Προς το περιεχόμενο

Πηγα για μια εκτιμηση τιμης και εφυγα με δεσμευση αυτοκινητου;;


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη αναφερθηκε λανθασμένα πιο πάνω, η εγγυηση ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ μεσω ασφαλιστικής, ειναι εργοστασιακή. Επισης οι συναγερμοί που βάζουν ειναι κατα βάση επώνυμοι και σίγουρα όχι του 30€ που λεει ο φιλος παραπανω, προκειμένου να μπουν αναίμακτα χωρις κοψιματα κλπ.

Παρε τα δωρα και εισαι μια χαρα, ζητα και φιμε να σου κάνουν δώρο και εισαι κομπλέ.

 

Επισης μην αδικείς το υποβραχιονιο, εαν ειναι μεγάλο ειναι πραγματικα χρησιμο στα ταξίδια-στα λεω εκ πειρας όπως ειπα και προηγούμενος για το Cruise control

Ουτε οι αισθητηρες θα ειναι κατι της πλακας που βλεπω στο σκρουτζ με 15 ευρω;

 

Ο συναγερμος που βαζουν ειναι περιμετρικος;

 

Λογικα αυριο θα παρω τηλεφωνο για να προχωρησει η διαδικασια. Απλα εχω ενα προβλημα με τις πινακιδες. Το καλοκαιρι φευγω για Θεσσαλονικη μονιμα και δε ξερω τι ακριβως να κανω.. Οταν ανεβω πανω θελω να εχω Σαλονικιες πινακιδες. Να τις βαλω απο τωρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δε γνωρίζω τα ερωτηματα σου σιγουρα ομως ξερω οτι βαζουν επωνύμους που βγαινουν φιξ για καθε αμαξι ωστε να κόψουν ελαχιστα.

οι αισθητηρες ειτε με 15 ειτε με 50€ διαφορα δεν εχουν επι της ουσίας...

 

τωρα για τις σαλονικιώτικες πινακίδες τι να σου πω, παραλογισμός να ασχοληθείς με αυτό τη στιγμή που ενα φεγγαρι δεν ειχαν πινακιδες οι μεν και γινοταν τραμπες με τους δε κ.ο.κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα τωρα που ημουν εδω με σαλονικιες πινακιδες το αμαξι εχει γεμισει γρατζουνιες. Αν παω πανω με αθηναικες πινακιδες το ιδιο θα συμβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα τωρα που ημουν εδω με σαλονικιες πινακιδες το αμαξι εχει γεμισει γρατζουνιες. Αν παω πανω με αθηναικες πινακιδες το ιδιο θα συμβει.

 

Δεν εχεις αδικο σε αυτό, ωστόσο εμενα μου το ειχαν σπασει στην αγγελακη επειδη ειχα μεσα σημαιακι επαρχιακής ομαδας που εμοιαζε με του παοκ και πινακιδες σαλονικης οποτε δε γλυτωνεις απο τους ουγκανους αν στραβωσουν... Παντως στην αθηνα δεν εχω ακουσει ποτε καποιον με πινακιδες θεσσαλονικης να του κανουν μλκς στο αμαξι, το αναποδο παιζει οντως...

 

Σα ξένα είμαι Έλληνας και σην Ελλάδαν ξένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα τωρα που ημουν εδω με σαλονικιες πινακιδες το αμαξι εχει γεμισει γρατζουνιες. Αν παω πανω με αθηναικες πινακιδες το ιδιο θα συμβει.

 

Γιατι αυτα με αθηναικες πινακιδες δεν εχουν γρατσιουνιες???

 

Αυτοκινητο σε πολη χωρις κλειστο παρκινγκ=γρατσουνιες συνεχως.

