Προς το περιεχόμενο

Εξωτερικός σκληρός δίσκος στο PS4


petoglou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους,

μερικες ερωτησεις σχετικα με το θεμα που εχει ανοιχτει για εξωτερικο δισκο

ο εσωτερικος σκληρος μου ετοιμαζετε να φουλαρει ,1tb χωρητικοτητα (υπολοιπο ελευθερου χωρου περιπου 130gb,  

δεν θελω να ξεκινησω το σκαλισμα για να τον αλλαξω και να βαλω μεγαλυτερο αλλα ελεγα μηπως παρω ενα εξωτερικο σκληρο 500αρι ή 1 tb και να τον συνδεσω στη θυρα usb του ps4.

και οι ερωτησεις ειναι οι εξης:

- ποιοι εξωτερικοι δισκοι ειναι καταλληλοι γιατι μπερδευτηκα λιγο με τις ιντσες,τα usb  κτλ .. (αν μπορει καποιος που εχει ηδη εξωτερικο σκληρο ας μου προτεινει καποιον)

- οταν π.χ κανω εγκατασταση καποιο game θα επιλεγω εγω σε πιο δισκο θα πηγαινει ?

- τα saves θα πηγαινουν στον εσωτερικο σκληρο του ps4,οπως διαβασα παραπανω,οποτε λογικα θα πρεπει να υπαρχει καποιος ελευθερος χωρος στον εσωτερικο σκληρο ?

-η διαμορφωση του εξωτερικου χρειαζετε καποια διαδικασια για να τον διαβαζει το ps4 ή η κονσολα  κανει απο μονη της την διαμορφωση την πρωτη φορα που συνδεεται με τον εξωτερικο δισκο ?

-  αν π.χ. εχω εγκαταστησει καποια games στον εξωτερικο δισκο τα οποια δεν πολυασχολουμε συχνα ειναι υποχρεωτικο να ειναι συνδεμενος ο εξωτερικος στη θυρα του ps4 ή απλα τον συνδεω οποτε θελω να ασχοληθω με καποιο απο τα παιχνιδια που θα εχω εκει εγκαταστημενα?

 

ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Seagate barracuda 2T που αναφέρθηκε παραπάνω κάνει μια χαρά στο PS4, τον έχω εγώ από τη μέρα που είχα το ps4 slim και τις προάλλες που άλλαξα σε pro τον έβαλα σε αυτό κι επιβεβαιώνω, παίζει απροβλημάτιστα.

Επεξ/σία από vamvakoulas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, vamvakoulas είπε

Ο Seagate barracuda 2T που αναφέρθηκε παραπάνω κάνει μια χαρά στο PS4, τον έχω εγώ από τη μέρα που είχα το ps4 slim και τις προάλλες που άλλαξα σε pro τον έβαλα σε αυτό κι επιβεβαιώνω, παίζει απροβλημάτιστα.

Ωραίος θα τον χτυπήσω! Σε ευχαριστώ πολύ φίλε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα σε όλους. 

Να ρωτήσω αν έχει τύχει σε άλλον. 

Αγόρασα τον Western Digital My Passport 4Tb.

Τον σύνδεσα στο ps4 pro, έκανα το φορματ για πρώτη φορά και μετέφερα όλα τα παιχνίδια μου εκεί. 

Επειδή ήθελα να του βάλω κάποιες φωτογραφίες, τον σύνδεσα στο λαπτοπ με Windows 10.

Πρόβλημα Νο1:

Ενώ στις συσκευές τον εμφανίζει, σαν σκληρό δίσκο δεν τον εμφανίζει. 

Από διαχείριση δεν μπορώ να του προσθέσω γράμμα τόμου (καταλαβαίνετε τι εννοώ), τον έχει "μαυρισμένο". 

Αφαίρεση συσκευής τον κάνει κανονικά. 

Πρόβλημα Νο2:

Μόλις τον σύνδεσα πάλι στο ps4 μου βγάζει ότι η μορφή αυτού του δίσκου δεν υποστηρίζεται κ προφανώς πρέπει να τον ξανακάνω φορματ χάνοντας όλα τα παιχνίδια απο μέσα κ κατεβάζοντας τα πάλι. Σωστά? 

