Προς το περιεχόμενο

Επίσημα και αρκετά εντυπωσιακά τα Galaxy S8 και Galaxy S8+ (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ μεγάλο για flagship στα 150 εκατοστά , ίδιο με το G6 σε μήκος... κρίμα μια οθόνη εκεί στις ~5 ίντσες σε αυτό το σώμα ίσως με έψηνε για αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικά, δεν κατάλαβα γιατί είναι game changer το s8 και όχι το G6 πχ.

 

Γιατί απ'ότι λενε κάποια μέλη, η Apple ακολουθεί μόνο την Samsung και όχι άλλες εταιρίες. Όπως τότε με τη γυάλινη κατασκευή και γενικώς τα premium υλικά. Όπως τότε με το υψηλό density οθόνης...... ή μήπως αυτό το έβγαλε πρώτη η LG όπως είπε ένα μέλος σε άλλο θέμα.... μάλλον δεν μετράει.... 

 

Η Samsung είναι ο κράχτης. Βλέπει ένα ωραίο feature, το βάζει στο κινητό της και μετά η Apple την αντιγράφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η apple ομως δειχνει οτι ακολουθει μια πορεια οπου προσφερει με λιγα χρονια καθυστερηση οτι εχει ο ανταγωνισμος και ιδιαιτερα οτι εχει η samsung(ασχετα αν ηταν ή οχι η samsung η πρωτη που προσεφερε την εκαστοτε τεχνολογια/λυση/προιον).

 

Σε αυτό έχεις δίκιο. Όντως η Samsung δεν πιάνεται στην ταχύτητα αντιγραφής... Ακόμα δεν πρόλαβε να κυκλοφορήσει το G6 και το αντέγραψε ήδη σχεδιαστικά.

 

 

Επίσης, αποφάσισε ποιον αντιγράφει η Apple με χρόνια καθυστέρηση. Την Samsung τελικά ή τον υπόλοιπο ανταγωνισμό?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο το 8αρι αλλα δεν βλεπω τον λογο καποιος που εχει το s7edge  να κανει την κινηση ,σε λιγες μερες που θα πεσει και αλλο η τιμη απο το s7e πιστευω θα ειναι οτι καλυτερο για αγορα, τα εχει ολα και συμφερει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο το 8αρι αλλα δεν βλεπω τον λογο καποιος που εχει το s7edge  να κανει την κινηση 

Αντε παλι τα ιδια....

 

Τα s8 και S8+ (οπως και καθε νεα ναυαρχιδα)δεν προοριζεται για τα ατομα που εχουν την ακριβως προηγουμενη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες έτσι την πάτησα και εγώ με το S6 edge+ και είπα ποτέ ξανά Samsung

 

βλέπεις εμφάνιση και tech specs και λες ουάου! θα το παρω...

 

και όντως η οθόνη είναι καταπληκτική και η κάμερα πολύ καλή αλλά μετά από λίγο καιρό τίποτα στο κινητό δεν δουλεύει... 

s7 edge κατοχος ,οτι καλυτερο εχω παρει ποτε στην ζωη μου,εχω δοκιμασει τα παντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο κινητό. Δεν περίμενα να πω κάτι τέτοια για την Samsung. Είχα καιρό να δω κάτι καλό, πιστεύω ότι η Apple δεν θα το αφήσει έτσι αυτό αλλά μάλλον θα είναι και η πρώτη φορά που θα λέμε επίσημα ότι το iPhone μοιάζει με Samsung, είναι πλέον πολύ πιθανό, διότι τα προϊόντα της Apple έχουν καταντήσει πολύ βαρετά τον τελευταίο καιρό.

 

Προσωπικά αν έδινα τόσα λεφτά για κινητό θα επερνα το Xperia xz premium γιατί ταιριάζει πιο πολύ στα γούστα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απόλυτο τίποτα φέτος δυστυχώς για τη Samsung και για τον κόσμο που θα την πληρώσει πάλι με υπερτιμημενα προϊόντα.

 

4gb Ram ότι άλλοι βάζουν 6gb εδώ και 1 χρόνο στο 1/3 της τιμής του S8.

64gb βασική έκδοση όταν αλλοι βάζουν 128gb στο 1/3 της τιμής.

Πολυ χάλια μακρόστενη οθόνη στυλ iphone 5 που είναι σαν τηλεκοντρόλ.

Και πάλι βγάζει μοντέλο με τις άβολες edge οθόνες

Με λίγα λόγια μεγάλο fail μετά το φιάσκο του NOTE 7 που περίμενα να βγαλει κάτι πραγματικά άξιο θαυμασμού και βγάζει αυτή την μετριότητα με τιμή στο θεό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μία μόνο κάμερα και 929€;;;

Ακόμα και όλα τα κινέζικα έχουν 2 πλέον

Καλα αυτο δεν εχει να λεει κατι. Η καμερα του S7 ειναι απο τις καλυτερες της αγορας,ακομα και μετα απο 1 χρονο κυκλοφοριας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο αλλά το επόμενο iPhone θα είναι ανώτερο (πλην οθόνης ίσως) και θα πουλήσει βέβαια και πολύ περισσότερο. Κυρίως λόγω AR κάμερας αλά Google Tango. Bottomline, η επεξεργαστική δύναμη και το design δεν αρκούν πλέον σ'αυτές τις super premium συσκευές. Χρειάζεται και τεχνολογική καινοτομία.

σ.σ. Δεν είμαι φαν κανενός. Premium "κινεζιά" έχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...