Προς το περιεχόμενο

Απογοήτευση από δουλεια


txcellas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ενοχλεί κυρίως ότι παίζει απίστευτο βύσμα. Παιδιά αν ξέρατε σε τι σημείο θα καταλαβαίνατε.

 

Για πες καμια ιστορια. Ετσι για το ενδιαφερον της υποθεσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Θεωρώ πως γυρεύει πιο "χειρονακτικά" καθήκοντα απ' ό,τι έχει...

Όχι κατ ανάγκη. Ένα παράδειγμα να πω. Ένας φίλος μου μπήκε γυμναστής σε μια προκήρυξη ενός δημαρχείου. Τις πρώτες μέρες καθάριζαν το δήμο τα παιδιά. Μετά από λίγο καιρό φάνηκε ότι αυτό τους είχαν προσλάβει να κάνουν...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχχχχ!! Κατάλαβα...

 

Καλό κουράγιο μπορώ να σου πω μόνο τότε και υπομονή...

Να σαι καλά. Αλλά 25-30 χρόνια υπομονή! :P

Παιδιά δεν κλαίγομαι. Υπάρχουν άτομα που θα ήθελαν να κάνουν το οτιδήποτε για τα λεφτά απλά ήθελα για το γαμωτο να το εκφράσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι κατ ανάγκη. Ένα παράδειγμα να πω. Ένας φίλος μου μπήκε γυμναστής σε μια προκήρυξη ενός δημαρχείου. Τις πρώτες μέρες καθάριζαν το δήμο τα παιδιά. Μετά από λίγο καιρό φάνηκε ότι αυτό τους είχαν προσλάβει να κάνουν...

Βοήθα με γιατί σε έχασα εντελώς.

 

Αυτό το παράδειγμα τι σχέση έχει με τα σώματα ασφαλείας (γιατί εκεί κατάλαβα ότι δουλεύεις);

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά. Αλλά 25-30 χρόνια υπομονή! :P

Παιδιά δεν κλαίγομαι. Υπάρχουν άτομα που θα ήθελαν να κάνουν το οτιδήποτε για τα λεφτά απλά ήθελα για το γαμωτο να το εκφράσω!

Το τελευταίο ξαναπές το!

 

Κατά τα άλλα, ναι υπομονή. Τα εκατό πρώτα χρόνια είναι δύσκολα, μετά συνηθίζεις! :mrgreen:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοήθα με γιατί σε έχασα εντελώς.

 

Αυτό το παράδειγμα τι σχέση έχει με τα σώματα ασφαλείας (γιατί εκεί κατάλαβα ότι δουλεύεις);

Έδωσα ένα άσχετο παράδειγμα με τη δίκη μου δουλειά που πραγματικά την αντιπροσωπεύει ώρες ώρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανήκω στους προνομιούχους που έχουν μια μόνιμη δουλειά συγκριτικά με άλλους που δεν έχουν και ψάχνουν. Ανοίγω αυτό το θέμα να επισημάνω κάτι.

Ειμαι ο μόνος που περίμενε πριν μπει στη δουλειά αλλά πράγματα και στη συνέχεια είδε αλλά;

Το εννοω σε σημείο σαν να είσαι ΟΥΚας και να κανείς δουλειά γραφείου..

Ανήκω στην κατηγορία (στρατός,αεροπορία,λιμενικό, αστυνομία.. κλπ)

 

Βρίσκομαι σε παρόμοια θέση, με δουλειά που αλλιώς μου την παρουσίασαν και πλέον βαριέμαι μέχρι δακρύων. Κάθομαι επειδή δεν έχω άλλη πηγή εισοδήματος, αλλά υπάρχουν μέρες που θέλω να αρχίσω να σπάω πράγματα από τη βαρεμάρα και την έλλειψη παραγωγικότητας. 

 

Βρίσκομαι ήδη σε φάση που ψάχνω για άλλες δουλειές και θα φύγω τρέχοντας με την πρώτη ευκαιρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι κατ ανάγκη. Ένα παράδειγμα να πω. Ένας φίλος μου μπήκε γυμναστής σε μια προκήρυξη ενός δημαρχείου. Τις πρώτες μέρες καθάριζαν το δήμο τα παιδιά. Μετά από λίγο καιρό φάνηκε ότι αυτό τους είχαν προσλάβει να κάνουν...

 

Θα είχα παραιτηθεί από την 1η μέρα κιόλας δίχως την παραμικρή ενοχή και σκέψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είχα παραιτηθεί από την 1η μέρα κιόλας δίχως την παραμικρή ενοχή και σκέψη.

Υποθέτω ότι λεα για τη δουλειά του φίλου μου σωστά;

Βρίσκομαι σε παρόμοια θέση, με δουλειά που αλλιώς μου την παρουσίασαν και πλέον βαριέμαι μέχρι δακρύων. Κάθομαι επειδή δεν έχω άλλη πηγή εισοδήματος, αλλά υπάρχουν μέρες που θέλω να αρχίσω να σπάω πράγματα από τη βαρεμάρα και την έλλειψη παραγωγικότητας.

 

Βρίσκομαι ήδη σε φάση που ψάχνω για άλλες δουλειές και θα φύγω τρέχοντας με την πρώτη ευκαιρία.

Έλλειψη παραγωγικότητας όπως είπες... θα βαρέσεις παραίτηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεστε σε κανενα ελευθερο επαγγελματια ή κανεναν που δουλευει στον ιδιωτικο τομεα και λιωνει το κορμι τους καθε μερα πως εσεις βαριεστε που καθεστε και τα ξυνεται...

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ότι λεα για τη δουλειά του φίλου μου σωστά;

 

Σωστά.

Πεστε σε κανενα ελευθερο επαγγελματια ή κανεναν που δουλευει στον ιδιωτικο τομεα και λιωνει το κορμι τους καθε μερα πως εσεις βαριεστε που καθεστε και τα ξυνεται...

 

Οκ. Μέχρι να τους το πούμε, εσύ μπορείς να πας να δεις αν έρχομαι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...