Προς το περιεχόμενο

Επίσημα και αρκετά εντυπωσιακά τα Galaxy S8 και Galaxy S8+ (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαν αρχαίο μοιάζει το iphone με τόσα στρέμματα bezels. Απαίσιο μπροστά στα άλλα 2.

 

Ναι ειδικα σε σχεση με το oneplus 3 μοιαζει σαν κινητο του 2007.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Fanboy  :P

Ποιος εγω?Η το παραπανω σχολιο που το τερματισε με τον χαρακτηρισμο'' αρχαιο''??

Σε λιγο θα διαβασουμε οτι οσοι εχουμε κινητα με bezels σε λιγο θα μας πουν να μην τα χρησιμοποιουμε δημοσια γιατι θα μας κοροιδευει ο κοσμος....

 

Επισης οπως εχει ξαναειπωθει πιο πισω,χαιρομαι που τα bezels του iphone ειναι τα ενοχλητικα ενω αλλων κινητων(οπως του pixel)δεν μας απασχολουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν ειπώθηκε καθόλου, αλλά μήπως το S8 δεν είναι τελικά τόοοοοοσο μπροστά από τον ανταγωνισμό φέτος, με βάση όσα έχουμε δει; Προσωπικά, αν ήμουν σε αναζήτηση αυτή τη στιγμή, θα κοίταζα πολύ σοβαρά και το LG G6 για παράδειγμα. Τώρα θα μου πείτε, κάτσε διάβασε ρε φίλε τι έχει γραφτεί, αλλά αισθάνομαι οτι τα περισσότερα θα είναι fanboyism και τρελίτσες και υποθέτω πως όσοι ενδιαφερόμαστε για κουβέντα και "καταναλωτικές συμβουλές" μπορούμε να βρούμε -επιτέλους- χώρο στη 19η σελίδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν ειπώθηκε καθόλου, αλλά μήπως το S8 δεν είναι τελικά τόοοοοοσο μπροστά από τον ανταγωνισμό φέτος, 

Μα δεν ειναι μπροστα απο τον ανταγωνισμο αγαπητε. Με 4gb ram και 3000 μπαταρια ειναι μπροστα απο τον ανταγωνισμο?

Με καμερα ιδια με του προηγουμενου S7?

Το S8(οπως ισως και το G6)ειναι μεταβατικο κινητο. Απο το S9 και μετα θα δουμε(πιστευω)καλυτερα και πιο αξιολογα πραγματα.

Γιαυτο και οι οποιες αλλαγες εγιναν στο μπροστα μερος. Στο S9 πιθανως να περιμενουμε αλλαγες στο πισω μερος της καμερας πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταβατικό μπορεί να είναι, δεν εντιλέγω, αλλά αν το 2017 είσαι στην αγορά για ένα flagship, είναι μία από τις επιλογές. Πέρυσι ας πούμε, έπαιξε λίγο μπάλα μόνη θεωρώ σε αυτήν την κατηγορία. Αυτό που βλέπω φέτος όμως, είναι απλώς εντυπωσιακά μικρά bezels. Δεν βλέπω άλλα "no compromise" χαρακτηριστικά που θα το έθεταν αμέσως πάνω από τον ανταγωνισμό (αφήνω το iPhone πάντα στην άκρη εγώ, μιλάω για Android.) Τα επιμέρους προφανώς έχουν συζητηθεί αρκετά. Εάν όμως η πραγματική βελτίωση από το S7 είναι μόνο τα ανύπαρκτα bezels, τότε νομίζω αυτό θα γίνει γρήγορα κατανοητό οτι δε θα το βγάλει πάνω από τον ανταγωνισμό, διότι αφού περάσει ένα διάστημα θαυμασμού θα αρχίσει ο κόσμος να τα βάζει κάτω και να βλέπει πιο ¨"ψυχρά". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά S πάντα ήταν η σειρά που πειραματιζονταν η samsung. Στη σειρά NOTE έπεφτε το μεράκι και ήταν τα καλύτερα κινητά. Σε αναμονή για το Note 8 το S8 τίποτα το ιδιαίτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά S πάντα ήταν η σειρά που πειραματιζονταν η samsung. Στη σειρά NOTE έπεφτε το μεράκι και ήταν τα καλύτερα κινητά. Σε αναμονή για το Note 8 το S8 τίποτα το ιδιαίτερο.

