Προς το περιεχόμενο

Απορίες σχετικά με upwork και freelancer.com και γενικά με freelance job


PC_MAGAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είπα ότι είναι παράλογο το να ρωτάς τι συμβαίνει στην αγορά.

 

Αυτό που βρίσκω τελείως παράλογο είναι να ρωτάς αγνώστους στο ίντερνετ από πόσα λεφτά και κάτω δεν σε ψάχνει η εφορία... Λες και άμα σε πιάσουν θα τους πεις «Εμένα στο insomnia μου είπανε...» και θα γλυτώσεις.

 

ΥΓ. και δε χαλιέμαι. Να προστατεύσω από τις κακοτοπιές προσπαθώ. Μαλακία μου μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είπα ότι είναι παράλογο το να ρωτάς τι συμβαίνει στην αγορά.

 

Αυτό που βρίσκω τελείως παράλογο είναι να ρωτάς αγνώστους στο ίντερνετ από πόσα λεφτά και κάτω δεν σε ψάχνει η εφορία... Λες και άμα σε πιάσουν θα τους πεις «Εμένα στο insomnia μου είπανε...» και θα γλυτώσεις.

 

ΥΓ. και δε χαλιέμαι. Να προστατεύσω από τις κακοτοπιές προσπαθώ. Μαλακία μου μάλλον.

 

Η μαλακία σου - μιας και το θέτεις έτσι - είναι ότι δεν μπορείς να νιώσεις ότι η αγορά δεν είναι εκκλησία. Αν ξέρεις ότι πολλοί δεν πάνε "με τον σταυρό στο χέρι" σε μια συγκεκριμένη αγορά, μπορείς να έχεις ένα ζύγι για να κρίνεις τι θα κάνεις ανάλογα με το risk aversion που έχεις. Αν πάλι ξέρεις ότι σε μια συγκεκριμένη αγορά, όλοι φροντίζουν να είναι τυπικοί από το πρώτο ευρώ, ξέρεις ότι καλά θα κάνεις να είσαι κι εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι νοιώθω ή δεν νοιώθω προσωπικά εγώ δεν είναι του παρόντος.
 

Αν ξέρεις ότι πολλοί δεν πάνε "με τον σταυρό στο χέρι" σε μια συγκεκριμένη αγορά, μπορείς να έχεις ένα ζύγι για να κρίνεις τι θα κάνεις ανάλογα με το risk aversion που έχεις. Αν πάλι ξέρεις ότι σε μια συγκεκριμένη αγορά, όλοι φροντίζουν να είναι τυπικοί από το πρώτο ευρώ, ξέρεις ότι καλά θα κάνεις να είσαι κι εσύ.

 
Δεν διαφωνώ σε αυτό, αλλά δεν βλέπω και τι σχέση με αυτό που συζητάμε.

 

Αυτό που εγώ λέω είναι ότι πριν αποφασίσεις να κάνεις κάτι, πρέπει να ξέρεις το κόστος, το όφελος και τον κίνδυνο. Και αν τις εκτιμήσεις σου τις βασίζεις στο insomnia, τότε ξεκινάς από τελείως λάθος βάση.

 

Anyway, νομίζω ότι αυτά που είχαμε να πούμε τα είπαμε.

 

ΥΓ. Εσείς όταν αρρωστήσετε πάτε στο γιατρό ή στο καφενείο; Ρητορική ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ. Εσείς όταν αρρωστήσετε πάτε στο γιατρό ή στο καφενείο; 

 

Για καινούρια ειδικότητα, ρωτάω γνωστούς και φίλους - εσείς σε ποιον πάτε; Όπως το παιδί ρωτάει εδώ, εσείς τι κάνετε; ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι είναι παράλογο το να ρωτάς τι συμβαίνει στην αγορά.

 

Αυτό που βρίσκω τελείως παράλογο είναι να ρωτάς αγνώστους στο ίντερνετ από πόσα λεφτά και κάτω δεν σε ψάχνει η εφορία... Λες και άμα σε πιάσουν θα τους πεις «Εμένα στο insomnia μου είπανε...» και θα γλυτώσεις.

 

ΥΓ. και δε χαλιέμαι. Να προστατεύσω από τις κακοτοπιές προσπαθώ. Μαλακία μου μάλλον.

 

Έχω πολύ σοβαρές αμφιβολίες κατά πόσο ο μέσος λογιστής έχει γνώση απο Paypal,freelancing,upwork ...

Υποθέτω το να βρεις κάποιον ενημερωμένο δεν είναι απλή υπόθεση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καινούρια ειδικότητα, ρωτάω γνωστούς και φίλους - εσείς σε ποιον πάτε; Όπως το παιδί ρωτάει εδώ, εσείς τι κάνετε;

 

Στα λόγια μου έρχεσαι λοιπόν. Ρωτάς σε ποιον να πας, όχι τι φάρμακο να πάρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μεταξύ σοβαρού κι αστείου πάντως, ο μέσος έλληνας παίρνει φάρμακα επειδή του το είπε ο συμπέθερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο σκηνικό είναι να πετύχεις θείτσες να μαλώνουν για το ποια είναι πιο άρρωστη/παίρνει πιο πολλά χάπια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πολύ σοβαρές αμφιβολίες κατά πόσο ο μέσος λογιστής έχει γνώση απο Paypal,freelancing,upwork ...

Υποθέτω το να βρεις κάποιον ενημερωμένο δεν είναι απλή υπόθεση...

Οι περισσότεροι λογιστές μπαίνουν στα forums για να ενημερωθούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στα λόγια μου έρχεσαι λοιπόν. Ρωτάς σε ποιον να πας, όχι τι φάρμακο να πάρεις...

 

Βλέπω ο εγωισμός σου πάει σύννεφο και δεν μπορείς να αρθρώσεις ένα "έχεις δίκιο, ευχαριστώ".  :-D  :-D

 

Νταξ, μην χαλιέσαι, δεν χρειάζεται.  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όλοι εδώ μέσα είναι εγωιστές εκτός από σένα που κάνεις διαρκώς τον έξυπνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει αυτό!

Εγώ που εχω δοκιμάσει παλαιότερα θυμάμαι με ρωτούσαν συγκεκριμένα αν είμαι λογιστής...

το ίδιο ισχύει και για τους δικηγόρους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...