Προς το περιεχόμενο

Πιο ικανοποιημένοι οι κάτοχοι Microsoft Surface από τους ιδιοκτήτες iPad, σύμφωνα με μελέτη


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα και ένα score του surface όταν το χρησιμοποιείς (προσπαθείς) σαν tablet μόνο... 

 

Θα ήθελα ένα Score του iPad όταν το χρησιμοποιείς με MacOS. Oh Wait!

 

Λέει ένα ρητό (ταιριάζει και στις δύο περιπτώσεις): Μην κρίνεις ψάρι απο το πως σκαρφαλώνει. Κρίνε το απο το πως κολυμπάει. 

 

Ελπίζω να σε κάλυψα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη σε αυτο δουλευω, περα απο το κακιστο Store, απλα ειναι πολυ ευχρηστο!

 

Μια χαρα ειναι το store των windows μεχρι και  touch friendly full adobe photoshop σου εχει.

Μην το μπερδευεις με το τι διαθετει για τα windows mobile!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, θα σας πω για μια προσωπική εμπειρία. Ράγισε η οθόνη από το surface pro 3 και μπαίνω στο σιτε τους για την εγγύηση και είχε 5 μήνες που είχε λήξη πάω παρακάτω να δω τι θα μου χρεώσουν και μου βγάζει μηδενική χρέωση δεν πιστεύα στα μάτια μου. Και όμως μέσα σε 10 ημέρες παρέλαβαν την συσκευή από το σπίτι μου με κούριερ πήγε Γερμανία και μου έστειλαν ολοκαίνουργια συσκευή. Όλα αυτά παρόλο που χρησιμοποιο IPad air. Δεν ειμαι σίγουρος ότι θα έκανε η Apple αυτό το πράγμα με ένα Ipad

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα και ένα score του surface όταν το χρησιμοποιείς (προσπαθείς) σαν tablet μόνο... 

Φοβερό σε όλα του, απόλαυση. Τώρα από tablet mode σου απαντάω και έχω ανοίξει youtube με wireless display σε μια 4Κ 60" και χαζεύω παράλληλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, θα σας πω για μια προσωπική εμπειρία. Ράγισε η οθόνη από το surface pro 3 και μπαίνω στο σιτε τους για την εγγύηση και είχε 5 μήνες που είχε λήξη πάω παρακάτω να δω τι θα μου χρεώσουν και μου βγάζει μηδενική χρέωση δεν πιστεύα στα μάτια μου. Και όμως μέσα σε 10 ημέρες παρέλαβαν την συσκευή από το σπίτι μου με κούριερ πήγε Γερμανία και μου έστειλαν ολοκαίνουργια συσκευή. Όλα αυτά παρόλο που χρησιμοποιο IPad air. Δεν ειμαι σίγουρος ότι θα έκανε η Apple αυτό το πράγμα με ένα Ipad

Έχουν φοβερή υποστήριξη, δεν είσαι η μόνη περίπτωση. Εννοείται ότι δεν υπάρχει περίπτωση να το έκανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να χεις σκάσει 2 χιλιάρικα,να σου μαζεύει κάθε λογής δεδομένα με το δήθεν telemetry, να βλέπεις διαφημίσεις ως και στον File manager και να σαι και ικανοποιημένος.

Ρε τι ευτυχία, θέλω κι εγώ

Πράγματι αυτός ο File explorer με τις διαφημίσεις του δεν αντέχεται...fringe και έτσι....παράλληλα σύμπαντα...στο δικό μου σύμπαν δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα και όσον αφορά τις διαφημίσεις ίδια εμπειρία χρήσης φυσικά με το MacBook pro που είχα πριν. Στο δικό μου σύμπαν υπάρχει μεγάλο θέμα με διαφημιστικά banner σε εφαρμογές android και ios.

 Επίσης στο δικό μου σύμπαν τουλάχιστον τα περισσότερα δεδομένα που συλλέγει ζητάει την συγκατάθεση σου και επίσης μπορείς να τα βγάλεις off αργότερα αν το μετανιώσεις

 Εμένα πάντως δεν έχει μπεί στα πόδια μου κάτι που να με ενοχλήσει και τα έχω ανοιχτά, τις τρομοκρατικές επιθέσεις επίσης τις κανονίζω διαφορετικά και ποτέ ηλεκτρονικά γιατί ποτέ και με τίποτα δεν μπορείς να είσαι σίγουρος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και iPad και surface pro. Το ενα είναι εργαλείο δουλειάς και το αλλο για να παίζεις (iPad). Κι επειδή είναι μονο γι αυτο σας συνιστώ να πάρετε μια φτηνή ταμπλέτα. Διαφορετικά το surface είναι μονόδρομος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι να ναι είναι αυτές οι έρευνες.
Απίστευτα μειωμένης χρησιμότητας.