Οσο πιο πυκνοκατοικημενη ειναι η περιοχη που μενεις και οσο περισσοτερο υπαρχει ελλειψη θεσων σταθμευσης τοσο  αυξανει και ο αριθμος και η συχνοτητα των γρατσουνιων που θα βρισκεις  Θα ελεγα να αρχισεις να προετοιμαζεται και ψυχολογικα οτι μετα απο λιγο καιρο θα αρχισεις να βρισκεις καθε λιγο και λιγακι μια νεα γρατζουνια. Μετα απο καιρο που θα εχεις αποκτησεις αρκετες γρατσουνιτσες δεν θα σε αποσχολει και τοσο μονο αμα ειναι βαθιες ή εχει βαθουλωματα θα σε απασχολει . Το περασαμε ολοι με καινουριο αυτοκινητο αυτο το ψυχολογικο κρασ τεστ, οπου οταν πρωτοβλεπεις την πρωτη γρατσουνια και σχετικα συντομα απο την αγορα σου ερχεται να παθεις εγκεγαλικο ή να λυποθυμήσεις :-D , μετα οταν χασεις το μετρημα σταματας να στεναχωριεσαι.

Οι πινακιδες του τοπου κατοικιας δεν θα σε βοηθησουν για την αποφυγη τους και τζαμπα θα ταλαιπωρήσεις τον πατερα σου να τρεχει για την εκδοσης τους.

Σαν καινουριο αυτοκινητο θα τραβαει τα ματια των κλεφτονιων οποτε θελει μεγαλη προσοχη, να μην αφηνεις απολυτως τιποτα μεσα ουτε καν ενα 10λεπτο ουτε και μια χαρτινη τσαντουλα με διαφορα μεσα. Ακομη και οταν το αφηνεις το αυτοκινητο δεν βαζεις το λαπτοπ ή οτιδηποτε αξιας στο πορτμπαγκαζ, τα παιρνεις μαζί σου, γιατι τυχαινει να παραφυλανε και αν δουνε κατι τετοιο με το που απομακρυνθει ο ιδιοκτητης την πεφτουν και εκει ειναι οι μεγαλες ζημιες που προκαλουνται, οπου με κατσαβιδια και αλλα εργαλεια προσπαθουν να στο ανοιξουν.

 

Στη Θεσσαλονικη σε ποια περιοχη σκοπευεις να μεινεις οταν γυρισεις, θα εχεις κλειστό παρκινγκ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ερχεται ο διευθυντης και μου λεει κατι αρχιδιες οτι μονο εαν κανω εξοφληση μεχρι αυριο και πινακιδες μεχρι Παρασκευη. Του λεω οτι πινακιδες μαλλον θα βγαλω απο Θεσσαλονικη, μου λεει θα παρει μερες και οτι η καλυτερη τιμη ειναι αν βγαλω πινακιδες απο εδω.

 

Έχουν στόχο να ταξινομήσουν Χ αμάξια μέχρι τέλος του μήνα και γι' αυτό σου έβαλε προθεσμία.

 

Επειδή έχω κάνει έρευνα αγοράς για Ranger τον τελευταίο καιρό, να σου πω ότι ο Σφακιανάκης πουλάει σχεδόν χώμα, όπως διαπίστωσες και μόνος σου. Δε νομίζω να βρεις καλύτερη τιμή σε άλλη αντιπροσωπεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συγκεκριμμένος κινητήρας μέχρι στιγμής στα 55000 χιλιόμετρα είναι κύριος.

Τρέμουλο λόγω τριών κυλίνδρων δεν υπάρχει.

Η ένδειξη αλλαγής ταχύτητας είναι μια χαρά σωστή μιας και ο κινητήρας μπορεί

να τραβήξει ήδη από τις 1700-1800 στροφές.

Εννοείται όμως πως φορτωμένος (οικογένεια-μπαγκάζια) τις προσπεράσεις σου

σε επαρχιακή οδό θα τις κάνεις με 2500 στροφές (δηλαδή μια ταχύτητα κάτω).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν στόχο να ταξινομήσουν Χ αμάξια μέχρι τέλος του μήνα και γι' αυτό σου έβαλε προθεσμία.

