Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα με συναλλαγές POS


papars

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Μόλις περασα 2 φορες μια καρτα με ανεπαφη και μου εβγαλε ακυρο ενω η πελατισσα εβαζε σωστό ΡΙΝ. Την 3η φορα την περασα με το chip και τη δεχθηκε. Ελπιζω να μην τη χρέωσα εις τριπλουν.

Βιάστηκα να πω πως δεν είχα προβλημα.

 

Cardlink

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις περασα 2 φορες μια καρτα με ανεπαφη και μου εβγαλε ακυρο ενω η πελατισσα εβαζε σωστό ΡΙΝ. Την 3η φορα την περασα με το chip και τη δεχθηκε. Ελπιζω να μην τη χρέωσα εις τριπλουν.

Βιάστηκα να πω πως δεν είχα προβλημα.

 

Cardlink

 

 

Το ανέπαφο στο δικό μου cardlink γενικά δέν πάει καλά απο πάντα. Πότε δουλεύει πότε όχι. Όλες τις περνάω με το chip για σιγουριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ειχα προβλημα χθες και σημερα με καρτες τις Πειραιως.

Καλο θα ειναι οι τραπεζες να αναβαθμισουν τα συστηματα τους γιατι μου εχει τυχει πολλες φορες να μην περναει χρεωστικη της Πειραιως ενω υπηρχαν χρηματα στο λογαριασμο

 

Την ιδια μερα ειχα κι εγω προβλημα . Ευτυχως υπηρχε εξω απο το καταστημα ΑΤΜ που προλαβα στο τσακ πριν πεσει το συστημα και σε αυτο .Το εμαθα απο πληροφοριες εκ των εσω της Τραπεζας . 

Ευτυχως οι υπαλληλοι ηξεραν το προβλημα αλλοιως κινδυνευεις  να γινεις ρεζιλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ιδια μερα ειχα κι εγω προβλημα . Ευτυχως υπηρχε εξω απο το καταστημα ΑΤΜ που προλαβα στο τσακ πριν πεσει το συστημα και σε αυτο .Το εμαθα απο πληροφοριες εκ των εσω της Τραπεζας . 

Ευτυχως οι υπαλληλοι ηξεραν το προβλημα αλλοιως κινδυνευεις  να γινεις ρεζιλι.

 

Ρεζίλι μπορεί να γινόσουν τις πρώτες μέρες που ξεκίνησε το πρόβλημα ... τώρα το έχουν μάθει αρκετοί μαγαζάτορες :D.

 

Να έχεις βγεί για φαγητό και να πρέπει μετά να πάς ΑΤΜ για να βγάλεις χρήματα :D :P

 

Αξία ανεκτίμητη που λέει και η Mastercard  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρεζίλι μπορεί να γινόσουν τις πρώτες μέρες που ξεκίνησε το πρόβλημα ... τώρα το έχουν μάθει αρκετοί μαγαζάτορες :D.

 

Να έχεις βγεί για φαγητό και να πρέπει μετά να πάς ΑΤΜ για να βγάλεις χρήματα :D :P

 

Αξία ανεκτίμητη που λέει και η Mastercard :D :P

 

 

Αν εχει κοντα εκει ΑΤΜ και αν δουλευει . Της Πειραιως προ ημερων πεσανε μαζι για ωρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχει κοντα εκει ΑΤΜ και αν δουλευει . Της Πειραιως προ ημερων πεσανε μαζι για ωρες.

 

Ε ναι

Η θα ψάχνεις να βρέις ΑΤΜ που δουλεύει ή αλλιώς θα γεμίσει η λάτζα πελάτες :D :P χαχαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι

Η θα ψάχνεις να βρέις ΑΤΜ που δουλεύει ή αλλιώς θα γεμίσει η λάτζα πελάτες :D :P χαχαχαχα

 

 

Αν εχουν πεσει τα ΑΤΜ λογω συστηματος μονο η ...λαντζα ειναι λυση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν υπάρχουν 2 διαφορετικα συστήματα για POS και ATM αντίστοιχα.

 

Αν τα ρίχνουν και τα 2 μαζί μήπως κάνουν τίποτα αλλαγές.

 

Έχει βγεί κάποια ανακοίνωση απο την τράπεζα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βαζω και δω μιας και ειναι σχετικο

 

βλεπω εδω στο ebanking 3 ίδιες κινήσεις που δε μπορω να θυμηθω τι ήτανε. "αγορα σε pos - κατι αρχικα - την πολη μου - GR"

είναι συνολικα 3 κινήσεις σύνολο 280€. πως μπορω να βρω τι ήτανε? στο ebanking δε μου δίνει κάτι άλλο εκτός απο τον αριθμό του pos. 

 

αν πάρω τηλεφωνο την εξυπηρέτηση παιζει να μου πουνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν υπάρχουν 2 διαφορετικα συστήματα για POS και ATM αντίστοιχα.

 

Αν τα ρίχνουν και τα 2 μαζί μήπως κάνουν τίποτα αλλαγές.

 

Έχει βγεί κάποια ανακοίνωση απο την τράπεζα ;

 

Στην Πειραιως ειναι δαφορετικα και το ξερω απο ατομα που δουλευουν στο help desk για αυτα.

 

Ναι καποιες ωρες που γινονται αλλαγες συνηθως την νυχτα πεφτουν και τα δυο αλλα οχι για πολλες ωρες .

 

Ανακοινωσεις δεν βγαινουν .

 

Ατιθετα στην Eurobank υπαρχει ενημερωση στο ebanking οταν δεν δουλευει για ποσσες ωρες θα ειναι ετσι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Πειραιως ειναι δαφορετικα και το ξερω απο ατομα που δουλευουν στο help desk για αυτα.

 

Ναι καποιες ωρες που γινονται αλλαγες συνηθως την νυχτα πεφτουν και τα δυο αλλα οχι για πολλες ωρες .

 

Ανακοινωσεις δεν βγαινουν .

 

Ατιθετα στην Eurobank υπαρχει ενημερωση στο ebanking οταν δεν δουλευει για ποσσες ωρες θα ειναι ετσι .

 

Οπότε μάλλον έχουν άλλου είδους προβλήματα.

Τα ξημερώματα νομίζω και εγώ ότι κλέινουν τις συναλλαγές της ημέρας για αυτό και δεν δουλευούν για λίγο τα ATM.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...