Προς το περιεχόμενο

Απογοήτευση από δουλεια


txcellas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λιγο ακραιο μου φαινεται να πηραν γυμναστη και να τον εβαλαν καθαριστη και σε μονιμη βαση κιολας. Σε καθε περιπτωση εχει δικαιωμα να αρνηθει παντως. Κλαιν μαιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεστε σε κανενα ελευθερο επαγγελματια ή κανεναν που δουλευει στον ιδιωτικο τομεα και λιωνει το κορμι τους καθε μερα πως εσεις βαριεστε που καθεστε και τα ξυνεται...

Αυτο το πραγμα σε καθε topic που μιλαει για κατι στο δημοσιο,οτι θα πρεπει να υπαρξει παντα μα παντα η συγκριση με τον ιδιωτικο τομεα δεν μπορω να το καταλαβω ,δεν μπορει δηλαδη το παιδι να εκφρασει μια αποψη ,αμεσως "καθεται και ξυνεται",κακος δημοσιος υπαλληλος ,βολεμενοςκ.λ.π.

βαρεθηκα ,δεν φταινε για τα κακα αυτου του τοπου οι δημοσιοι υπαλληλοι,οι μιζες και οι λαμογιες φταινε..

p.s.ΔΕΝ ειμαι δημοσιος υπαλληλος...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πει βολεμενος; Εαν πραγματι ειναι ειτε στον στρατο ειτε στην Αστυνομια δεν μπορουμε να μιλαμε για βολεμενο. Βολεμενοι ειναι ατομα που χωρις καταλληλη εκπαιδευση, χωρις εμπειρια μπορεσαν να χωθουν σε καποια θεση. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υποαξιωματικος θα εισαι και οκ καταλαβαινω στο περιπου τι λες..βρες ακρη και παρε μεταθεση σε κατι που ξερεις οτι ειναι καλα.παντως η συνταξη του στρατιωτικου ηταν και ειναι αρκετα καλη ακομη και τωρα..

Αληθεια γιατι δεν εγραψες σε ποιο σωμα εισαι τελικα?

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πει βολεμενος; Εαν πραγματι ειναι ειτε στον στρατο ειτε στην Αστυνομια δεν μπορουμε να μιλαμε για βολεμενο. Βολεμενοι ειναι ατομα που χωρις καταλληλη εκπαιδευση, χωρις εμπειρια μπορεσαν να χωθουν σε καποια θεση. 

 

Eνω ας πουμε ενας εποπ που ειχε μπει με ενα τενεκε τυρι ειναι αριστα εκπαιδευμενος.

Ναι στο φραπε μπορει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πει βολεμενος; Εαν πραγματι ειναι ειτε στον στρατο ειτε στην Αστυνομια δεν μπορουμε να μιλαμε για βολεμενο. Βολεμενοι ειναι ατομα που χωρις καταλληλη εκπαιδευση, χωρις εμπειρια μπορεσαν να χωθουν σε καποια θεση. 

Το βολεμένος δεν είναι κακή έκφραση απαραίτητα.

 

Όπως και να το κάνουμε ο καθένας που έχει θέσει στο δημόσιο είναι βολεμένος.

 

Γιατί έχει έναν σίγουρο μισθό που θα μπαίνει στο τέλος του μήνα (ο κόσμος να χαλάσει) και μια δουλειά που δεν πρόκειται να την χάσει ποτέ.

 

Άρα όποιος δουλεύει στο δημόσιο είναι βολεμένος :) 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βολεμένος δεν είναι κακή έκφραση απαραίτητα.

 

Όπως και να το κάνουμε ο καθένας που έχει θέσει στο δημόσιο είναι βολεμένος.

 

Γιατί έχει έναν σίγουρο μισθό που θα μπαίνει στο τέλος του μήνα (ο κόσμος να χαλάσει) και μια δουλειά που δεν πρόκειται να την χάσει ποτέ.

 

Άρα όποιος δουλεύει στο δημόσιο είναι βολεμένος :)

 

Εξαρταται απο το πως χρησιμοποιει κανεις τον ορο, υπο αυτο το πρισμα σαφως και μπορει κανεις να χρησιμοποιησει τον ορο βολεμενος, εαν και στα δικα μου αφτια ακουγεται καπως ασχημο. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πανελληνιες μπηκα 100% αξιοκρατικα και γουσταρα 101% τοτε. 

Δεν τα ξυνουμε ολοι  ηθελα να αναφερω στον φιλο παραπανω και χωρις να ξερει τι κανει ο καθενας στη ζωη του να μην λεει πολλα. 