Έχετε καμία πρόταση για τα προβλήματα μου..? 🤔

Έρχομαι να απαντήσω στον εαυτό μου 😅😅 μετά από σύντομη έρευνα.. 

Οι περισσότεροι λένε πως δεν γίνεται. 

Διαφορετική μορφοποίηση για το κάθε σύστημα. 

Το ερώτημα που ξανακάνω τώρα πια είναι.. 

Με partition, 1τομος ntfs, 1 τόμος fat υπάρχει περίπτωση να δουλέψει? Αν κ κάπου διάβασα πως το ps4 θέλει όλο τον δίσκο δικό του.. 

Ισχύει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, justapstar7 είπε

Καλησπέρα σε όλους. 

Να ρωτήσω αν έχει τύχει σε άλλον. 

Αγόρασα τον Western Digital My Passport 4Tb.

Τον σύνδεσα στο ps4 pro, έκανα το φορματ για πρώτη φορά και μετέφερα όλα τα παιχνίδια μου εκεί. 

Επειδή ήθελα να του βάλω κάποιες φωτογραφίες, τον σύνδεσα στο λαπτοπ με Windows 10.

Πρόβλημα Νο1:

Ενώ στις συσκευές τον εμφανίζει, σαν σκληρό δίσκο δεν τον εμφανίζει. 

Από διαχείριση δεν μπορώ να του προσθέσω γράμμα τόμου (καταλαβαίνετε τι εννοώ), τον έχει "μαυρισμένο". 

Αφαίρεση συσκευής τον κάνει κανονικά. 

Πρόβλημα Νο2:

Μόλις τον σύνδεσα πάλι στο ps4 μου βγάζει ότι η μορφή αυτού του δίσκου δεν υποστηρίζεται κ προφανώς πρέπει να τον ξανακάνω φορματ χάνοντας όλα τα παιχνίδια απο μέσα κ κατεβάζοντας τα πάλι. Σωστά? 

Έχετε καμία πρόταση για τα προβλήματα μου..? 🤔

Έρχομαι να απαντήσω στον εαυτό μου 😅😅 μετά από σύντομη έρευνα.. 

Οι περισσότεροι λένε πως δεν γίνεται. 

Διαφορετική μορφοποίηση για το κάθε σύστημα. 

Το ερώτημα που ξανακάνω τώρα πια είναι.. 

Με partition, 1τομος ntfs, 1 τόμος fat υπάρχει περίπτωση να δουλέψει? Αν κ κάπου διάβασα πως το ps4 θέλει όλο τον δίσκο δικό του.. 

Ισχύει? 

Αναγκαστικά όλος ο εξωτερικός "δένεται" με την κονσόλα.

Δεν μπορείς να μοιρασεις τόμους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

PS4 HDD/SSHD/SSD

Καλησπέρα.δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοιο θέμα,δεν πήρε το μάτι μου κάποιο.(Μάλλον επειδή ήμουν από κινητό το έχασα.Ευχαριστώ για την μεταφορά)

Ερώτηση 1

Χρειάζομαι ένα δίσκο για το ps4.Το θέμα είναι ότι θα τον έχω εξωτερικό σε icybox docking station.Τον θέλω ΜΟΝΟ για τα saves.Τι να πάρω?SSD/HDD?SSHD? Και ποιόν?

Ερώτηση 2

Όλοι οι SSD κάνουν για εσωτερικοί σε ps4 slim?Και πως βάζουμε σε άδειο νέο SSD το λειτουργικό της Σόνυ παρακαλώ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Επεξ/σία από TsoliasGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, TsoliasGR είπε

PS4 HDD/SSHD/SSD

Καλησπέρα.δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοιο θέμα,δεν πήρε το μάτι μου κάποιο.(Μάλλον επειδή ήμουν από κινητό το έχασα.Ευχαριστώ για την μεταφορά)

Ερώτηση 1

Χρειάζομαι ένα δίσκο για το ps4.Το θέμα είναι ότι θα τον έχω εξωτερικό σε icybox docking station.Τον θέλω ΜΟΝΟ για τα saves.Τι να πάρω?SSD/HDD?SSHD? Και ποιόν?

