Προς το περιεχόμενο

μεταφορική πόσο?


jason97

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θέλω να αγοράσω κάτι βάρη απο την Αθήνα και το μαγαζί δεν μπορεί να μου τα στείλει με courier επειδή είναι βαριά 30 κιλά είναι τα βάρη είναι15+15 +πόσο ζυγίζει κάθε αλτήρας

πόσο θα πληρώσω περίπου μεταφορική?

 

0.45 *0.32*0.25

και γύρω στα 35κιλα

Επεξ/σία από jason97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εννοείται πως θα έχει διαφορά αν θα στα παραδώσουν στο σπίτι σου σε σχέση με το να πας εσύ να παραλάβεις από την αποθήκη τους. Επίσης αν στα παραδώσουν σπίτι έχει μεγάλη διαφορά αν μένεις σε ορεινό χωριό της Ναυπακτίας πχ ή σε μεγάλη πόλη.

 

Τα ΕΛΤΑ από όσο ξέρω δεν δέχονται δέματα άνω των 25 κιλών, επίσης έχουν τιμοκατάλογο στο ίντερνετ.

 

Ομοίως τιμοκατάλογο έχει και η ACS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@jason

 

Αφου εχεις διαστάσεις και βάρη, ρώτα στο μαγαζί πόσο θέλουν να στο πάνε σε πρακτορείο μεταφορών (πίεσε για δωρεάν), μετα επικοινωνησε με μεταφορικές της περιοχής σου και ρωτησε τους τιμή

 

για μεταφορά απο το πρακτορείο τους στο πρακτορείο της πόλης σου

για μεταφορά απο το πρακτορείο τους στο σπίτι σου

 

Δες τι συμφερει και κλείσε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου επειδη ειναι η δουλεια μου κ γνωριζω θα ψαξεις να βρεις μεταφορικη που να ερχεται μονο ηπειρο και θα πεις στο καταστημα να στα πανε εκει.εαν δεν στα παει το καταστημα εκει μπορει να τα παραλαβει η μεταφορικη απο οπου θες αλλα θα σε χρεωσει παραπανω.δυστυχως δεν θυμαμαι ποιες μεταφορικες ανεβαζουν στην ηπειρο αλλα υπαρχουν 3-4 σιγουρα.νομιζω οτι ο ενας ειναι ο σιαπλαουρας μεταφορικη.αυτη ειναι παντως σιγουρα η πιο οικονομικη λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@jason

 

Αφου εχεις διαστάσεις και βάρη, ρώτα στο μαγαζί πόσο θέλουν να στο πάνε σε πρακτορείο μεταφορών (πίεσε για δωρεάν), μετα επικοινωνησε με μεταφορικές της περιοχής σου και ρωτησε τους τιμή

 

για μεταφορά απο το πρακτορείο τους στο πρακτορείο της πόλης σου

για μεταφορά απο το πρακτορείο τους στο σπίτι σου

 

Δες τι συμφερει και κλείσε το.

άνω των 30 ευρώ έχει δωρεάν μεταφορικά λέει το μαγαζί

άμα την ακυρώσω λέτε να μου τα στείλουν δωρεάν? κοστίζουν και 64 ευρώ το προϊόν

εσείς τη θα κάνατε αν είναι τα κτελ ακριβά φαντάσου πόσο θα είναι για μεταφορικές

συνηθως τα μεταφορικα δεν τα πληρωνει αυτος που στα στελνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνηθως τα μεταφορικα δεν τα πληρωνει αυτος που στα στελνει?

 

Συνήθως το αντίθετο συμβαίνει, τα μεταφορικά τα πληρώνει ο παραλήπτης. Είτε μιλάμε για αγγελίες, ή για μαγαζιά, σπάνια θα δεις να αναλάβει ο πωλητής / αποστολέας το κόστος τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε αυτα τα ερωτηματα περι κοστους θα επρεπε να τα κανει πριν υποβαλεις την παραγγελια... η μονη λυση ειναι καποια μεταφορικη ρωτας τους με ποια συνεργαζονται για το μερος που μενεις και ποσο στοιχιιζει, μετα πηγαινεις και τα παραλαμβανεις μεσα εσυ.

Αν το κοστος ειναι υψηλο δες την πολιτικη παραγγελειων που εχει το μαγαζι αν μπορεις να την ακυρωσεις και τι γινεται μετα χρηματα αν τυχον τα εχεις προκαταβαλει. καποιες εταιριες δεν επιστρεφουν χρηματα αλλα σου δινουν πιστωτικο για μελλοντικη αγορα αλλες επιστρεφουν τα χρηματα και ισως με καποιο κοστος λογω της ακυρωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...