Θεωρώ οτι η σειρά Note έχει άλλο target group, οπότε δε θα σύγκρινα τα δύο ιδιαίτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην αγορά για ένα flagship Πέρυσι ας πούμε, έπαιξε λίγο μπάλα μόνη θεωρώ σε αυτήν την κατηγορία.

Για ποιο λογο επαιξε μπαλα μονη της απο την στιγμη που υπηρχαν αρκετες επιλογες κυριως απο εξωτερικο,το ιδιο αξιολογες?Moto Z Force,Htc 10,Oneplus 3-3t και για τους λατρεις της google τα ακριβα pixel.

 

Δεν το λες ''επαιξε μπαλα μονη της'' το παραπανω.

 

Και φετος μια απο τα ιδια ισχυει. Εχει πιο καινουργιο επεξεργαστη απο την LG αλλα στην ουσια ειναι μια απο τα ιδια με το G6.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λογο επαιξε μπαλα μονη της απο την στιγμη που υπηρχαν αρκετες επιλογες κυριως απο εξωτερικο,το ιδιο αξιολογες?Moto Z Force,Htc 10,Oneplus 3-3t και για τους λατρεις της google τα ακριβα pixel.

 

Δεν το λες ''επαιξε μπαλα μονη της'' το παραπανω.

 

Και φετος μια απο τα ιδια ισχυει. Εχει πιο καινουργιο επεξεργαστη απο την LG αλλα στην ουσια ειναι μια απο τα ιδια με το G6.

Οκ, ίσως λίγο υπερβολικός ο χαρακτηρισμός. Και τα 4 τηλέφωνα που παρέθεσες βέβαια, δεν έχουν ας πούμε IP67/68 που εγώ το θεωρώ πολύ σημαντικό και γενικά είναι ένα χαρακτηριστικό που καταλαβαίνω πως ο κόσμος εκτιμά. Όμως και τα 4 υπερτερούν σημαντικά στο θέμα του λογισμικού, οπότε ναι, ίσως το "ζύγισμα" δεν είναι τόσο μονόπατο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος εγω?Η το παραπανω σχολιο που το τερματισε με τον χαρακτηρισμο'' αρχαιο''??

Σε λιγο θα διαβασουμε οτι οσοι εχουμε κινητα με bezels σε λιγο θα μας πουν να μην τα χρησιμοποιουμε δημοσια γιατι θα μας κοροιδευει ο κοσμος....

 

Επισης οπως εχει ξαναειπωθει πιο πισω,χαιρομαι που τα bezels του iphone ειναι τα ενοχλητικα ενω αλλων κινητων(οπως του pixel)δεν μας απασχολουν.

Χα, χα!

 

Εντάξει, προφανώς τα σχόλια έχουν μια δόση υπερβολής χάριν έμφασης και δημιουργίας αντιθέσεων. Πάντως, the talk of the town για τις συσκευές του '17 θα είναι bezel, home button / fingerprint reader.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ειναι υπερβολες αγαπητε.Προφανως και σχολιασα για το Iphone γιατι αυτο ανεφερε ο παραπανω συμφορουμιτης,λες και το Oneplus δεν εχει και αυτο bezels. 

Επισης ειμαι σιγουρος οτι οσοι ακριβο πληρωσαν τα pixel,τους ενδιεφερεραν παρα πολυ τα bezel του κινητου...