Ερώτηση 2

Όλοι οι SSD κάνουν για εσωτερικοί σε ps4 slim?Και πως βάζουμε σε άδειο νέο SSD το λειτουργικό της Σόνυ παρακαλώ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Το PS4 δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί την ταχύτητα ενός ssd,θα είναι χειρότερα γιατί πιθανόν να κάνει bottleneck.Ούτε στο Pro.

Ο εξωτερικός δίσκος κάνει μόνο για games.Τα saves αποθηκεύονται μόνο στον εσωτερικό.Δηλαδή αν βάλεις εξωτερικό δίσκο θα πρέπει αναγκαστικά να έχεις και εσωτερικό με αποτέλεσμα να δεσμεύεται ο εξωτερικός χωρίς να μπορείς να τον έχεις για άλλη χρήση πχ back up και δεσμεύεις επίσης την θύρα usb.

Εγώ έβγαλα τον 500Gb και τον άλλαξα με αυτόν που είναι αξιόπιστη μάρκα σε PS4 Chassis:

https://www.skroutz.gr/s/3045289/Hitachi-Travelstar-7K1000-1TB.html

Υπάρχει και αυτός που λειτουργεί στις 5.400 rpm,είναι αθόρυβος και λειτουργεί σε χαμηλότερη θερμοκρασία:

https://www.skroutz.gr/s/2164425/Hitachi-Travelstar-5K1000-1TB.html

Ο λόγος που έβαλα τον 7K ήταν μήπως έχω καλύτερα loading times επειδή λειτουργεί στις 7.200rpm και έχει 32 Mb buffer Αντί για 8 Mb που έχει ο 5K.

Το PS4 Pro που πήρα πριν μήνες έχει για μαμίσιο τον 5K.Το Pro μπορεί να εκμεταλλευτεί την ταχύτητα Sata 3 του δίσκου,το απλό PS4 όχι,κάνει downgrade σε Sata 2.

Αυτό που δεν γνωρίζω είναι αν το Pro μπορεί να εκμεταλλευτεί τις 7.200 rpm.Δεν το δοκίμασα γιατί είναι ολόκληρη διαδικασία να αλλάξω δίσκους μεταξύ των 2 κονσολών με γεμάτα games.

Τον εξωτερικό δίσκο 2.5"  Usb 3 τον κράτησα για back up.Σε 1.5 ώρα μετέφερε 300+Gb από τον 500Gb τα οποία μετέφερα στον 1 TB.Αλλιώς θα κατέβαζα τα games για ημέρες.

Μπορείς να βρείς 1.5 Tb αλλά δεν είναι απαραίτητο..Στον 1 Tb  χωράνε κάπου 15 games,είναι αρκετά.

 

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Το PS4 δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί την ταχύτητα ενός ssd,θα είναι χειρότερα γιατί πιθανόν να κάνει bottleneck.Ούτε στο Pro.

Ο εξωτερικός δίσκος κάνει μόνο για games.Τα saves αποθηκεύονται μόνο στον εσωτερικό.Δηλαδή αν βάλεις εξωτερικό δίσκο θα πρέπει αναγκαστικά να έχεις και εσωτερικό με αποτέλεσμα να δεσμεύεται ο εξωτερικός χωρίς να μπορείς να τον έχεις για άλλη χρήση πχ back up και δεσμεύεις επίσης την θύρα usb.

