Προς το περιεχόμενο

Εξωτερικός σκληρός δίσκος στο PS4


petoglou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 11 μήνες μετά...
  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επαναφορά εξωτ σκληρού από χρηση σε ps4 πίσω σε χρήση windows

Καλησπέρα στην παρέα,

Έχω ένα Μaxtor portable M3 1ΤΒ που χρησιμοποιούσα σε pc και κάποια στιγμή τον έβαλα στο ps4 και όλα καλά. Τώρα σκέφτομαι να πάρω ένα 2ΤΒ για το ps4 και να επαναφέρω τον 1ΤΒ σε χρήση σε pc με windows όπως παλιά. Τον σύνδεσα ομως στο pc με τα windows και δεν τον εμφανίζει καν. Ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοηθεια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

δες εδώ:

https://gamefaqs.gamespot.com/boards/916373-pc/75268602

Προσοχή, δες αν έχεις δεδομένα στον δίσκο γιατί θα σβηστούν.

Επεξ/σία από nikrpg0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για το βίντεο φιλε. Φαίνεται ότι είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα. Εννοείται ότι θα προσέξω τα δεδομένα...

Πάντως και με τον Τερη νομίζω καλά το πηγαίναμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ps4 εξωτερικος σκληρος ερωτηση

Καλησπερα. Εχω εναν SSD 260GB που με περισσευει και ηθελα να τον βαλω στο PS4 γιατι τα loading times στα games ειναι βασανιστηκα αργα... ειδικα σε open world games που κανεις fast travel σε διαφορα σημεια του χαρτη και μετα περιμενεις 1 λεπτο για το load..

Το θεμα ομως ειναι οτι 260gb ειναι μικρος... αντε να χωραει 2-3 παιχνιδια. Εχω εξωτερικο σκληρο ομως 4TB.. μπορω καπως να αποθηκευω εκει games, και οταν ειναι να θελω να παιξω καποιο, να το μεταφερω στον ssd και να παιζω αντι να χρειαζεται download καθε φορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

PS4 εξωτερικός σκληρός δίσκος

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση..

Έχω έναν σκληρό δίσκο 1TB usb 3.0 και θα ήθελα να τον χρησιμοποιήσω στο PS4 για extra αποθήκευση παιχνιδιών, αλλά και αργότερα θα το βάλω στο ps5 για να βάζω εκεί του ps4 παιχνίδια που θέλω..

Η ερώτηση είναι η εξής : Μπορώ να χρησιμοποιώ τον δίσκο στον υπολογιστή, όταν δεν τον χρειάζομαι στο ps4, για να αποθηκεύω κάποια πράγματα όπως εικόνες, βίντεο, έγγραφα κλπ ?

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, jack124 είπε

PS4 εξωτερικός σκληρός δίσκος

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση..

Έχω έναν σκληρό δίσκο 1TB usb 3.0 και θα ήθελα να τον χρησιμοποιήσω στο PS4 για extra αποθήκευση παιχνιδιών, αλλά και αργότερα θα το βάλω στο ps5 για να βάζω εκεί του ps4 παιχνίδια που θέλω..

Η ερώτηση είναι η εξής : Μπορώ να χρησιμοποιώ τον δίσκο στον υπολογιστή, όταν δεν τον χρειάζομαι στο ps4, για να αποθηκεύω κάποια πράγματα όπως εικόνες, βίντεο, έγγραφα κλπ ?

Ευχαριστώ!

Οταν τον δισκο τον πάρεις απο το PS4 και τον βάλεις στο PS5 θα δει ολα τα game που εχεις μέσα κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Όταν έχετε σκληρό δίσκο συνδεδεμένο, σαν κάνει disconnected και εσας το χειριστήριο ps4;

Μόλις αποσυενδεσα τον εξωτερικό δουλευει κανονικά ασύρματα το dualshock 4, και όταν συνδέσω τον εξωτερικό σκληρό παλια αναβοσβήνει το dualshock και κάνει disconnected συνέχεια δεν μπορείς όχι να παίξεις δεν σε αφήνει να πας πανω κάτω αριστερά δεξιά στο μενου. Μόνο όταν είναι εκτός ο εξωτερικός σκληρός μπορώ να παίξω ασύρματα. 

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • Moderators
4 ώρες πριν, MarkosXouz είπε

Ps4 επέκταση μνήμης

Σε ps4 fat 500gb θέλω να κάνω επέκταση μνήμης με εξωτερικό usb stick 2tb και δεν γίνεται.

Ποιο είναι το πρόβλημα που σου παρουσιάζει ακριβώς;

Αυτές οι οδηγίες βοηθούν καθόλου;

https://www.playstation.com/el-gr/support/hardware/ps4-external-hdd-support/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Σκληρός playstation 4

Επειδή δεν έχω ιδέα, το θέλω για τον Γιο μου, να βάλω μεγαλύτερο εσωτερικό σκληρό ή εξωτερικό? Αν είναι για εξωτερικό ποιον να πάρω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...