Προς το περιεχόμενο

Ραντεβού σε οδοντίατρο.


barelyinterested

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις προάλλες πήγα στον οικογενειακό οδοντίατρο να με δει διότι έχω μια ενόχληση σε έναν φρονημίτη μου.

Ο γιατρός μου λέει πως ο φρονημίτης μου θέλει εξαγωγή (μη χειρουργική) και η γραμματέας του μου έκλεισε ραντεβού.

Έλα όμως που μου έκλεισε σε ενάμιση-δυό μήνες. Είπα να πάω να ρωτήσω και αλλού μήπως βρώ και πιό σύντομα. Πάω λοιπόν και σε έναν άλλο γιατρό που μου τον σύστησε ένας γνωστός μου και μου λένε και εκεί πως όλα το ραντεβού είναι κλειστά για τους επόμενους 3 μήνες!

Είναι φυσιολογικό αυτό ή απλά έτυχα σε περίπτωση;

Από την μία θέλω να ξεμπερδεύω από την άλλη όμως δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα να πάω πρώτη φορά για εξαγωγή σε κανέναν τελείως τυχαίο οδοντίατρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επεσες σε καναν γνωστο καλο οδοντιατρο που εχει πολυ δουλεια.αν ψαξεις,θα βρεις καναν ξεμπαρκο ή νεοπα που θα σε αναλαβει και αμεσα,με αναλογη ποιοτητα βεβαια.αν το δοντι δεν εχει τριριζο η διριζο ανοιγμενο,και δεν χρειαζεται επεμβαση,ειναι σχετικα ευκολη εξαγωγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς υπάρχουν επείγοντα περιστατικά που τα εξυπηρετούν αμέσως και μη επείγοντα τα οποία μπορούν να περιμένουν.

 

Επίσης για να κλείνει ραντεβού μετά απο τόσο καιρό, πληρώνεις ή είναι τσάμπα / ή κοψοχρονιά μεσω κάποιας ασφάλειας? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις προάλλες πήγα στον οικογενειακό οδοντίατρο να με δει διότι έχω μια ενόχληση σε έναν φρονημίτη μου.

Ο γιατρός μου λέει πως ο φρονημίτης μου θέλει εξαγωγή (μη χειρουργική) και η γραμματέας του μου έκλεισε ραντεβού.

Έλα όμως που μου έκλεισε σε ενάμιση-δυό μήνες. Είπα να πάω να ρωτήσω και αλλού μήπως βρώ και πιό σύντομα. Πάω λοιπόν και σε έναν άλλο γιατρό που μου τον σύστησε ένας γνωστός μου και μου λένε και εκεί πως όλα το ραντεβού είναι κλειστά για τους επόμενους 3 μήνες!

Είναι φυσιολογικό αυτό ή απλά έτυχα σε περίπτωση;

Από την μία θέλω να ξεμπερδεύω από την άλλη όμως δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα να πάω πρώτη φορά για εξαγωγή σε κανέναν τελείως τυχαίο οδοντίατρο.

Καλο θα ηταν να αποφυγεις τον τυχαιο.απο την αλλη σε εναμιση δυο μηνες μου μοιαζει πολυ παραξενο.δηλαδη εχει κλεισει ραντεβου απο τωρα για 2 μηνες.δεν το πιστευω με την καμια απλα εκτος αν ηταν δωρεαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως ειναι του στυλ δουλευω δυο ωρες την ημερα γιατι μονο ετσι μου στεκει να εχει κλεισει για 2 μηνες μπροστα.πχ σε αυτον που παω εγω και οκ βρισκω μετα απο 2-3 ημερες αλλα ειναι και καμποσες ωρες την ημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι για να καταλάβετε πως δουλεύουν, μετά από το τέλος κάθε επίσκεψης σου προγραμματίζει την επόμενη η οποία είναι μετά από 6,8 και δε ξέρω εγώ πόσους μήνες..

Για παράδειγμα εγώ έκανα ένα σφράγισμα και ένα καθαρισμό 15 Μαρτίου..Ε στο τελείωμα μου χει βάλει πάλι ραντεβού για 15 Νοεμβρίου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο οταν μιλαμε για καθαρισμο που οκ θα σου βαλει μετα απο 6 μηνες και αλλο οταν μιλαμε για σφραγισμα που πρεπει να πας δυο φορες ή για κατι επειγον.εσενα απλα σου βαλε καθαρσιμο μετα απο χ μηνες.εμεις λεμε για ραντεβου για να βγαλεις ενα φρονιμιτη πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπο νορμαλ συνθηκες δε στεκει σε καμια περιπτωση τοση καθυστερηση

 

εκτος και αν φωναζουν αλλον για να κανει τη δουλεια (γναθοχειρουργο) και δε στο λενε, η, δουλευουν τα πρωινα σε νοσοκομεια και το απογευμα 2-3 ωρες για τα εξτραδακια (οπως πολλοι)

 

η εισαι σε κανενα μερος που εχει 2-3 οδοντιατρους για 100000 κοσμο ξερω γω..που ψαχνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό λέω όταν θα πάρεις εσύ τηλέφωνο και του πεις ότι πονάς αν δεν είναι κάτι σοβαρό θα σου πει έλα μετά από 2 μήνες γιατί ενδιάμεσα θα είναι γεμάτος από αυτούς τους προγραμματισμένους καθαρισμούς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό λέω όταν θα πάρεις εσύ τηλέφωνο και του πεις ότι πονάς αν δεν είναι κάτι σοβαρό θα σου πει έλα μετά από 2 μήνες γιατί ενδιάμεσα θα είναι γεμάτος από αυτούς τους προγραμματισμένους καθαρισμούς..

οποτε κανω καθαρισμο μου δινει χαρτακι ποτε πρεπει να κανω τον επομενο.μια βδομαδα πριν θελησω ναπαω περνω τηλεφωνο και της λεω οτι θελω να παω.και μου λεει ποτε μπορει.το να κλεισω ενα ραντεβου απο τωρα σε χ μηνες που δεν θα ξερω αν θα δουλευω αν θα υπαρχω ε ναι δεν γινεται.θα ξερεις εσυ απο τωρα σε 6 μηνες οτι θα μπορεις εκεινη την ημερα?και αν δεν μπορεις θα σου πει μετα απο 6 μηνες?

Η βγαζει ενα ραντεβου την ημερα ή δουλευει μια ωρα την ημερα.ακομα και στο γιατρο απο εοππυ να πας και να του πεις οτι θα πληρωσεις το ραντεβου θα σου πει σε δεκα μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικό μου παράδειγμα στις 11-12 η και στις 13 Νοεμβρίου θα με πάρει τηλέφωνο ή βοηθός του για να μου κάνει την υπενθύμιση ότι έχω ραντεβού στις 15 Νοεμβρίου.

Αν μπορώ έχει καλώς αν δεν μπορώ θα με βάλει στις 16 ή στις 17 του μηνός.

Αν πούμε θα με βάλει στις 17 του μηνός θα αναγκαστεί να μετακινήσει ένα ραντεβού (μη επιβεβαιωμένο) στις 15 του μηνός που είχε αρχικά σχεδιαστεί να πάω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...