 

Με λιγα λογια ειναι τραγικο ορισμενοι να κανουν τσαμπα διαφημιση στο S8 για την οθονη που εχει,η οποια δεν ειναι καν μοναδικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα bezels του Pixel είναι μια χλεύη. Γιατί υπάρχουν; Τί εξυπηρετούν; Στερεοφωνικά ηχεία; Fingerprint scanner; Τί; Επίσης, θεωρώ οτι και το iPhone είναι άθλιο σε αυτό και βαυκαλιζόμεθα με το θέμα της συμμετρίας. Προσωπικά οι διαστάσεις της συσκευής με απασχολούν πολύ, και εφόσον μπορεί η Samsung να βγάλει τόσο μικρά bezels, η LG παρομοίως (με το G2 να πρωτοπορεί και το G3 να είναι πολύ πιο άνετο από το iPhone Plus για παράδειγμα, ενώ έχουν και τα δύο 5.5" οθόνη) να στρώσουν τον κώλο τους κάτω και οι άλλοι και να βγάλουν. Τί δικαιολογία υπάρχει για να μη μειώνεις τις διαστάσεις του τηλεφώνου, ειδικά όταν δεν υπάρχει κάποια "χρηστικότητα" που επιβάλλει μεγαλύτερες διαστάσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα bezels του Pixel είναι μια χλεύη. Γιατί υπάρχουν; Τί εξυπηρετούν; Στερεοφωνικά ηχεία; Fingerprint scanner; Τί; Επίσης, θεωρώ οτι και το iPhone είναι άθλιο σε αυτό και βαυκαλιζόμεθα με το θέμα της συμμετρίας. Προσωπικά οι διαστάσεις της συσκευής με απασχολούν πολύ, και εφόσον μπορεί η Samsung να βγάλει τόσο μικρά bezels, η LG παρομοίως (με το G2 να πρωτοπορεί και το G3 να είναι πολύ πιο άνετο από το iPhone Plus για παράδειγμα, ενώ έχουν και τα δύο 5.5" οθόνη) να στρώσουν τον κώλο τους κάτω και οι άλλοι και να βγάλουν. Τί δικαιολογία υπάρχει για να μη μειώνεις τις διαστάσεις του τηλεφώνου, ειδικά όταν δεν υπάρχει κάποια "χρηστικότητα" που επιβάλλει μεγαλύτερες διαστάσεις;

ΑΠο την στιγμη που τα εν λογω κινητα πουλανε μια χαρα,σημαινει οτι τον κοσμο δεν τον ενδιαφερουν πραγματικα αυτα τα πραγματα οπως τα bezels. Προσωπικα ουτε εμενα με ενδιαφερουν τοσο πολυ τα bezels. Το smartphone το θελω για συγκεκριμενα πραγματα δεν ειμαι μια ζωη μπροστα απο την οθονη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι υπερβολες αγαπητε.Προφανως και σχολιασα για το Iphone γιατι αυτο ανεφερε ο παραπανω συμφορουμιτης,λες και το Oneplus δεν εχει και αυτο bezels.

Το OP3 σίγουρα έχει bezel, όπως σίγουρα δεν εμπίπτει στην ίδια οικονομική κατηγορία με το S8. Επίσης, δεν απευθύνεται στο ίδιο καταναλωτικό κοινό. Το OP3 λανσάρεται ως budget flagship και όχι ως premium όπως τα S8 και iPhone7. Επομένως η σύγκριση θα ήταν άτοπη.

 

Για να το θέσω λίγο πιο ευθύβολα, κάποιος που χρησιμοποιεί OP3 δε νομίζω να κοιτάξει σοβαρά το S8 όσο μικρό bezel και να έχει. Γι' αυτόν είναι διαφορετικό προϊόν. Ένας που χρησιμοποιεί iPhone όμως θα το κοιτάξει σοβαρά, διότι παίζει στην ίδια κατηγορία (premium - expensive - wow factor), η οποία μεταξύ άλλων πουλάει εντυπώσεις.

Επεξ/σία από AlexKane
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...