Προς το περιεχόμενο

Τι μπορούν να δουν οι μοντ σε ένα site?


greekrose

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Noμιζεις ;)

Οποιος εχει απευθειας προσβαση στην βαση, μια χαρα μπορει να δει και τα δει και τα pm, τουλαχιστον στις περισσοτερες ετοιμες υλοποιησεις forum που εχω δει. Δεν ξερω για αυτην του insomnia ωστοσο.

 

 

Οι μοντερειτορ τουλάχιστον έτσι υποστηρίζουν, οτι δεν έχουν πρόσβαση στα προσωπικά μηνύματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ο απλός moderator σιγά μην έχει πρόσβαση στη βάση δεδομένων.. Μόνο ο admin, άντε και ακόμα ένα άτομο να έχουν πρόσβαση εκεί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μοντερειτορ τουλάχιστον έτσι υποστηρίζουν, οτι δεν έχουν πρόσβαση στα προσωπικά μηνύματα.

Οι mod ενος forum, συνηθως δεν εχουν προσβαση στη βαση δεδομενων, οποτε αληθεια λενε .

Still, οποιος εχει προσβαση σε αυτην, ειτε admin ειναι, ειτε developer ειναι, ειτε οποιοσδηποτε αλλος που του δωσανε προσβαση για Χ,Υ λογους, ειτε ξεκαρφωτος που απεκτησε προσβαση, βλεπει και προσωπικα μηνυματα, τουλαχιστον για οσες υλοποιησεις forum εχω δει. Μιλαω γενικα για forums κι οχι για εδω.

Δεν γνωριζω για την IPboard του insomnia αλλα ενα προχειρο googlαρισμα που εκανα και με καθε επιφυλαξη δεν μου δινει την εντυπωση πως ισχυει κατι διαφορετικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποτε δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος της διαφωνίας σου. Η ερώτηση είναι "τι μπορούν να δουν οι mod", η νενυα ρώτησε για τα ΠΜ, απάντησα πως όχι, πράγμα το όποιον ισχύει.

 

Δεν μιλάμε για τον admin η όποιον άλλον, μιλάμε αποκλειστικά για τους μοντς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιξε με τις λεξεις εσυ.

Η διαφωνια μου ειναι σε οτι ακριβως εξηγησα και δεν καταλαβαινω τι δεν καταλαβαινεις.

Τεχνικα ΕΙΝΑΙ εφικτο, πρακτικα εξαρταται απο τα privileges που εχει ο καθενας. Αν ενα forum δινει privileges στους mods να βλεπουν βαση, τοτε βλεπουν και pm. Αν δεν δινει, τοτε δεν βλεπουν.

Αρα το απολυτο και γενικο "οχι δεν βλεπουν" που λες, απλα δεν ισχυει παντου και παντα.

 

extra hint: Η ερωτηση του ts δεν αφορα το insomnia. Ξερεις εσυ το policy καθε forum/site στον κοσμο και απαντας με τετοια βεβαιοτητα για το τι βλεπουν και τι οχι οι mods;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εσωψυχα σας βλεπουμε.

 

Τα δικά μου αποκλείεται να τα βλέπετε! Δεν έχει βάλει τα κλάματα ακόμα ο κακούλης στο avatar σου...

 

Άραγε τα pm που στέλνουμε μεταξύ μας τα βλέπουν;

 

Αυτά, τους πλερώνω για να τα στέλνουν όλα σ' εμένα...

 

 

...ώστε έτσι, ε;;; Αυτά λες για 'μένα πίσω απ' την πλάτη μου;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...