Εγώ έβγαλα τον 500Gb και τον άλλαξα με αυτόν που είναι αξιόπιστη μάρκα σε PS4 Chassis:

https://www.skroutz.gr/s/3045289/Hitachi-Travelstar-7K1000-1TB.html

Υπάρχει και αυτός που λειτουργεί στις 5.400 rpm,είναι αθόρυβος και λειτουργεί σε χαμηλότερη θερμοκρασία:

https://www.skroutz.gr/s/2164425/Hitachi-Travelstar-5K1000-1TB.html

Ο λόγος που έβαλα τον 7K ήταν μήπως έχω καλύτερα loading times επειδή λειτουργεί στις 7.200rpm και έχει 32 Mb buffer Αντί για 8 Mb που έχει ο 5K.

Το PS4 Pro που πήρα πριν μήνες έχει για μαμίσιο τον 5K.Το Pro μπορεί να εκμεταλλευτεί την ταχύτητα Sata 3 του δίσκου,το απλό PS4 όχι,κάνει downgrade σε Sata 2.

Αυτό που δεν γνωρίζω είναι αν το Pro μπορεί να εκμεταλλευτεί τις 7.200 rpm.Δεν το δοκίμασα γιατί είναι ολόκληρη διαδικασία να αλλάξω δίσκους μεταξύ των 2 κονσολών με γεμάτα games.

Τον εξωτερικό δίσκο 2.5"  Usb 3 τον κράτησα για back up.Σε 1.5 ώρα μετέφερε 300+Gb από τον 500Gb τα οποία μετέφερα στον 1 TB.Αλλιώς θα κατέβαζα τα games για ημέρες.

Μπορείς να βρείς 1.5 Tb αλλά δεν είναι απαραίτητο..Στον 1 Tb  χωράνε κάπου 15 games,είναι αρκετά.

Άρα μόνο μηχανικό μου λες.Αληθεια για μένα δεν είναι αρκετά το 1,5Τ διότι θέλω σε κάθε δίσκο να έχω συγκεκριμένες συλλογές παιχνιδιών  που έχω ήδη retail με όλο το downloadable content που μπορώ να βρω.Να μου μείνουν πλήρη για πάντα.ΠΧ σε ένα δίσκο μόνο τα φιφα σε άλλον μόνο τα προ σε άλλον τα Uncharted με τα last of us σε άλλον τα resident evil σε άλλον όλα τα assassin's creed και πάει λέγοντας.δεν έχω ps4 Pro ακόμα,ίσως με το black Friday αν κάτσει η τιμουλα αλλά δεν καίγομαι για Pro.καιγομαι για τίτλους retail.καθε εβδομάδα αγοράζω 2-3 και έχω αρχίσει να ασχολούμαι με το το content τώρα.

Οπότε επανέρχομαι. .... Για εξωτερικό docking station μόνο μηχανικό δίσκο και τα 500GB του δικού μου είναι υπέρ αρκετά για όλα τα saves.

Ευχαριστώ και πάλι.

Μήπως ξέρεις πως βάζω το λειτουργικό της Σόνυ σε νέο δίσκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TsoliasGR είπε

Άρα μόνο μηχανικό μου λες.Αληθεια για μένα δεν είναι αρκετά το 1,5Τ διότι θέλω σε κάθε δίσκο να έχω συγκεκριμένες συλλογές παιχνιδιών  που έχω ήδη retail με όλο το downloadable content που μπορώ να βρω.Να μου μείνουν πλήρη για πάντα.ΠΧ σε ένα δίσκο μόνο τα φιφα σε άλλον μόνο τα προ σε άλλον τα Uncharted με τα last of us σε άλλον τα resident evil σε άλλον όλα τα assassin's creed και πάει λέγοντας.δεν έχω ps4 Pro ακόμα,ίσως με το black Friday αν κάτσει η τιμουλα αλλά δεν καίγομαι για Pro.καιγομαι για τίτλους retail.καθε εβδομάδα αγοράζω 2-3 και έχω αρχίσει να ασχολούμαι με το το content τώρα.

Οπότε επανέρχομαι. .... Για εξωτερικό docking station μόνο μηχανικό δίσκο και τα 500GB του δικού μου είναι υπέρ αρκετά για όλα τα saves.

Ευχαριστώ και πάλι.

Μήπως ξέρεις πως βάζω το λειτουργικό της Σόνυ σε νέο δίσκο?

