Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα με συναλλαγές POS


papars

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας έχουν τύχει προβλήματα με συναλλαγές POS αυτές τις μέρες;

 

Κυριακή βράδυ 9/4 σε εστιατόριο δεν περνάει καμία κάρτα (από κανένα τραπέζι).

Δευτέρα 10/4 πρωί, σε τρία βενζινάδικα δεν δέχονταν κάρτα λόγω προβλημάτων με τα POS.  Στο τέταρτο πέρασε η κάρτα και ο τύπος έκανε σαν να του έπεσε το λαχείο.  Όλη μέρα μου είπε ότι δεν πέρναγε τίποτε.

 

Τρίτη, 11/4 κανένα πρόβλημα σε κατάστημα ρούχων στο κέντρο της Αθήνας.

 

Τετάρτη 12/4.  Ο "Χαρμάνης" μου λέει ότι δεν δουλεύουν τα POS εδώ και μέρες - και για να μην νομίζουμε ότι το κάνουν επίτηδες δοκιμάζει την χρέωση και το POS πετάει αμέσως μετά το PIN, "δεν εγκρίθηκε".  Α/Β Βασιλόπουλος - με το που μπαίνεις μέσα λέει ότι γίνονται αποδεκτές μόνο κάρτες Πειραιώς.  Σε τοπικό φαρμακείο, μία από τα ίδια - ταμπέλα ότι δεν δουλεύει το POS.

 

Τι στο καλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ειχα προβλημα χθες και σημερα με καρτες τις Πειραιως.

Καλο θα ειναι οι τραπεζες να αναβαθμισουν τα συστηματα τους γιατι μου εχει τυχει πολλες φορες να μην περναει χρεωστικη της Πειραιως ενω υπηρχαν χρηματα στο λογαριασμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλα προβληματα, οντως... σημερινα -> στο λιντλ δεν επερνε την καρτα της προηγουμενης με eurobank... μετα παω σε φυτωριο να παρω κατι πραγματα αξιας 9 ευρω, βαζω να πληρωσω με καρτα τωρα, 9 ευρω, ΑΚΥΡΟ, ξαναπροσπαθουμε παλι ακυρο ...πληρωσα με μετρητα...

και τωρα βλεπω στο συστημα οτι μου εχουν χρεωσει 18 ευρω της καρτας για τις 2 αποτυχημενες προπαθειες...

λογικα τα δεσμευσαν απλα και δεν τα εχουν τραβηξει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτό θυμίζετε με την καρτολατρεία σας

Ναι, καρτολατρεια ειναι, οχι οτι η αγορα εχει στεγνωσει απο μετρητα :P

 

Εγω παντως δεν ειχα κανενα προβλημα στις συναλλαγες, ουτε ως ιδιωτης ουτε ως καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλα προβληματα, οντως... σημερινα -> στο λιντλ δεν επερνε την καρτα της προηγουμενης με eurobank... μετα παω σε φυτωριο να παρω κατι πραγματα αξιας 9 ευρω, βαζω να πληρωσω με καρτα τωρα, 9 ευρω, ΑΚΥΡΟ, ξαναπροσπαθουμε παλι ακυρο ...πληρωσα με μετρητα...

και τωρα βλεπω στο συστημα οτι μου εχουν χρεωσει 18 ευρω της καρτας για τις 2 αποτυχημενες προπαθειες...

λογικα τα δεσμευσαν απλα και δεν τα εχουν τραβηξει..

Το ιδιο ακριβως πριν καμια ωρα εγω στο βασιλοπουλο με πειραιως, 2 αποτυχημενες συνολικα 160 ευρω και τα χουν δεσμευσει. Και κλασικα το τηλ κεντρο εξυπηρετησης της πειραιως ειναι κρασαρισμενο. Πρωτη φορα μου συμβαινει, φυσιολογικά θα μου τα επιστρέψουν ΑΛΛΙΩΣ.. χεχεχ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά είναι αναξιοπιστος τρόπος πληρωμής. Ειδικά τους τελευταίους μηνες αντιμετωπισα πολλες φορες προβλημα. Τις περισσότερες φορές ομως απλα ήταν μια καθυστέρηση 2-3 λεπτών. Αυτη τη βδομάδα δεν αντιμετώπισα μεγαλο προβλημα γυρω στις 3-4 φορες καθυστερηση που ειναι οκ. Αλλες φορές ομως μπορει να μη δουλευει και 2-3 ωρες..

Μου ειχε τυχει προσφατα να μου χρεώσουν διπλάσια στη πειραιώς τις αγορές που ειχα κάνει σ/κ. Αυτο ετυχε και σε αλλους αλλα το διορθωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο ακριβως πριν καμια ωρα εγω στο βασιλοπουλο με πειραιως, 2 αποτυχημενες συνολικα 160 ευρω και τα χουν δεσμευσει. Και κλασικα το τηλ κεντρο εξυπηρετησης της πειραιως ειναι κρασαρισμενο. Πρωτη φορα μου συμβαινει, φυσιολογικά θα μου τα επιστρέψουν ΑΛΛΙΩΣ.. χεχεχ

 

θελω να πιστευω και στις 2 περιπτωσεις τα χρηματα απλως να εχουν δεσμευθει και οχι να τα εχουν παρει...λογικα σε 2-3 μερες πρεπει να γυρισουν πισω στους λογαριασμους μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες 3 περίπου μέρες η euronet (δε γνωρίζω δυστυχώς για cardlink) δηλώνει συνεχώς προβλήματα δρομολόγησης συναλλαγών με κάρτες πειραιώς, eurobank και εθνικής. Ίσως είναι κάτι παροδικό.. γιατί είναι και λίγο ενοχλητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερο για τεχνικό θέμα το βλέπω. Η γυναίκα μου βέβαια επιμένει ότι είναι τέχνασμα για να μαζέψουν ότι ελάχιστα μετρητά έχουν απομείνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχη μεγαλη !

Υπαρχει μεγαλο προβλημα τουλαχιστον με Eurobank

Επισης οσοι πηγατε να σηκωσετε χρηματα απο ATM και σας εβγαλε ακυρο

ελεγξτε τον λογαριασμο σας γιατι σε πολλους αφαιρεσε τα λεφτα χωρις να τα εχουν παρει και μετα επρεπε να κανουν ενσταση για να τα επιστρεψουν 

Ντροπη με τους καραγκιοζηδες χρονιαρες μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες 3 περίπου μέρες η euronet (δε γνωρίζω δυστυχώς για cardlink) δηλώνει συνεχώς προβλήματα δρομολόγησης συναλλαγών με κάρτες πειραιώς, eurobank και εθνικής. Ίσως είναι κάτι παροδικό.. γιατί είναι και λίγο ενοχλητικό.

 

Με cardlink δέν έχω κανένα θέμα τις τελευταίες ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...