Προς το περιεχόμενο

Επίσημα και αρκετά εντυπωσιακά τα Galaxy S8 και Galaxy S8+ (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φίλε συγγνώμη, αλλά είσαι λάθος στο πρώτο τμήμα. Υπάρχει μειωτικός συντελεστής στην σχετική ταχύτητα. Δεν είναι δύο φορές πιο γρήγορο. 

 

Δεν έπιασες τον ειρωνικό τόνο του μυνήματος μου...  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπωσιακο στο χερι το S8+ που βρεθηκε για λιγη ωρα στα χερια μου. Λιγο περιεργο λογω του μακροστενου της υποθεσης αλλα με τετοια οθονη χωρανε ενα καρο πραγματα πανω. Θελω να δω και το S8 γιατι κακα τα ψεματα ειναι λιγο μεγαλο για τα δικα μου γουστα το plus.

 

Προς στιγμην ομως μου περασε απ το μυαλο η ιδεα να δωσω το S7 γι αυτο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελούσατε το 2009 με το LG BL40... Φάτε τα τώρα στη μάπα σαν καινοτομία!!!

 

lg-bl40-2.jpg

Ποπο τι μου θυμησες ρε φιλε. 2009 Χριστουγεννα, Public Συνταγμα με την τοτε κοπελα μου και γελουσαμε με αυτο το κινητο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποπο τι μου θυμησες ρε φιλε. 2009 Χριστουγεννα, Public Συνταγμα με την τοτε κοπελα μου και γελουσαμε με αυτο το κινητο.

 

ΚΑΙ ΜΕ ΟΘΟΝΗ "implemented by Philips", τότε που ήθελε να προωθήσει την διάσταση 19:10 στις τηλεοράσεις και πήγε άπατη κι αυτή!

 

 

Vodafone, Χριστούγεννα 2009, κι επειδή δεν πούλαγε με τίποτα, κλήρωσε η εταιρεία 20 τηλέφωνα για τους πωλητές και είχα κερδίσει ένα!!! Το πούλησα κι έβγαλα τα 99€ που είχαμε δώσει για να πάρουμε το Vodafone360 Samsung H1 (άλλη παπαριά της εποχής!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, τα preorder δωράκια (vr headset συν controller) δεν ισχύουν για Ελλάδα;; Δεν τα βλέπω πουθενά.

 

Η επισημη απαντηση απο samsung electronics hellas ειναι πως δεν υπαρχει καποια ενημερωση σε αυτους. οποτε χλωμο. Τα εχεις δει εξω να τα εχουν στο preorder? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Samsung για μια φορά ακόμη... 

 

θετικά και σημαντικά

 

  • Dex Station (μην σχολιάσουν οι άσχετοι γιατί είναι μοναδικό χαρακτηριστικό σε συνδυασμό με την μοναδική ταχύτητα της συσκευής...)
  • Camera (ίδια ταχύτητα εστίασης που άλωστε δεν νομίζω να υπάρχει κάτι ποιο γρήγορο σε κάμερα γενικά και τέλος καθόλου ίδια που λένε μερικοί λες και το έχουν το κινητό... https://www.sammobile.com/2017/04/05/with-the-galaxy-s8-at-a-concert-its-cameras-are-definitely-better-than-the-galaxy-s7/)
  • Ταχύτητα/αυτονομία (τουλάχιστον από όσα λένε)
  • σχεδιασμός (μου αρέσει απλά)
  • Ο αισθητήρας περνά σε δεύτερη μοίρα και καλά έκαναν που τον έβαλαν εκεί διότι είναι εντελώς άχρηστος αφού υπάρχει η αναγνώριση ίριδας! Και αν δεν πιάσει η ίριδα απλά βάζουμε το πιν και τέλος...ότι κάναμε με βρεγμένα χέρια η βρώμικα με τον αισθητήρα αποτυπώματος σε οποιοδήποτε κινητό.
  • Ποιότητα. Λογικό θα έλεγα για samsung και καμία σχέση με τις πλαστικούρες και τις φτηνιάρικες κατασκευές της LG κλπών
  • Μεγάλη οθόνη μικρή συσκευή... χμμμ... 
  • AKG ακουστικά στην συσκευασία!!!

 

 

Αρνητικά:

 

Δεν έχω λεφτά να το αγοράσω... (όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια για τα αρνητικά σχόλια και τις άσχετες συγκρίσεις που διάβασα όσο μπορούσα)

 

αυτά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εχω iphone απο το 2007 που βγηκε και δεν εχω αλλαξει "μαρκα" απο τοτε (ειμαι χρηστης macbook, imac και με βολευει η συνδεσιμοτητα) το s8 ισως να ειναι το επομενο κινητο μου (αν το επομενο iphone παραμεινει στασιμο οπως τα τελευταια 2 χρονια )

Μην το κάνεις. Συνηθισμένος στην ευχρηστία του iPhone θα βλαστημίσεις τη στιγμή που πήγες σε android. Πρόκειται για μια κουραστική ημιαντιγραφή του iOS χωρίς κανένα θετικό στη λειτουργικότητα. Εγώ το παράτησα την πρώτη εβδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες έτσι την πάτησα και εγώ με το S6 edge+ και είπα ποτέ ξανά Samsung

 

βλέπεις εμφάνιση και tech specs και λες ουάου! θα το παρω...

 

και όντως η οθόνη είναι καταπληκτική και η κάμερα πολύ καλή αλλά μετά από λίγο καιρό τίποτα στο κινητό δεν δουλεύει... 

Πες τα αγόρι μου μπας και προλάβεις κανέναν αυτόχειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει καταλαβη κατι η samsung ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ δεν μπορει να εξεληξη ενα κινητο να παει παρακατω .Τα πραγματα ειναι απλα .Οσο για την τιμη σε κανα 2 μηνες θα εχει πεσει ενα 100 και λοιπον ,,....Oσο μιλνε γαι την αpple Δεν ειναι υ συσκευη που ειναι η τελεια που κοστιζει ,αλλα το λογισμικο που πληρωνης στην Αpple. KAI TA αξιζει μεχρι και το τελευταιο euro .ipad-mac-iphone λειτουργουν ολα μεταξυ τους στο ακεραιο. 

Γιατί απλούστατα η Apple είναι η μοναδική εταιρεία που κάνει και το hardware και το software. Μεγάλο πράγμα ο σωστός γάμος μεταξύ των δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

android vs ios καταντησε το θεμα , αυτο που ειναι καλο για εσας για εμενα μπορει να ειναι το χειροτερο ,τι δεν καταλαβαινετε μερικοι; αντε επι του θεματος λοιπον και αφηστε τις εξυπναδες  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το κάνεις. Συνηθισμένος στην ευχρηστία του iPhone θα βλαστημίσεις τη στιγμή που πήγες σε android. Πρόκειται για μια κουραστική ημιαντιγραφή του iOS χωρίς κανένα θετικό στη λειτουργικότητα. Εγώ το παράτησα την πρώτη εβδομάδα.

Πιστεψε με, τα ιδια ακριβως λενε και οσοι πηγανε απο android σε iOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...