Αν θυμάμαι σωστά για να προσθέσεις νέο εξωτερικό δίσκο πας settings-devices-usb storage devices όπου βλέπεις ποιές συσκευές είναι συνδεδεμένες.Βρίσκεις τον δίσκο και τον προσθέτεις στο PS4.Το λογισμικό της Sony τον κάνει format με δική της κρυπτογράφηση και σε format fat 32.

Βασικά με το που συνδέσεις τον δίσκο θα σου βγάλει  ειδοποίηση οτι βρέθηκε δίσκος και αν θες να τον προσθέσεις.

Δεν γνωρίζω αν θα τον διαβάσει σε docking station.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AntiCambeR είπε

Αν θυμάμαι σωστά για να προσθέσεις νέο εξωτερικό δίσκο πας settings-devices-usb storage devices όπου βλέπεις ποιές συσκευές είναι συνδεδεμένες.Βρίσκεις τον δίσκο και τον προσθέτεις στο PS4.Το λογισμικό της Sony τον κάνει format με δική της κρυπτογράφηση και σε format fat 32.

Βασικά με το που συνδέσεις τον δίσκο θα σου βγάλει  ειδοποίηση οτι βρέθηκε δίσκος και αν θες να τον προσθέσεις.

Δεν γνωρίζω αν θα τον διαβάσει σε docking station.

Διαβάζει σε docking αλλά έλεγα για εσωτερικο νέο φορμάτ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, TsoliasGR είπε

Άρα μόνο μηχανικό μου λες.Αληθεια για μένα δεν είναι αρκετά το 1,5Τ διότι θέλω σε κάθε δίσκο να έχω συγκεκριμένες συλλογές παιχνιδιών  που έχω ήδη retail με όλο το downloadable content που μπορώ να βρω.Να μου μείνουν πλήρη για πάντα.ΠΧ σε ένα δίσκο μόνο τα φιφα σε άλλον μόνο τα προ σε άλλον τα Uncharted με τα last of us σε άλλον τα resident evil σε άλλον όλα τα assassin's creed και πάει λέγοντας.δεν έχω ps4 Pro ακόμα,ίσως με το black Friday αν κάτσει η τιμουλα αλλά δεν καίγομαι για Pro.καιγομαι για τίτλους retail.καθε εβδομάδα αγοράζω 2-3 και έχω αρχίσει να ασχολούμαι με το το content τώρα.

Οπότε επανέρχομαι. .... Για εξωτερικό docking station μόνο μηχανικό δίσκο και τα 500GB του δικού μου είναι υπέρ αρκετά για όλα τα saves.

Ευχαριστώ και πάλι.

Μήπως ξέρεις πως βάζω το λειτουργικό της Σόνυ σε νέο δίσκο?

1. Για να καταλάβω επειδή έχω μπερδευτεί λίγο. Το PS4 που εχεις είναι jailbroken ?

2. Για να κάνεις εγκατάσταση εκ νέου σε εσωτερικό δίσκο πρέπει να καταβάσεις το RECOVERY  UPDATE της έκδοσης που βρίσκεσαι ή μεγαλύτερης έκδοσης ( fw) έχει μέγεθος περίπου 1.1 GB.

3. Το PS4 διαβάζει αν θυμάμαι καλά από την παρουσίαση των Fail0verflow τον εσωτερικο δίσκο σαν usb3. Ναι μεν η σύνδεση είναι sata αλλά λόγω μαλακίας της Sony (ίσως και σκοπιμα) η θύρα φαίνεται σαν usb3 και τους αντίστοιχους περιορισμούς. 

4. SSD > SSHD>HDD έχουν καλύτερους χρόνους φόρτωσης. Ανάλογα τι σηκώνει η τσέπη σου (προσωπικά έχω 2ΤΒ HDD δεν με πειράζει να περιμένω 10 δευτερόλεπτα παραπάνω στα loading). Και πάλι λόγω της παπαριας που προανέφερα δεν έχεις 100% της ταχύτητας του δίσκου πλην όμως υπάρχουν διάφορες. 