 

Επειδή έχω κάνει έρευνα αγοράς για Ranger τον τελευταίο καιρό, να σου πω ότι ο Σφακιανάκης πουλάει σχεδόν χώμα, όπως διαπίστωσες και μόνος σου. Δε νομίζω να βρεις καλύτερη τιμή σε άλλη αντιπροσωπεία.

Παντως στο σφακιανακη δε θυμαμαι να εβαλε προθεσμια για τις πινακιδες.. Εξαλλου μου ειπε οτι αν θελω τις βγαζω στη Θεσσαλονικη. Αυτοι να πληρωθουν απο το αμαξι δε θελουν μονο; Δλδ μπορω να το παρω χωρις να βγαλω πινακιδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να το πάρεις από την αντιπροσωπία χωρίς πινακιδες, γιατί δεν επιτρεπεται να κινείται αυτοκίνητο σε δημόσιο δρόμο χωρίς πινακίδες.. Απλά θα περιμένεις μέχρι να σου έρθουν αυτές από Θεσσαλονίκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Νότη μην πας για Ford... Πήγαινε αλλού γιατί αυτοί έχουν άλλες 100 μάρκες, δεν θα έχεις και το καλύτερο σέρβις.

Το έχω ζήσει γιαυτό στο λέω, καλύτερα βροχιδη η οτιδήποτε άλλο που έχει μόνο Ford.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα ειναι αργα.. Εξαλλου που κολλαει αυτο με το service; Σε οποιοδηποτε εξουσιοδοτημενο καταστημα θα μπορω να το κανω. Στην Θεσσαλονικη θα πηγαινω στον Βροχιδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα ειναι αργα.. Εξαλλου που κολλαει αυτο με το service; Σε οποιοδηποτε εξουσιοδοτημενο καταστημα θα μπορω να το κανω. Στην Θεσσαλονικη θα πηγαινω στον Βροχιδη.

Αν είναι έτσι πάσο,ψάξτο καλά για το αυτοκίνητο αν μπορείς να πας οπουδήποτε.

 

Το πήρες δηλαδή τέλος ; πότε θα το έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πηρα τωρα τηλεφωνο για να μιλησω με τον υπαλληλο που ειχαμε κανει την δεσμευση και την προσφορα, αλλα του ετυχε κατι επειγον και θα ειναι την Δευτερα παλι στο γραφειο. Ηθελα να τον ρωτησω αν υπαρχει καποιο χρονικο οριο για να βγαλω τις πινακιδες απο τη Θεσσαλονικη και εαν αυτο επηρεασει την τελικη τιμη. Πχ αν θελει τις πινακιδες μεχρι τελη του μηνα ωστε η τιμη να ειναι 15020. Οποτε αυτο θα ειναι ακατορθωτο, καθως μου εχουν πει οτι για να βγουν πινακιδες στη Θεσσαλονικη θελουν αρκετες ημερες, οποτε δε προλαβαινω.

Επισης θυμαμαι οτι ο υπαλληλος μου ειχε πει αν θελω ακυρωση να παρω μεχρι την Παρασκευη, αλλιως προχωραμε. Δλδ τι ακριβως προχωραει απο τη στιγμη που δεν εχω βαλει υπογραφη καπου; Μονο τα στοιχεια μου εχω δωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε πολυ το κουραζεις, παρε το αμαξι και τελος... το αμαξι ειναι αμαξαρα,και η τιμη πολυ καλη... δεν εχει λακκο η φαβα οποτε προχωρα μην το εκμεταλλευτει αλλος..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω οτι το κουραζω, απλα πρωτη φορα μπλεκω με αυτα και δεν εχω ιδεα και οι καιροι ειναι δυσκολοι.. Παντως ευχαριστω για τις μεχρι τωρα απαντησεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...