Προς το περιεχόμενο

Η Nintendo τερματίζει την παραγωγή του NES Classic Edition


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γι' αυτό είσαι μέλος στο καλύτερο (και χειρότερο για τις τσέπες μας :P) τεχνολογικό  Site της Ελλάδας, γιατί εδώ τα λέμε όλα ----->>>

Κωδικός προϊόντος : 165497

 

Καλή επιτυχία!

χαχα ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ τον TS! Πηρα 4 απο Κωτσόβολο Τσιμισκή Θεσσαλονίκης, 3 απο Πυλαία, 3 απο Τούμπα, 1 Ευόσμο και 4 απο Ευκαρπία!

 

Χαχαχα!!! Κώστα, φόρτωσες καλά σήμερα.

Η nintendo σκέφτεται σοβαρά να σε κάνει επίτιμο μέλος της!

Άξιος...

 

Πέρα από την πλάκα, υπάρχουν ακόμα κομμάτια στα ράφια.

Όποιος το θέλει το μαραφέτι πραγματικά, μπορεί να το βρει από Τρίτη που θ' ανοίξουν και πάλι!

Εγώ δεν είχα σκοπό ν' ανοίξω το δικό μου, αλλά μιας και παίζει χακιά που μπορείς να το γεμίσεις επιπλέον παιχνίδια, τότε κάπως δικαιολογούνται τα 70 ευρώ,  γιατί αλλιώς με 30 μόνο παιχνίδια .... δεν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα!!! Κώστα, φόρτωσες καλά σήμερα.

Η nintendo σκέφτεται σοβαρά να σε κάνει επίτιμο μέλος της!

Άξιος...

 

Πέρα από την πλάκα, υπάρχουν ακόμα κομμάτια στα ράφια.

Όποιος το θέλει το μαραφέτι πραγματικά, μπορεί να το βρει από Τρίτη που θ' ανοίξουν και πάλι!

Εγώ δεν είχα σκοπό ν' ανοίξω το δικό μου, αλλά μιας και παίζει χακιά που μπορείς να το γεμίσεις επιπλέον παιχνίδια, τότε κάπως δικαιολογούνται τα 70 ευρώ,  γιατί αλλιώς με 30 μόνο παιχνίδια .... δεν!!!

εγω θα ηθελα να ενοιξω ενα. αλλα το σκεφτομαι τωρα να δωσω αλλα 70 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο οτι σταματαει την παραγωγη του δειχνει το ακριβως αντιθετο, οτι δε τα παει κ τοσο καλα ~Ανεξαρτητα που σε καποιες περιπτωσεις υπηρχε θεμα διαθεσιμοτητας. Συνηθως στις αρχες κυκλοφοριας εχουμε τετοια φαινομενα. Μακροπροθεσμα η κονσολα δε θα ειχε κ τοσο μεγαλη ζητηση οποτε δεν ειναι ανοητοι εκει στη νιντεντο να σταματανε κατι επικερδες. Οπως κ να το κανουμε παντως ,το μινι ΝΕΣ ηταν αρπαχτη χωρις ιδιαιτερα χαρακτηριστικα που στοχευε καθαρα στο ρετρο συναισθημα. Κ το πετυχε εν μερη.

 

Αν καποιοι το πουλανε πλεον 1000ευρω κ υπρχουν αλλοι πιο εξυπνοι που το αγοραζουν, πραγματικα ευχομαι σε καλη μερια..των πωλητων.

