Προς το περιεχόμενο

Ραντεβού σε οδοντίατρο.


barelyinterested

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενταξει αν γεμιζει το προγραμμα αυτη απο μη επιβεβαιωμενα ραντεβου τοτε .......αν ειναι να παρεις 100 ατομα για μια χ ημερομηνια και οι 30 να σου πουν αλλη μερα μην ειναι και παραπανω απο 30 τοτε μην βαζεις καν ραντεβου αλλα παρε τηλεφωνο και κανονισε το για οποτε μπορεις αφου ειναι καθαρισμος.αυτη μαλλον ακομα και ο αλλος μια φορα να παει θα πει οκ τα ξαναλεμε σε 6 μηνες για να τον παρει τηλεφωνο.θα γεμισεις απειρα ραντεβου που πολλα θα ακυρωθουν.ειναι παρα πολυ τραβηγμενο να κανονιζεις ραντεβου ενα 6 μηνο μπροστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα έτσι μου φαινόταν στην αρχή αδιανόητο...

Αλλά να είσαι βέβαιος ότι το ποσοστό που προσέρχεται στα ραντεβού ξεπερνά το 60%.

Αλλά όπως διαπίστωσα δουλεύει το σύστημα..

Και από αυτά που κατάλαβα δεν ειναι ο μόνος που δουλεύει έτσι..

Να σημειωθεί ότι μιλάμε για γιατρό γνωστό στην τοπική κοινωνία όπου ζω με τιμές στο θεό και πελάτες τους λεφταδες της πολης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και 60 τις 100 να ειναι εχεις ενα 40 τις 100 που ειναι fake. οποτε αν παρω για φρονιμητη και μου πει οτι ελα σε διο μηνες απλα δεν θελει να με εχει πελατη και δεν θελει καν να κρατησει τηλεφωνο ωστε να με βαλει καπου που θα ακυρωθει.δεκτο να δουλευεις ετσι κανεις δεν θα σου πει τιποτα αλλα δεκτο και ο αλλος να παει σε αλλο οδοντιατρο.επισης δεκτο το αν θελει να βγαζει χ ραντεβου την ωρα η αν δουλευει δυο ωρες την ημερα.οπως ειπαν βεβαια καποιοι εχουν το πρωι αλλου δουλεια και απογευμα δικο τους γραφειο για μια δυο ωρες και παει λεγοντας.αλλα ενταξει να πας για φρονιμητη που μπορει να πονας εστω και λιγο και να σου λεει ο αλλος ελα σε δυο μηνες και ουτε καν οτι οκ κατι μπορει να ακυρωθει να σε βαλω ειναι too much

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κόλλησει ότι δουλεύει μονο 2-3 ώρες την ημέρα..

Φούλ δουλειά έχει ο άνθρωπος..

Δεν είναι το 40% fake, δε θα τους δει απλά 15 Νοεμβρίου όπως έχει σημειώσει θα τους δει 14 ή 16...

Και εννοείται ότι αν είναι κάτι σοβαρό κάπου θα σε βόλεψει και εσένα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κόλλησει ότι δουλεύει μονο 2-3 ώρες την ημέρα..

Φούλ δουλειά έχει ο άνθρωπος..

Δεν είναι το 40% fake, δε θα τους δει απλά 15 Νοεμβρίου όπως έχει σημειώσει θα τους δει 14 ή 16...

Και εννοείται ότι αν είναι κάτι σοβαρό κάπου θα σε βόλεψει και εσένα..