 

Δλδ αν έχεις surface , αν είσαι ευχαριστημένος από αυτό.

 

ΝΑΙ, ΕΙΣΑΙ, όπως είσαι και με το ipad και με το samsung.

Το
"Αν έχεις χρησιμοποιήσει και τα τρία , με ποιο είσαι πιο ευχαριστημένος; "

είναι τελείως άλλη έρευνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και iPad και surface pro. Το ενα είναι εργαλείο δουλειάς και το αλλο για να παίζεις (iPad). Κι επειδή είναι μονο γι αυτο σας συνιστώ να πάρετε μια φτηνή ταμπλέτα. Διαφορετικά το surface είναι μονόδρομος

 

Και εγώ έχω και τα δύο και έχω ακριβώς την ίδια άποψη με εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκριση του  ipad  με το surface δεν εχει νοημα γιατι το πρωτο ειναι mobile συσκευη ... ενω το 2ο ειναι υπολογιστης full windows... επισης η συγκριση apple με google και microsoft ... παλι δεν εχει νοημα ... microsoft kai google καινοτομουν ... και καινοτομουν πραγματικα και επενδυουν εκατομυρια ευρω σε deep learning ... A.I... δινουν δωρεαν tools για αρκετα πραματα στον κοσμο και στους devs( και περισσοτερο η google ) . Η apple καθεται και περιμενει να βγαλει κατι η samsung για να το παρει να το βαλει στο επομενο iphone .και ποτε δεn εχει προσφερει κατι ουσιαστικο τα τελευταια χρονια. περα απο hardware συσκευες . Ειχα Ipad και εκανα περισοτερα πραγματα με το windows 10 tablet μου με το 1/4 της τιμης του ipad... 

Αποψη μου... Ολες οι αποψεις δεκτεσ και σεβαστες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ψιλό αστείο το ότι το συζητάμε όταν όλοι είναι το ίδιο ευχαριστημένοι! Ίδιο σκορ έχουν πάνω-κάτω, απλά ο τίτλος είναι click bait...

 

Συμφωνώ με τους περισσότερους, πάντως. Είναι διαφορετικό πράγμα το iPad από το Surface (γι αυτό και διαφέρουν και σε τιμή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Θα ήθελα ένα Score του iPad όταν το χρησιμοποιείς με MacOS. Oh Wait!

 

Λέει ένα ρητό (ταιριάζει και στις δύο περιπτώσεις): Μην κρίνεις ψάρι απο το πως σκαρφαλώνει. Κρίνε το απο το πως κολυμπάει. 

 

Ελπίζω να σε κάλυψα. 

 

Όχι! Το ipad ειναι φτιαγμένο σαν tablet ενώ το surface έχει λειτουργικό που είναι κυρίως για laptop χρήση και δεν το έχουν προσαρμόσει ακόμη άψογα για χρήση σαν tablet. Τα apps είναι ελάχιστα για tablet mode και εύκολα καταλαβαίνεις ότι δεν είναι tablet friendly, όταν χρειαστεί να φτάσεις στα μενού με τις ρυθμίσεις ή στα διάφορα toolbars. Θεωρώ πως τα surface είναι πολύ καλές συσκευές αλλά ακόμη είναι σε ...κρίση ταυτότητας. Δεν θέλω κάτι που να τα "κάνει όλα" αλλά να τα κάνει και σωστά και πρακτικά ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι! Το ipad ειναι φτιαγμένο σαν tablet ενώ το surface έχει λειτουργικό που είναι κυρίως για laptop χρήση και δεν το έχουν προσαρμόσει ακόμη άψογα για χρήση σαν tablet. Τα apps είναι ελάχιστα για tablet mode και εύκολα καταλαβαίνεις ότι δεν είναι tablet friendly, όταν χρειαστεί να φτάσεις στα μενού με τις ρυθμίσεις ή στα διάφορα toolbars. Θεωρώ πως τα surface είναι πολύ καλές συσκευές αλλά ακόμη είναι σε ...κρίση ταυτότητας. Δεν θέλω κάτι που να τα "κάνει όλα" αλλά να τα κάνει και σωστά και πρακτικά ταυτόχρονα.

 

Με μια διαφορά μέσα από τις ρυθμίσεις του personalization μπορείς να φέρεις το interface στο επίπεδο που επιθυμείς και σε βολεύει (μενού start και taskbar). Για τα κλειστά της apple ας μην το πιάσουμε πάλι ε; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...