Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε η Angular 4


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σου χτυπαει τα dependencies; Αν ναι δοκιμασε να διαγραψεις τα node_modules ισως αλλαζει το τροπο που τα κατεβαζει/αποθηκευει και οταν παει να τσεκαρει χτυπαει κοκκινο. (Καθως εχουν κατεβει με τη v4.x.x λογικα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το webpack μπορείς να το κάνεις install globally?

Το npm list -g --depth=0 στο δείχνει;


Επίσης θέλει μεγάλη προσοχή με τα local updates γιατί αν γίνουν από το χρήστη σπάνε πράγματα συνήθως.

Για παράδειγμα δεν έχει γίνει ακόμα adopt από την angular team η τελευταία version της typescript ή το webpack 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

δωρεαν μαθημα  4.5 ωρες (οχι ινδος   :) )

 

https://www.udemy.com/try-angular/learn/v4/overview

 

edit: κι αλλο ενα, chat with firebase

 

https://www.udemy.com/create-a-basic-real-time-chat-app-with-angular4-and-firebase/learn/v4/overview

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτόν που έφτιαξε το 1ο course που έχεις παραθέσει, μόλις έκατσα και είδα το εισαγωγικό του μάθημα στην typescript.

 

Δυστυχώς και αυτό προσωπικά το θεωρώ σκουπίδι. Κάποιον που δεν ξέρει Js θα τον μπερδέψει, κάποιον που ξέρει θα τον εκνευρίσει μάλλον. Κάνει πολλά λάθη, κάνει άσκοπες αναφορές στην Python, δεν εξηγεί πράγματα. Για παράδειγμα, έχει ένα video που και καλά εξηγεί τη διαφορά μεταξύ let και var και δεν αναφέρει ούτε μια φορά το scope ή το hoisting. Άσε που λέει ότι η let είναι της ts και δεν υπάρχει στη js.

 

Ομοίως για node και webpack, κάνει λάθη, προσπαθεί να τα διορθώσει, δεν εξηγεί τίποτα, γενικά δεν αξίζει. Αν το μάθημα της Angular είναι στο ίδιο επίπεδο, προσωπικά το θεωρώ χάσιμο χρόνου.

 

PS

Το κερασάκι στην τούρτα για εμένα ήταν ότι δε χρησιμοποιεί semicolons. Δεν είναι υποχρεωτικό, αλλά εγώ ήμουν στο τσακ να ρίξω μπουνιά στην οθόνη :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...