 

Τελος, συμφωνω με την κυκλοφορια snes αλλα οχι αλα nes. Χρειαζονται περισσοτερα χαρακτηριστικα του σημερα σε αυτες τις περιπτωσεις. Διαφορετικα η ανταγωνιστικη αγορα εχει να μας προσφερει εναλλακτικες κ οικονομικοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ , σεβαστή η γνώμη σου, αλλά απ' ότι διαβάζω εγώ και ας με διορθώσει κάποιος, ήδη έχει πουλήσει παγκοσμίως πάνω από 1.5 εκατομμύρια κομμάτια (με μετρήσεις Φεβρουαρίου)! Από την αρχή είχαν πει πως θα βγάλουν λίγα κομμάτια μιας και θα είναι κάτι σαν επετειακό - συλλεκτικό κομμάτι για τους νοσταλγούς της κονσόλας!
Σε καμιά περίπτωση δε νομίζω πως δεν τα πήγαν καλά στις πωλήσεις και γι' αυτό το σταμάτησαν.
Γνώμη μου φυσικά! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς είναι σεβαστή κάθε άποψη. Αυτό που ανέφερα είναι κανόνας για τις επιχειρήσεις που όλες οι οικονομικές θεωρίες αναφέρουν. Στόχος των επιχειρήσεων είναι το επαναλαμβανόμενο κέρδος με οποιοδήποτε τρόπο. Υπό αυτή την προσέγγιση δεν υπάρχει λογική να σταματάει, η κάθε ανώνυμη εταιρεία, την παραγωγή σε κάτι που την επωφελεί.

 

Από εκεί και πέρα το βραχυπρόθεσμο κέρδος, η "εκρητικτότητα" στις πωλήσεις παρατηρείται το πρώτο διάστημα σε τέτοιες περιπτώσεις κι έχει πολλές εξηγήσεις.

 

Ωστόσο, το ζήτημα είναι πως η διαχρονική παρουσία/επένδυση σε ένα τέτοιο συστημα, φαίνεται πως δε μπορεί να προσφέρει ουσιαστική κερδοφορία στην εταιρεία. Από αυτό το σημείο μπορούμε να κάνουμε διάφορα σενάρια πχ λόγω της σχέσης κόστου παραγωγής με τιμή πώλησης ή διότι το target group έχει εναλλακτικές ή πέρασε ο ενθουσιασμός της κυκλοφορίας ή όλα μαζί. Ότι και να ειπωθεί, η εταιρεία δείχνει να μην ενθουσιάζεται απ'τον προϊόν της για να το μονιμοποιήσει.

 

Η γνώμη μου είναι ~την ανέφερα και πριν~ τέτοια συστήματα με τέτοια έλλειψη χαρακτηριστικών, δεν έχουν λόγω να κυκλοφορούν. Μιλάμε για έναν emulator τελείως κομμένο από κάθε software/hardware compatibility που απλά έχει ενσωματωμένα κάποια παιχνίδια και φέρνει στο NES εμφανισιακά. Άλλος πιθανά έχει διαφορετική άποψη. Και πάλι σεβαστόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ευχαριστώ τον TS! Πηρα 4 απο Κωτσόβολο Τσιμισκή Θεσσαλονίκης, 3 απο Πυλαία, 3 απο Τούμπα, 1 Ευόσμο και 4 απο Ευκαρπία!

 

Πως φαίνεται το παιδί που φροντίζει για το μέλλον του! :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΕΛΟΣ και από Ευρώπη η κονσόλα ....

 

Δυστυχώς τα γεγονότα επιβεβαιώθηκαν σήμερα απο τη Nintendo, η οποία, μέσω αντιπροσώπου, δήλωσε το παρακάτω στο EuroGamer :
“Μπορούμε να σας επιβεβαιώσουμε πως πλέον, δεν παράγουμε το Nintendo Classic Mini. Σε περίπτωση που η παραγωγή ξεκινήσει πάλι στο μέλλον, μια ενημέρωση θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της Nintendo.”

Παρόμοια νέα έρχονται και απο το Siliconera, το οποίο αναφέρει πως παύει και η παραγωγή του Famicom Mini στην Ιαπωνία. Καλό θα ήταν όσοι ενδιαφέρονται να αποτκήσουν την κονσόλα να ενεργήσουν γρήγορα, καθώς τα συγκεκριμένα νέα είναι πολύ πιθανό να προκαλέσουν έντονο ενδιαφέρον σε άτομα που θα το μεταπωλούν σε πολύ μεγαλύτερο κόστος απο το αρχικό.

 

http://busted.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...