συνεχίσει έτσι το πράγμα είναι σχεδόν βέβαιο οτι και και αυτός ο κλάδος θα υπερκορεστεί με σίγουρη ανεργία μελλοντικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτεινω να αγχωνεσαι για να γραψεις πανελληνιες ωστε να μπεις στην σχολη που θες.

απο κει και περα δοξα τον θεο υπαρχουν μορφωμενοι ανθρωποι στην σχολη ακομα και στον ασπροπυργο οι οποιοι θα σε κατευθυνουν και θα σε συμβουλεψουν καταλληλα..

 

η θαλασσα και τα ταξιδια σ'αρεσουν... η λουτσα σ'αρεσει; ή θασαι και εσυ ενας ακομα που θα φας την θεση αλλου που μπορει οντως να το γουσταρει και μετα απο χρονια θα παρατησεις το επαγγελμα;

σκεψου το καλα,ειναι μεγαλο κριμα να τρως θεση αλλου που θελει πραγματικα να μπει ενω εσυ πας με αλλη ιδεολογια.

 

φιλικα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...