οκ και full 8 ωρο να κανει ακομα χειροτερα να λεει σε καποιον 2 μηνες μετα για κατι που ειναι φρονιμητης και θεωρειται επειγον .και δεν βρισκει ενα κενο να σε βαλει;;;; και δεν κολλησα με τις 2 3 ωρες απλα ειπα ενδεχομενα που μπορει να συντρεχουν και να μην παιζει ραντεβου να σε βαλει. και επισης δεν παιζει να μην του ακυρωνουν ουτε ενα ραντεβου.εκει βρισκει και καποιος και βαζει τα επειγον.επισης οτι εχει κενο να σου βαλει ενα ραντεβου αντι για 15 στις 17 σημαινει οτι και επειγον χωραει εκει.οποτε αλλο εχω διασπαρτη δουλεια και αλλο δεν εχω κενο ουτε για φρονιμητη.και επισης αν πελατης παρει οδοντιατρο ακομα και για καθαρισμο αλλο τοσο για φρονιμητη και του πει ο αλλος ελα σε δυο μηνες λες και ειναι εοππυ σιγουρα δεν θα τον κερδισει σαν πελατη.το 2μηνες.μετα απλα μου ακουγεται οκ αν θες ελα σε δυο μηνες αν δεν θες δεν με νοιαζει.δεν το λες αυτο σε πελατη.δηλαδη δεν βρισκεις κενο σε δυο μηνες για κατι επειγον;

προσωπικα για τον τοπικ σταρτερ απλα θα εψαχνα αλλου.οκ δεν ειναι ολοι καλοι εκει εξω αλλα σιγουρα υπαρχουν αξιολογοι γιατροι που θα του κελισουν σε 2 3 ημερες.αλλωστε θα πληρωσει δεν θα παει δωρεαν.και προσωπικα δεν μιλαω για τον δικο σου γιατρο που οπως ειπες μπορει να στριμωξει ενα επειγον αλλα για τον τοπικ σταρτερ που του λεει καθετα σε δυο μηνες.αν θες τωρα για τον δικο σου βαλε καποιον να παρει τηλεφωνο να κλεισει για καθαρισμο να δουμε ποτε θα του το βαλει.αν δεν ειναι σε δυο μηνες τοτε το εχουμε κλεισμενα ραντεβου δυο μηνες μπροστα σημαινει οκ εχουμε διασπαρτα ραντεβου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ και full 8 ωρο να κανει ακομα χειροτερα να λεει σε καποιον 2 μηνες μετα για κατι που ειναι φρονιμητης και θεωρειται επειγον .και δεν βρισκει ενα κενο να σε βαλει;;;; και δεν κολλησα με τις 2 3 ωρες απλα ειπα ενδεχομενα που μπορει να συντρεχουν και να μην παιζει ραντεβου να σε βαλει. και επισης δεν παιζει να μην του ακυρωνουν ουτε ενα ραντεβου.εκει βρισκει και καποιος και βαζει τα επειγον.επισης οτι εχει κενο να σου βαλει ενα ραντεβου αντι για 15 στις 17 σημαινει οτι και επειγον χωραει εκει.οποτε αλλο εχω διασπαρτη δουλεια και αλλο δεν εχω κενο ουτε για φρονιμητη.και επισης αν πελατης παρει οδοντιατρο ακομα και για καθαρισμο αλλο τοσο για φρονιμητη και του πει ο αλλος ελα σε δυο μηνες λες και ειναι εοππυ σιγουρα δεν θα τον κερδισει σαν πελατη.το 2μηνες.μετα απλα μου ακουγεται οκ αν θες ελα σε δυο μηνες αν δεν θες δεν με νοιαζει.δεν το λες αυτο σε πελατη.δηλαδη δεν βρισκεις κενο σε δυο μηνες για κατι επειγον;

προσωπικα για τον τοπικ σταρτερ απλα θα εψαχνα αλλου.οκ δεν ειναι ολοι καλοι εκει εξω αλλα σιγουρα υπαρχουν αξιολογοι γιατροι που θα του κελισουν σε 2 3 ημερες.αλλωστε θα πληρωσει δεν θα παει δωρεαν.και προσωπικα δεν μιλαω για τον δικο σου γιατρο που οπως ειπες μπορει να στριμωξει ενα επειγον αλλα για τον τοπικ σταρτερ που του λεει καθετα σε δυο μηνες.αν θες τωρα για τον δικο σου βαλε καποιον να παρει τηλεφωνο να κλεισει για καθαρισμο να δουμε ποτε θα του το βαλει.αν δεν ειναι σε δυο μηνες τοτε το εχουμε κλεισμενα ραντεβου δυο μηνες μπροστα σημαινει οκ εχουμε διασπαρτα ραντεβου

Όσον αφορά τον τοπικό σταρτερ είμαι βέβαιος πως αν ήταν κάτι τόσο επείγον σίγουρα θα τον έβλεπε σε λιγότερο από 2 μήνες..