5. Για εξωτερικό το κάνεις μέσα από το μενού όπως είπε και ο @AntiCambeR

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, TsoliasGR είπε

Διαβάζει σε docking αλλά έλεγα για εσωτερικο νέο φορμάτ

Δεν διευκρίνισες οτι ήθελες για εσωτερικό δίσκο.Πρώτα κατεβάζεις το τελευταίο update απο το site της Sony το οποίο περνάς σε usb και το βάζεις να το διαβάσει η κονσόλα για να προχωρήσει η διαδικασία.Δες από YouTube την διαδικασία,είναι εύκολο.Οταν το είχα κάνει τελευταία φορά έπρεπε να μπεί το update που βρίσκεται κάτω χαμηλά στο site και όχι πάνω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, DimosMcLaren είπε

1. Για να καταλάβω επειδή έχω μπερδευτεί λίγο. Το PS4 που εχεις είναι jailbroken ?

2. Για να κάνεις εγκατάσταση εκ νέου σε εσωτερικό δίσκο πρέπει να καταβάσεις το RECOVERY  UPDATE της έκδοσης που βρίσκεσαι ή μεγαλύτερης έκδοσης ( fw) έχει μέγεθος περίπου 1.1 GB.

3. Το PS4 διαβάζει αν θυμάμαι καλά από την παρουσίαση των Fail0verflow τον εσωτερικο δίσκο σαν usb3. Ναι μεν η σύνδεση είναι sata αλλά λόγω μαλακίας της Sony (ίσως και σκοπιμα) η θύρα φαίνεται σαν usb3 και τους αντίστοιχους περιορισμούς. 

4. SSD > SSHD>HDD έχουν καλύτερους χρόνους φόρτωσης. Ανάλογα τι σηκώνει η τσέπη σου (προσωπικά έχω 2ΤΒ HDD δεν με πειράζει να περιμένω 10 δευτερόλεπτα παραπάνω στα loading). Και πάλι λόγω της παπαριας που προανέφερα δεν έχεις 100% της ταχύτητας του δίσκου πλην όμως υπάρχουν διάφορες. 

5. Για εξωτερικό το κάνεις μέσα από το μενού όπως είπε και ο @AntiCambeR

1)Όχι δεν είναι και στο μέλλον το συγκεκριμένο δεν σκοπεύω να το κάνω.

2)Έχω την τελευταία έκδοση 

3)Ευχαριστώ δεν είχα ιδέα τι έχουν κάνει με αυτό...

4)Για εσωτερικό δίσκο έχω καλυφτεί πλήρως.Στο θέμα εξωτερικός δίσκος τώρα....Επιβεβαιωμένα με αυτό εδώ https://www.msystems.gr/index.php?category=2001&product=16402 διαβάζει εξωτερικούς και έχει το πλεονέκτημα οτι μπορείς να βάλεις είτε 2,5 είτε μεγάλο αν θές (ότι βρείς στην πιο καλή τιμή φυσικά).Και το δοκίμασα και σε PS4 FAT ενός φίλου.Το ζητούμενο στον εξωτερικό είναι το εξής.Αυτό το μηχανάκι συνδεδεμένο στην usb3 με ποιον δίσκο θα μου δώσει τα πιο καλά αποτελέσματα.Χωρητικότητα αδιάφορη αλλά προτιμώ δίσκους άνω του 1Τ.Κάπου είχε πάρει το μάτι μου οτι οι πιο καλοί δίσκοι είναι οι firecuda 2T ΑΛΛΑ δεν ξέρω αν και κατα πόσο ισχύει.

Και κάτι ακόμα τελευταίο γιατί σας κούρασα.Δοκίμασα να πάρω acronis τον εσωτερικό και να το πετάξω σε άλλο δίσκο.Η κωδικοποίηση της σονυ δεν το επέτρεπε.Έκανα κάτι λάθος η απλά δεν γίνεται;Το έχει δοκιμάσει κάποιος με επιτυχία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...