Προς το περιεχόμενο

μερικες ερωτησεις


spuroskak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα εχω 2 ερωρησεις και θελω λιγο βοηθεια 
1 εχω windows 10 και ειχα κατεβασει εναν Ιο και απο εκεινη την μερα το chrome και ολα τα browser ανοιγουν καρτελες μονα τους ανοιγουν μονα τους new tab ανοιγουν και ανοιγει και ενα ακομα το uc123.com εχω κανει unistall σχεδων οσα βρηκα αλλα ακομα το ιδιο μπορει καποιος να με βοηθισει πως να τα διαγραψω?
2 Ασχετη ερωτηση εχω παραγγειλει κατι απο ebay.uk και μου λεει οτι ερχεται Sun, 09 Apr - Mon, 17 Apr
μπορει κανεις να μου πει απο την εμπειρια του ποτε ερχεται περιπου αρχες η τελος 



ευχαριστω περιμενω απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορικά με το Νο2 (για το πρώτο δεν ξέρω) δεν υπάρχει συγκεκριμένη απάντηση.

Αυτό που αναφέρει το ebay είναι κάποιο "εύλογο" χρονικό διάστημα για την παραλαβή σε σχέση με το πότε στάλθηκε το πακέτο αλλά παίζουν και άλλοι παράγοντες μέσα, όπως:

Πώς θα στο στείλει ο seller (πχ με απλό, συστημένο, express, κανονικό ταχυδρομείο, courier, κλπ).

Ειδικά στην περίπτωση του συμβατικού ταχυδρομείου που καταλήγει στα ΕΛΤΑ, εξαρτάται και από τι φάση είναι το υποκατάστημα της περιοχής σου (έχει προσωπικό, δεν έχει) ή και ο συγκεκριμένος ταχυδρόμος.

Άλλες φορές μπορεί να το πάρεις ταχύτατα και άλλες να περάσει και αρκετός χρόνος, χωρίς απαραίτητα να φταίει ο αποστολέας (αυτό πρέπει να το λάβεις υπ' όψιν σου στην περίπτωση που αργήσει και θες να σχολιάσεις το θέμα στο feedback)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οι "ιοί" δε φεύγουν με το να τους κυνηγάς και να τους "κάνεις uninstall". Φεύγουν από προγράμματα που είναι σχεδιασμένα γι' αυτή τη δουλειά. Δες εδώ για αρχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα εχω 2 ερωρησεις και θελω λιγο βοηθεια 

1 εχω windows 10 και ειχα κατεβασει εναν Ιο και απο εκεινη την μερα το chrome και ολα τα browser ανοιγουν καρτελες μονα τους ανοιγουν μονα τους new tab ανοιγουν και ανοιγει και ενα ακομα το uc123.com εχω κανει unistall σχεδων οσα βρηκα αλλα ακομα το ιδιο μπορει καποιος να με βοηθισει πως να τα διαγραψω?

2 Ασχετη ερωτηση εχω παραγγειλει κατι απο ebay.uk και μου λεει οτι ερχεται Sun, 09 Apr - Mon, 17 Apr

μπορει κανεις να μου πει απο την εμπειρια του ποτε ερχεται περιπου αρχες η τελος 

 

 

 

ευχαριστω περιμενω απαντησεις

οι ημερομηνιες δεν ειναι στανταρ απο το ebay, μπωρει να ερθει σε 10 μερες μπωρει να ερθει και στο τελος της ημερομηνιας που σου λεει, συνηθως γινεται να σταλει στο τελος της ημερομηνιας επισης στην πρωτη ερωτηση ειναι καλο να κανεις φορματ μια και καλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναγκαιο σε πρωτη φαση να κανιε format...ξεκιναμε πρωτα με εναν ελεγχο του συστηματος με καποιο antivirus και ενργοποιημενο για realtime συνεχει ελεγχο και του οποιου η υπαρξη σε καθε υπολογιστη ειναι 1000% απαιρητητη. Μετα ελεγχει το συστημα με καπιο προγραμμα για malware οπως τα παραπανω για το οποιο μια δωρεαν εφαρμογη ειναι και το spybot search & destroy...

Αν και μετα απο ολα αυτα συνεχιζονται τα προβληματα οτε παμε σε φορματ και απο τις πρωτες εφαρμογες που βαζεις ειναι το antivirus.

Οσο παρατηρουμε προβληματα δεν κανουμε δοσοληψιες για το κινδυνο υποκλοπης των στοιχειων μας και των κωδικων καρτων.

 Για το 2ο αν ειναι συστημενο παρακολουθεις την αποστολη με το track number που σου εδωσαν αν ειναι απλο περιμενεις ποτε θα φερει την ιδοποιηση ο ταχυδρομος ακριβη υπερομηνια δεν μπρεις να ξερεις μπορει να ερθει και πριν και μετα την ημερομηνια που δινει το ebay, η ημερομηνια που δινει ειναι κατα προσεγγιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις χτες τελικα παρελαβα το δεμα μου ηρθε με το ταχυδρομιο και ειμαι τυχερος που ο ταχυδρομος ειναι φιλος μου και με πηρε τηλ.
Τωρα για το πρωτο κατεβασα αυτο που που ειπατε και θα δω τι θα γινει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...