Προς το περιεχόμενο

Τι μπορούν να δουν οι μοντ σε ένα site?


greekrose

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το εχω απορια πως βλεπουν το site , εκει που σε εμας (πχ mobile εκδοση) υπαρχει η φορμα απαντησης σε αυτους θα υπαρχουν χιλιες δυο φορμες. Ισως και να μην ειναι τοσο απλο απ την αλλη. Θα ηθελα να δω ενα screenshot απο καποιο φορουμ να δω πως φαινεται σε αυτους και πως στους χρηστες.

 

Θυμηθηκα το ματριξ , οπως το εβλεπαν οι.. Moderators" της ταινιας, πρασινους κωδικες κλπ :P

post-271482-0-46417300-1490620963_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το λογικό είναι να τα βλέπουν όλα αν θέλουν ή αν χρειαστεί.


Δε νομίζω να μπορούν, βάσει λογικής. Σκέψου να θέλω να κατασκοπεύσω κόσμο : Φτιάχνω ένα site και ξεκινώ να συλλέγω προφίλ και γενικά ότι και όσους με ενδιαφέρουν.

Αν όμως γίνεται, είναι τραγικό...Θα μου πεις, πρώτη φορά γίνεται στο νετ;

Εμένα ακριβώς βάση λογικής μου φαίνεται πιο λογικό να μπορούν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θυμηθηκα το ματριξ , οπως το εβλεπαν οι.. Moderators" της ταινιας, πρασινους κωδικες κλπ :P

Aν και κανονικα θα πρεπε να το αφησω αυτο χωρις σχολιο, για να διατηρηθει ενα χακερικο πεπλο μυστηριου στο thread ρε παιδι μου, θα στο χαλασω:

 

 

post-49874-0-79978600-1490623038_thumb.jpg

 

 

ή

 

 

frabz-FORUM-MODERATOR-What-my-friends-th

 

 

 

Take your pick.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το λογικό είναι να τα βλέπουν όλα αν θέλουν ή αν χρειαστεί.

 

Ηρεμα zio, αγγλια θα το κανουμε ? Θες να μπουνε τιποτα καμερες στις ξαπλωστρες για την προστασια των λουομενων μηπως ?  :shock:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρεμα zio, αγγλια θα το κανουμε ? Θες να μπουνε τιποτα καμερες στις ξαπλωστρες για την προστασια των λουομενων μηπως ?  :shock:

Δεν είπα αν το θέλω και δεν έκρινα αν είναι σωστό, απλά είπα τι πιστεύω ότι γίνεται :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ηρεμα zio

Καμία ηρεμία/έκπληξη. Ο zio θεωρεί λογικό ο σπιτονοικοκύρης να κρατάει κλειδί του διαμερίσματος για να κάνει έλεγχο στον ενοικιαστή όποτε θέλει... :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το εχω απορια πως βλεπουν το site , εκει που σε εμας (πχ mobile εκδοση) υπαρχει η φορμα απαντησης σε αυτους θα υπαρχουν χιλιες δυο φορμες. Ισως και να μην ειναι τοσο απλο απ την αλλη. Θα ηθελα να δω ενα screenshot απο καποιο φορουμ να δω πως φαινεται σε αυτους και πως στους χρηστες.

 

φτιαξε ενα demo account και δες πως ειναι https://invisionpower.com/demo και απο αποψη admin και απο αποψη moderator :)

 

 

Οσο για τα PM κλπ φυσικα και μπορει ο admin να δει τα παντα, μιας και εχει προσβαση στην βαση δεδομενων.

Ειναι λογικο δηλαδη να μπορει να τα δει.

 

Για τους mods, φανταζομαι οχι, ωστοσο εαν γινει καποιο pm report, τοτε λογικα θα μπορουν να το δουν ωστε να κανουν τις καταλληλες ενεργειες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μήπως ειναι διαφήμιση για το disqus ποιος το ήξερε και τον έπιασε αυτόν τώρα τόσο μεγάλη πρεμούρα μην του δούμε το disqus του; άσε που έχει κάποια περίεργα θέματα το Post με το format του παίζει να έκανε copy paste σε όλα τα forum και τα "κινέζικα" να ειναι κάποιο ειδικό σύμβολο όπως πχ ""  που να μην τα μεταφράζει με τον ίδιο τρόπο το Insomnia.

 

Όσο για το τι βλέπουν οι mod δεν ξέρω δεν νομίζω πάντως τίποτα παραπάνω απο μερικές ειδικές επιλογές  που τους παρέχει το IP.Board που χρησιμοποιούν πχ email, προηγούμενα edit των post, IP/OS/Browser,  και τέτοια...

 

Το θέμα ειναι ο admin του insomnia τι μπορεί να δει γιατι σαν πολλά cookies να φορτώνει το insomnia :P τηλεμετρία; τηλεμετρία;  :P

 

Μεγάλη πρεμούρα ειχα να διαφημισω το disqus!Να μάθω αν είναι ασφαλές θέλω να γνωρίζω!

 

φτιαξε ενα demo account και δες πως ειναι https://invisionpower.com/demo και απο αποψη admin και απο αποψη moderator :)

 

 

Οσο για τα PM κλπ φυσικα και μπορει ο admin να δει τα παντα, μιας και εχει προσβαση στην βαση δεδομενων.

Ειναι λογικο δηλαδη να μπορει να τα δει.

 

Για τους mods, φανταζομαι οχι, ωστοσο εαν γινει καποιο pm report, τοτε λογικα θα μπορουν να το δουν ωστε να κανουν τις καταλληλες ενεργειες.

 

Ρεkλα

Στο Insomnia δεν με ενδιαφέρει τι μπορούν να δουν,γράφω άφοβα χρόνια άσχετα αν κάποια περίοδο δεν μας μετρούσαν τα ποστ μας.Ευχαριστώ για την πρόταση σου.

 

Αυτά τα 'κινέζικα"είναι απο τα πρόσθετα firefox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία ηρεμία/έκπληξη. Ο zio θεωρεί λογικό ο σπιτονοικοκύρης να κρατάει κλειδί του διαμερίσματος για να κάνει έλεγχο στον ενοικιαστή όποτε θέλει... :P

Αυτό το προσθέτεις εσύ αλλά οκ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι

Noμιζεις ;)

Οποιος εχει απευθειας προσβαση στην βαση, μια χαρα μπορει να δει και τα δει και τα pm, τουλαχιστον στις περισσοτερες ετοιμες υλοποιησεις forum που εχω δει. Δεν ξερω για αυτην του insomnia ωστοσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...