Προς το περιεχόμενο

συγγενεις


snow22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ δε χαμπαριάζω από συγγενείς.

με μερικούς έχω πλακωθεί, δε μιλάμε καν. και όταν λέω πλακωθεί, εννοώ μπατσοι ,δικαστήρια......

με άλλους ένα τυπικό ....γεια, τι κάνεις.

με άλλους δεν έχω κάτι απλά έχουμε χαθεί αλλά αν τύχει και βρεθούμε μιλάμε κανονικά.

και κάποιοι λιγότεροι που τα πάμε καλά.

 

ποτέ δε κατάλαβα γιατί πρέπει να ανέχομαι τον κάθε μαλάκα μόνο και μόνο επειδή έτυχε να είναι συγγενής μου.

για μικρά θέματα μπορεί να ανεχτώ κάποιον αλλά για σοβαρά δε κάνω διάκριση συγγενής-φίλος-άγνωστος.

 

αλλά επειδή ποτέ δεν υπήρξα αχάριστος, στο μόνο που χαλιέμαι είναι συγγενείς που είναι φευγάτοι... αλλά με έχουν βοηθήσει παλαιότερα με διάφορους τρόπους. εκεί δε μου πάει να τους διαολοστείλω. προσπαθώ απλά να μην έχω τόσες επαφές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ τους περισσότερους δεν τους ξέρω καν , δεν ασχολούμαι

θα μπορούσα να γ@μήσω ξαδέρφη μου και να μη το ξέρω

Εγώ θα το έκανα ακόμα και αν το ξέρω :)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα εξαρτώνται από το πόσο με έχουν βοηθήσει οι συγκεκριμένοι συγγενείς. Π.χ με 2 θείους μου δεν υπάρχει περίπτωση να χαλάσουν οι σχέσεις μου οτι και να γίνει από τσακωμούς. Τώρα με τίποτα δεύτερους θείους/θείες δεύτερα ξαδέλφια, έτσι κι αλλιώς βλεπόμαστε από μια φορά την δεκαετία ως και καθόλου, χαιρετίσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται. Έχω Θείο/Θεία που είναι και γαμώ τα άτομα. Οι περισσότεροι όμως απλά περιμένουν να γεράσουν και να φύγουν από τη ζωή. Μιλάμε για μούχλα σκέτη, κολλημένοι με το Θεό και μηδέν όρεξη να παλέψουν με τη ζωή τους. Δεν τους κατηγορώ πολύ, επειδή είναι από χωριό και δεν έζησαν καλά, όμως αν είναι να ζεις επιβιώνοντας, καλύτερα καθόλου. Δεν με ενοχλεί τόσο αυτό, όσο το ότι δεν με αποδέχονται επειδή δεν πιστεύω στο Θεό και δεν γουστάρω τα έθιμα της Ελλάδας, συνεπώς εγώ είμαι η μούχλα στα γλέντια και τις γιορτές. Αναγκαστικά τους μιλάω.

Το πιο cool άτομο της οικογένειας είναι ο παππούς μου και ο πατέρας μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με ενοχλεί τόσο αυτό, όσο το ότι δεν με αποδέχονται επειδή δεν πιστεύω στο Θεό και δεν γουστάρω τα έθιμα της Ελλάδας, συνεπώς εγώ είμαι η μούχλα στα γλέντια και τις γιορτές. Αναγκαστικά τους μιλάω.

Το πιο cool άτομο της οικογένειας είναι ο παππούς μου και ο πατέρας μου.

 

Τι θα πει δεν σε αποδέχονται επειδή δεν πιστεύεις στον θεό; Δεν γουστάρουν τις απόψεις σου ή δεν σε θεωρούν δικό τους άνθρωπο; Και εγώ έχω συγγενείς μου άθεους που δεν γουστάρω τις απόψεις τους και δεν θέλω να ανοίγω κουβέντες περι θρησκειών, από εκεί και πέρα είναι συγγενείς μου και τους αποδέχομαι όπως είναι δεν τους απομονώνω ούτε τους γυρνώ την πλάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...