Προς το περιεχόμενο

Επιστημη των Υλικων Πατρα ή Κρητη


Xristaras7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Αλλά το αν απορροφούνται γενικά στον κόσμο θα πρέπει να είναι κάποιος τελείως χωρίς επαφή με την πραγματικότητα για να νομίζει κάτι τέτοιο.

Η μονη σου επαφη με το θεμα ειναι στη θεωρια και μεσω 2 φιλων σου και μου κανεις κατηχηση οτι δεν εχω επαφη με την πραγματικοτητα?

Really??

Guess what, η επαφη μουη με το θεμα ειναι τετοια που καποια στιγμη εστω και χωρις να το παρεις χαμπαρι διαβασες/ακουσες για την ομαδα που δουλευα, εξαιτιας ενος βραβειου που πηρε πρωτη φορα Ελληνικη ομαδα. Και δεν εννοω βραβειο του ταδε site και του δεινα οργανισμου, εννοω βραβειο της ταξεως Descarte, το οποιο προφανεστατα θα γνωριζεις. Στη θεωρια εστω. Σωστα?

 

Καλη η θεωρια και τα λογια του αερα, αλλα οταν δεν εχεις επιγνωση του θεματος, προτεινω να μην το παιζεις ειδημων οταν καποιος σου δινει ενδειξεις οτι ισως ξερει κατι περισσοτερο επι του θεματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η μονη σου επαφη με το θεμα ειναι στη θεωρια και μεσω 2 φιλων σου και μου κανεις κατηχηση οτι δεν εχω επαφη με την πραγματικοτητα?

Really??

Guess what, η επαφη μουη με το θεμα ειναι τετοια που καποια στιγμη εστω και χωρις να το παρεις χαμπαρι διαβασες/ακουσες για την ομαδα που δουλευα, εξαιτιας ενος βραβειου που πηρε πρωτη φορα Ελληνικη ομαδα. Και δεν εννοω βραβειο του ταδε site και του δεινα οργανισμου, εννοω βραβειο της ταξεως Descarte, το οποιο προφανεστατα θα γνωριζεις. Στη θεωρια εστω. Σωστα?

 

Καλη η θεωρια και τα λογια του αερα, αλλα οταν δεν εχεις επιγνωση του θεματος, προτεινω να μην το παιζεις ειδημων οταν καποιος σου δινει ενδειξεις οτι ισως ξερει κατι περισσοτερο επι του θεματος.

Με απασχόλησε ιδιαίτερα  το πως να απαντήσω σε αυτό το Post...

 

Και μετά απο κάμποσο προβληματισμό αποφάσισα πως θα το κάνω:

 

Την παλεύεις ρε μάστορα; Ποιος σου κάνει κατήχηση μας δουλεύεις; Εσύ απλά απεμπολείς ειρωνείες προς το άτομο μου χωρίς την παραμικρή αφορμή!

 

Τέλος τι δουλειά έχει το το βραβείο (αν και δεν πιστεύω να είσαι ο Σούκουλης οπότε μούφες λες μάλλον ) με το αν βρίσκεις ή δεν βρίσκεις δουλειά έχοντας πτυχίο στην επιστήμη υλικών;

 

Πιό λαϊκισμός πεθαίνεις... "δες δες να έχω το βραβείο για ένα άσχετο project άκουμε που σου λέω μου δίνει full credibility αυτό..."

 

Και ο Αϊνστάιν να ήσουν δεν σημαίνει κάτι παραπάνω αν το μόνο επιχείρημα σου ειναι ότι είσαι ο Αϊνστάιν... σύνελθε. Εγώ ως σοβαρός άνθρωπος έθεσα τα δικά μου επιχειρήματα.

 

Να προσέχεις καλύτερα πως μιλάς γιατι εγώ δεν σου έχω επιτεθεί καθόλου και δεν με ξέρεις απο χθες.

 

Δεν έχω ανάγκη να το παίξω κάποιος φαίνονται οι άνθρωποι απο την συμπεριφορά τους εσύ περισσότερο με Κατίνα της γειτονιάς φέρεσαι φίλτατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με απασχόλησε ιδιαίτερα  το πως να απαντήσω σε αυτό το Post...

Και μετά απο κάμποσο προβληματισμό αποφάσισα πως θα το κάνω:

Την παλεύεις ρε μάστορα; Ποιος σου κάνει κατήχηση μας δουλεύεις; Εσύ απλά απεμπολείς ειρωνείες προς το άτομο μου χωρίς την παραμικρή αφορμή!

Τέλος τι δουλειά έχει το το βραβείο (αν και δεν πιστεύω να είσαι ο Σούκουλης οπότε μούφες λες μάλλον ) με το αν βρίσκεις ή δεν βρίσκεις δουλειά έχοντας πτυχίο στην επιστήμη υλικών;

Πιό λαϊκισμός πεθαίνεις... "δες δες να έχω το βραβείο για ένα άσχετο project άκουμε που σου λέω μου δίνει full credibility αυτό..."

Και ο Αϊνστάιν να ήσουν δεν σημαίνει κάτι παραπάνω αν το μόνο επιχείρημα σου ειναι ότι είσαι ο Αϊνστάιν... σύνελθε. Εγώ ως σοβαρός άνθρωπος έθεσα τα δικά μου επιχειρήματα.