Αν ο ελευθερος επαγγελματιας βγαζει 40000 το χρονο θα πρεπει να ξενερωσω που βγαζει παραπανω απο εμενα; Για ποιο λογο να συγκριθω μαζι του.

Εγραψα το θεμα καθαρα απο περιεργεια για αλλες αποψεις και οχι απο μιζερια-ζηλια (σαν αυτη που βγαζεις)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνω ας πουμε ενας εποπ που ειχε μπει με ενα τενεκε τυρι ειναι αριστα εκπαιδευμενος.

Ναι στο φραπε μπορει.

 

Οτι να ναι είναι το παράδειγμά σου, δεν σου είπε ο άλλος οτι αυτός που διορίστηκε παράτυπα ή με μέσον είναι καλά εκπαιδευμένος. Οι ΕΠΟΠ περνάνε από γυμναστικές εξετάσεις. Βάζω στοίχημα οτι αν έδινες θα σε έκοβαν σε όλες τις γυμναστικές ασκήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπες ότι μπήκες με πανελλήνιες....για μένα από εκεί ξεκινά το θέμα. Μεγαλώσαμε σε μια χώρα που η πανεπιστημιακή παιδεία ήταν/είναι και θα είναι άρρηκτα συνδεδεμένη με την επαγγελματική καριέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπες ότι μπήκες με πανελλήνιες....για μένα από εκεί ξεκινά το θέμα. Μεγαλώσαμε σε μια χώρα που η πανεπιστημιακή παιδεία ήταν/είναι και θα είναι άρρηκτα συνδεδεμένη με την επαγγελματική καριέρα.

 

διαβασε και το επομενο. οτι γουσταρα 101%. Ενας 18χρονος που μπαινει σε ενα πανεπιστημιο εχει τη δυνατοτητα να ξενερωσει αυριο-μεθαυριο και εγω οχι;

Αυτο ολο τι σχεση εχει με το θεμα που ανοιξα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασε και το επομενο. οτι γουσταρα 101%. Ενας 18χρονος που μπαινει σε ενα πανεπιστημιο εχει τη δυνατοτητα να ξενερωσει αυριο-μεθαυριο και εγω οχι;

Αυτο ολο τι σχεση εχει με το θεμα που ανοιξα;

αν από τα λεγόμενα μου κατάλαβες κάτι τέτοιο λυπάμαι....αν επίσης έκρινες ότι σε έθιξα σε πληροφορώ πως δεν έχω τέτοια πρόθεση...Το εργασιακό περιβάλλον που περιγράφεις είναι αποτέλεσμα μιας νοοτροπίας που κάπου πρέπει να έχει την ρίζα του...αυτό το αίτιο προσπάθησα να σου πω...και πάλι σου ζητώ συγγνώμη αν άθελα μου σε έθιξα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι να ναι είναι το παράδειγμά σου, δεν σου είπε ο άλλος οτι αυτός που διορίστηκε παράτυπα ή με μέσον είναι καλά εκπαιδευμένος. Οι ΕΠΟΠ περνάνε από γυμναστικές εξετάσεις. Βάζω στοίχημα οτι αν έδινες θα σε έκοβαν σε όλες τις γυμναστικές ασκήσεις.

 

Μαλλον δεν εχεις ιδεα για το θεσμο τον εποπ.Οποτε τελειωνει εδω η κουβεντα.

Οσον για τον αν περνουσα τις εξετασεις ασε με να το ξερω εγω,σιγουρα ομως το να βλεπεις 20 χρονων παλικαρια εποπ 120 κ 130 κιλα που περασαν "αξια" τις γυμναστικες ασκησεις και δεν μπορουν να παρουν μια ελξη στο μονοζυγο δεν ειναι οτι καλυτερο.

Και μιας και ζω στη Κω που ειναι πηχτρα στο στρατο ασε με να ξερω καλυτερα περι "εκπαιδευσης" "εμπειριας" και "γυμναστικης".Και οχι δεν ειμαι καποιος φανταρος που τον ετρεχαν οι εποπ και βγαζω κακια.

Πεστε σε κανενα ελευθερο επαγγελματια ή κανεναν που δουλευει στον ιδιωτικο τομεα και λιωνει το κορμι τους καθε μερα πως εσεις βαριεστε που καθεστε και τα ξυνεται...

 

 

Οκ. Μέχρι να τους το πούμε, εσύ μπορείς να πας να δεις αν έρχομαι.

 

Eνταξει καταλαβαμε οτι εισαι δημοσιος υπαλληλος,τουλαχιστον μη μιλας ακομα και στο φορουμ σαν δημοσιος υπαλληλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...