Προς το περιεχόμενο

Γιατί η βιομηχανία του gaming “τελειώνει” τον ειδικό Τύπο;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

User pixel και gamepro κάθε μήνα ...όλα τα είχα σε σακούλες τακτοποιημένα...παντρευτηκα και πριν 3 χρόνια ή μάνα μου έκανε ανακαίνιση....τα πέταξε όλα.....!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακόμα δε μπορώ να χωνέψω ότι  πέταξα πάνω από 80 τεύχη GamePro από το πρώτο τεύχος και δε ξέρω και άλλα πόσα Games λόγω έλλειψης χώρου.

Αξέχαστα θυμάμαι με το που το έπιανα στα χέρια μου έτρεχα τελευταία σελίδα στα cheats...

Την αλληλογραφία χρηστών των παλιών gamepro τα θυμάσαι ? xD

 

του τύπου

 

Υ.Γ.1 Θα σας φέρω σουβλάκια!

ΥΓ2 Θα είναι με γύρο απ' όλα!

ΥΓ3 Πονάει το μαστίγιο του αρχισυντάκτη ?

ΥΓ4 ..

ΥΓ5 ..

ΥΓ60 Αυτό είναι το τελευταίο υστερόγραφο!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας πιο παλιός που να διάβαζε pixel? Νιώθω δεινόσαυρος τώρα.

Κοσμος του Amstrad.... και Pixel..δεν εισαι μονος . Ειμαστε πολλοι δεινοσαυροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pixel ,Pc Master, User.

αναμνησεις δεκαετιας 90 .

Ο μονος κατα τη γνωμη μου που ειχε τις καλυτερες αξιολογησεις/παρουσιασεις σε παιχνιδια , τοτε ηταν ο Τσουρινακης .  ο οποιος σε μαγευε με τα κειμενα του , και με τις λυσεις σε γριφους που εδινε στα τοτε pixeliaσμενα adventure .

Αλλες εποχες με μερακι τοτε . 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είχα Amiga 500 όταν ήμουν μικρός, διάβαζα φανατικά το pixel που ήταν ειδικευμένο σε home computers (Amiga, atari St, amstrad 6128 κτλ.)

Ενώ το pc Master ασχολούνταν με pc games.

Μιλάμε για εποχή 1990

Και εγω τα ιδια Amiga, PC Hyundai 286N 1mb ram 20gb h/d...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Pixel με τα listings για cheats σε C64 & Amiga 500/1200 ήταν ο λόγος που έγινα software developer και πλέον εδώ και 15 χρόνια τρώει ψωμί η οικογένεια μου επειδή ασχολήθηκα με τον κλάδο της Πληροφορικής.

Έκανα το hobby μου επάγγελμα και είμαι ευτυχισμένος για αυτό!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Micromad με τα πρωτα σκιτσα Αρκα, sprite, user και βεβαια η βιβλος pixel, για τους παλιους αξεχαστες αναμνησεις, οι εποχες αλλαξαν...οι παλιοι μας φιλοι, μην το πεις, για παντα φυγανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεργία στον gaming τύπο. Και εγώ με gamepro μεγάλωσα αλλα τώρα με το google έχεις τα πάντα από reviews μέχρι και cheats. Οποτε άλλο ένα επαγγελμα γάλατά και παγοπώλη λόγω τεχνολογίας.

 

Κανεις λες και δεν σαρεσει, ουτε πορτιερη εχει πλεον το ασανσερ δεν σε χαλασε ομως που χαθηκε αυτη η δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μονος κατα τη γνωμη μου που ειχε τις καλυτερες αξιολογησεις/παρουσιασεις σε παιχνιδια , τοτε ηταν ο Τσουρινακης .  ο οποιος σε μαγευε με τα κειμενα του , και με τις λυσεις σε γριφους που εδινε στα τοτε pixeliaσμενα adventure .

 

 

 
o Τσουρινακης ηταν απο τους χειροτερους συντακτες, επρεπε να ερθει το ιντεντερ για να το συνειδητοποιησω αυτο.
 
tenor.gif
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοσμος του Amstrad.... και Pixel..δεν εισαι μονος . Ειμαστε πολλοι δεινοσαυροι

Ε.Π.Τ.Α.! Ελληνική Πλευρά Του Amstrad...

Και στο ραδιόφωνο, στον 9,84 "Γεια σου Ελλάδα, με τις κληματαριές και τα κομπιουτεράκια σου"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το ps2 magazine είχε πολύ καλές πληροφορίες για τις νέες κυκλοφορίες του ps2. Τα demo του θα μπορούσαν να είναι λίγο μεγαλύτερα σε διάρκεια άλλα σε θέμα ενημέρωσης ήταν τρομερό, σε κάθε τεύχος είχε ένα μεγάλο review για το game του μήνα. Έψαξα να βρω τα τεύχη που είχα άλλα δυστυχώς δεν τα βρήκα πουθενά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Τσουρινακης ηταν απο τους χειροτερους συντακτες, επρεπε να ερθει το ιντεντερ για να το συνειδητοποιησω αυτο.

Ελπιζω μονο ο Ocelote να μην ειναι ο Τσουρινακης.

Γιατι τη μαμισαμε.

 

Αν κι απο τον τροπο που γραφει αμφιβαλλω να ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...