Να προσέχεις καλύτερα πως μιλάς γιατι εγώ δεν σου έχω επιτεθεί καθόλου και δεν με ξέρεις απο χθες.

Δεν έχω ανάγκη να το παίξω κάποιος φαίνονται οι άνθρωποι απο την συμπεριφορά τους εσύ περισσότερο με Κατίνα της γειτονιάς φέρεσαι φίλτατε.

Ι rest my case φιλτατε ;)

 

PS Ψαξτο λιγο το Descarte, δεν το λες και..ασχετο project. Εκτος βεβαια και εαν εισαι ασχετος. Ή εστω ρωτα τους φιλους σου. See what i did there? ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρακτικα?

 

 

Πρακτικα τα υλικα εχουνε ψωμακι και μαλιστα πολυ αλλα κυριως στο κομματι της ερευνας. Με ενα πτυχιο στην

επιστημη υλικων δεν θα κανεις πολλα, ουτε εδω ουτε εξω. Αμα κανεις MSc και ιδιως PhD θα βρεις δουλεια

σε πανεπιστημιο, ερευνητικο κεντρο η R & D εταιριων.

 

Τωρα οτι στο ιδιο νημα συνυπαρχουν το R & D και ο Γιωργος, Χρηστος η οπως τον λενε, που η μονη

δουλεια που μπορει να κανει ειναι να εισπρατει αναπηρικο επιδομα, με ξεπερνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ι rest my case φιλτατε ;)

 

PS Ψαξτο λιγο το Descarte, δεν το λες και..ασχετο project. Εκτος βεβαια και εαν εισαι ασχετος. Ή εστω ρωτα τους φιλους σου. See what i did there? ;)

Δεν με νοιάζει σε ποια ομάδα έψηνες τον καφέ :) Και είναι άσχετο γιατί δεν έχει καμία σχέση η όποια εμπειρία στο συγκεκριμένο project με την εμπειρία  όσο αφορά τις προοπτικές και την εύρεση εργασίας γιαυτό σε αποκάλεσα λαϊκιστή.  Να ήσουν στο human resources μιας σχετικής εταιρίας να πω οκ είναι επιχείρημα (όχι απόδειξη μιας και το τι θα γινόταν στην δικιά σου δεν είναι κανόνας απλά δείχνει μια τάση... τέλος το ότι μετειχαν άτομα σχετικά με την τεχνολογία και επιστήμη υλικών μόνο επιχείρημα για το αντίθετο -αυτού που υποστηρίζεις-  θα μπορούσε να είναι)

 

Μόνο που καταρχήν καπηλεύεσαι ένα ομαδικό επίτευγμα και δει με αυτή την έπαρση και διάθεση για ειρωνεία λέει πολλά (στο οποίο θα επαναλάβω πως πιστεύω ότι δεν ήσουν καν βασικό μέλος γιατι ο μόνος Έλληνας που ξέρω εγώ να πήρε το συγκεκριμένο βραβείο μαζί με μια ομάδα ξένων είναι ο Σούκουλης και αμφιβάλω πως είσαι αυτός)  σαν να ήταν προσωπικά δικό σου και βάσει αυτού προσπαθείς να μειώσεις εμένα πρωτίστως και δευτερευόντως τα ποστ μου, μου λέει ότι και τον καφέ που έψηνες εκεί (έστω και τον μεταφορικό) μάλλον νερόβραστο τον έκανες. Άλλα μπράβο όπως και να έχει.

 

Εγώ απλά χρησιμοποίησα λογικά επιχειρήματα δεν το έπαιξα κάτι και έρχεσαι εσύ με ειρωνεία δήθεν να με ψαρέψεις και μετά να μας πετάξεις (αφού δεν βρήκες άλλη αφορμή) ότι δήθεν σε κατήχησα κτλ  εγώ και καλά και ότι εγώ είμαι ο άσχετος και το βραβείο σου ειναι μεγαλύτερο και έτσι μπορείς να ξέρεις 100% για την επαγγελματική αποκατάσταση των φοιτητών του ΤΕΤΥ και πράσινα άλογα.

 

Οκ. Απλά η υπογραφή σου με βρίσκει 100% σύμφωνο. Γιατί ακόμη και άδικο στο συγκεκριμένο θέμα  να έχω, έχω δίκαιο στον τρόπο που το σκέφτηκα εσύ απλά εκτίθεσαι με την συμπεριφορά σου γιατι εγώ εξηγήθηκα μια χαρά γιατι έχω την άποψη που έχω δεν βγήκα τύπου "βουλώστε το βλακάκηδες εγώ με τα νομπέλια θα σας πω πως ειναι τα πράματα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μια χαρα ψωμι εχει. Ο,ΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ λενε μερικοι εδω μεσα. Δυο ατομα γνωστων μου που τελειωσαν ΕΤΥ, εκαναν την πρακτικη τους σε εργοστασια στη ΒΙΠΕ Πατρων και τελικα τους κρατησαν και δουλευουν εκει. Η παραπληροφορηση σε ολο της το μεγαλειο. Φιλε Gi0 για πες μας. Τι ακριβως εκανες μετα τη σχολη? Τα εξινες και τωρα λες στον κοσμο οτι η ΕΤΥ δεν εχει δουλεια? Τωρα μαλιστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...