Ειδικά αφού μιλάμε και για οικογενειακό γιατρό...

Όσον αφορά τον δικό μου απλά θα πω και θα τελειώσω πως ο άνθρωπος έχει τόσο μεγάλο πελατολόγιο που και να ήθελε να κάνει νέους πελατες απλά ΔΕΝ γίνεται γιατί δεν προλαβαίνει...Οπότε δεν θα κοιτάξει να εξυπηρετήσει νέους πελάτες αλλά τους ήδη υπάρχοντες ασθενείς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic.

Αυτό που λέει ο Sonik86 για 6 μήνες είναι τα προγραμματισμένα προληπτικά ραντεβού. Θεωρητικά πρέπει να μας δει οδοντίατρος κάθε 6 μήνες για προληπτικούς λόγους. Καθαρισμός, έλεγχος​και αν έχει προκύψει κανένα σφράγισμα. Με αυτόν τον τρόπο κρατάμε σε υψηλά επίπεδα την στοματική υγεία και αποφεύγουμε σε πολύ μεγάλο βαθμό πιο περίπλοκες καταστάσεις όπως απονευρώσεις ή εξαγωγές. Με τον ανάλογο κόστος φυσικά των 2 επισκέψεων κάθε χρόνο στον οδοντίατρο. Πολλοί οδοντίατροι εφαρμόζουν αυτό το σύστημα και είτε σου κλείνουν ραντεβού είτε σου το υπενθυμίζουν όταν περάσει το εξάμηνο. Αυτό δεν σημαίνει πως αν έχεις κάτι έκτακτο θα περιμένεις μέχρι να έρθει το προγραμματισμένο σου ραντεβού για να σε δεχτεί. Θα τον πάρεις τηλέφωνο και θα σου κλείσει ένα ραντεβού σύντομα. Αν ο οδοντίατρος του Sonik86 είναι τόσο "φτασμένος" πια που δουλεύει μόνο με τα προληπτικά εξάμηνα ραντεβού και δεν δέχεται έκτακτα (προσωπικά το θεωρώ εξαιρετικά απίθανο γιατί κανείς δεν δουλεύει έτσι) τότε "υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές". Ξέρω πολλούς οδοντιάτρους και όλοι κλείνουν ραντεβού σε 2-3-4 μέρες το πολύ. Άντε στις πολύ full εποχές (πχ. πριν τις γιορτές) να χρειαστεί 5-6 μέρες. Και αν είσαι ασθενής τους, πονάς πολύ και θέλεις επειγόντως καμία απονεύρωση πάντα θα προσπαθήσουν να σε δουν άμεσα. Είτε κανένα ραντεβού "σφήνα" είτε στο τέλος των άλλων ραντεβού.

 

On topic (αν και βλέπω ο T.S. να μην συμμετέχει)

Για να σου κλείνει ραντεβού σε 1,5-2 μήνες προφανώς εκτίμησε πως δεν είναι επείγον οπότε αν δεν έχεις μεγάλη ενόχληση μπορείς να περιμένεις μέχρι το ραντεβού σου. Αν σε ενοχλεί πολύ και δεν μπορείς να περιμένεις ενημέρωσε τον ιατρό σου και αν πάλι δεν σου κλείσει σύντομα ραντεβού τότε ψάχνεις για άλλον. Η μη χειρουργική εξαγωγή φρονιμίτη (το δόντι έχει βγει, φαίνεται) είναι κάτι αρκετά συνηθισμένο και οι περισσότεροι γενικοί οδοντίατροι την αναλαμβάνουν. Δεν θα δυσκολευτείς να βρεις ραντεβού σε 2-3 μέρες (άντε αρχές της επόμενης εβδομάδας λόγο Πάσχα). Αν δεν έχεις κάποιο φίλο, συγγενή να σου προτείνει δες στο www.doctoranytime.gr να βρεις κάποιον που να σε βολεύει (υπάρχουν και σχόλια ασθενών για τους περισσότερους). Υπάρχουν και οι εξειδικευμένοι οδοντίατροι (γναθοχειρούργοι) που είναι ειδικοί σε τέτοια αλλά είναι πιο δύσκολο να βρεις κοντινό ραντεβού. Φυσικά και το κόστος θα είναι αρκετά μεγαλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου έχει τύχει ποτέ μου να παίρνω οδοντίατρο και να μην κανονίσει ραντεβού να πάω σε τρείς μέρες το αργότερο, τις περισσότερες φορές η οδοντίατρος που πηγαίνω τώρα μου λέει να έρθω την ίδια μέρα. Καθυστερήσεις για μήνες έχω ακούσει μόνο σε οδοντιάτρους του δημοσίου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου έχει τύχει ποτέ μου να παίρνω οδοντίατρο και να μην κανονίσει ραντεβού να πάω σε τρείς μέρες το αργότερο, τις περισσότερες φορές η οδοντίατρος που πηγαίνω τώρα μου λέει να έρθω την ίδια μέρα. Καθυστερήσεις για μήνες έχω ακούσει μόνο σε οδοντιάτρους του δημοσίου.

 +1

 

Ποιοι οδοντίατροι είναι αυτοί ρε παιδιά, που έχουν τόσα ραντεβού και κλείνουν μετά από μήνες; Δεν μου έχει τύχει ποτέ. Μήπως αναφέρεστε σε οδοντίατρους νοσοκομείων ή της πανεπιστημιακής κλινικής; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τον τοπικό σταρτερ είμαι βέβαιος πως αν ήταν κάτι τόσο επείγον σίγουρα θα τον έβλεπε σε λιγότερο από 2 μήνες..

Ειδικά αφού μιλάμε και για οικογενειακό γιατρό...

Όσον αφορά τον δικό μου απλά θα πω και θα τελειώσω πως ο άνθρωπος έχει τόσο μεγάλο πελατολόγιο που και να ήθελε να κάνει νέους πελατες απλά ΔΕΝ γίνεται γιατί δεν προλαβαίνει...Οπότε δεν θα κοιτάξει να εξυπηρετήσει νέους πελάτες αλλά τους ήδη υπάρχοντες ασθενείς..

αν του πει ο τοπικ σταρτερ δεν ξερω αν του το ειπε οτι πχ ποναει αν τον ποναει και του πει παλι 2 μηνες οκ αντε γεια μετα θα τον αλλαζα και απο οικογενειακο γιατρο.

τωρα για τον δικο σου ειμαι της αποψης οτι οταν εχεις κατι επειγον προσπαθεις να το στριμωξεις καπου αν παρολα αυτα εισαι τοσο πιτα που δεν θες νεους πελατες ή δεν εχεις ραντεβου για ενα μηνα προτεινε στον αλλον να παει σε καποιον που μπορει να ξερεις και να εμπιστευεσαι απο το να του πεις σε 1-2 μηνες ελα.εχω δει γιατρους που για πιο δυσκολα cases απο το να προσπαθουν να το φτιαξουν για να παρουν τα λεφτα σου λενε πηγαινε στον ταδε.

 +1

 

Ποιοι οδοντίατροι είναι αυτοί ρε παιδιά, που έχουν τόσα ραντεβού και κλείνουν μετά από μήνες; Δεν μου έχει τύχει ποτέ. Μήπως αναφέρεστε σε οδοντίατρους νοσοκομείων ή της πανεπιστημιακής κλινικής; 

στην πανεπιστημιακη κλινικη ναι ισχυει και εκει προτιμουν παραξενα περιστατικα παρα τα απλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...