Προς το περιεχόμενο

Collagen pro active


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρθρώσεις από την δουλειά, 10 ώρες σε ένα τιμόνι. Γυμναστήριο δεν μπορώ να πάω δεν υπάρχει λεπτό ελεύθερο.

Παρε ενα συμπληρωμα γλυκοζαμινης χονδροιτινης msm απο φαρμακειο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι ειπε ο φιλος προηγουμενως

Αυτό το ξέρουμε, δεν μπορώ Ν πάω γυμναστήριο ούτε περπάτημα, οριακά προλαβαίνω.

Παρε ενα συμπληρωμα γλυκοζαμινης χονδροιτινης msm απο φαρμακειο

Τι ακριβώς κάνει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ουσιες που δινονται για προστασια των αρθρωσεων. Η δραση τους ειναι λιγο αμφιλεγομενη, ακομα ερευναται, καποιοι υποστηριζουν οτι δεν κανουν δουλεια.

 

Εγω οταν ειχα τη μεγαλη εξαρση στα γονατα (εχω θεμα) επαιρνα , κατοπιν και παροτρυνσης γιατρου, αλλα δεν ειναι φαρμακο να σου παρει τον πονο και να πεις οτι δουλεψε.

 

Εχει μακροχρονια δραση, θελει 2-3 μηνες σιγουρα να το παιρνεις.

 

Κυκλοφορουν διαφορα σκευασματα προσωπικα εμπιστευομαι lamberts & solgar ως εταιρειες. Γνωστο σκευασμα του ειδους και οικονομικο ειναι και το Osteoflex. Διαλεγεις και παιρνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ουσιες που δινονται για προστασια των αρθρωσεων. Η δραση τους ειναι λιγο αμφιλεγομενη, ακομα ερευναται, καποιοι υποστηριζουν οτι δεν κανουν δουλεια.

 

Εγω οταν ειχα τη μεγαλη εξαρση στα γονατα (εχω θεμα) επαιρνα , κατοπιν και παροτρυνσης γιατρου, αλλα δεν ειναι φαρμακο να σου παρει τον πονο και να πεις οτι δουλεψε.

 

Εχει μακροχρονια δραση, θελει 2-3 μηνες σιγουρα να το παιρνεις.

 

Κυκλοφορουν διαφορα σκευασματα προσωπικα εμπιστευομαι lamberts & solgar ως εταιρειες. Γνωστο σκευασμα του ειδους και οικονομικο ειναι και το Osteoflex. Διαλεγεις και παιρνεις

Επηρεάζει αρνητικά κάποιο όργανο; καρδιά, σπλήνα, συκώτι κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ειναι ουσιες που δινονται για προστασια των αρθρωσεων. Η δραση τους ειναι λιγο αμφιλεγομενη, ακομα ερευναται, καποιοι υποστηριζουν οτι δεν κανουν δουλεια.

 

Εγω οταν ειχα τη μεγαλη εξαρση στα γονατα (εχω θεμα) επαιρνα , κατοπιν και παροτρυνσης γιατρου, αλλα δεν ειναι φαρμακο να σου παρει τον πονο και να πεις οτι δουλεψε.

 

Εχει μακροχρονια δραση, θελει 2-3 μηνες σιγουρα να το παιρνεις.

 

Κυκλοφορουν διαφορα σκευασματα προσωπικα εμπιστευομαι lamberts & solgar ως εταιρειες. Γνωστο σκευασμα του ειδους και οικονομικο ειναι και το Osteoflex. Διαλεγεις και παιρνεις

 

Οπότε του προτείνετε αντί για μια αμφιλεγόμενη ουσία, να πάρει μια άλλη εξίσου αμφιλεγόμενη... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει ειπωθει κατι τετοιο ομως αν εχεις καποιο προβλημα υγειας η παιρνεις φαρμακα καλο ειναι να συμβουλευτεις το γιατρο

 

Καλά τον δρόμο του ιατρού τον ξέρω οκ... Απλά ρώτησα για το συγκεκριμένο προϊόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε του προτείνετε αντί για μια αμφιλεγόμενη ουσία, να πάρει μια άλλη εξίσου αμφιλεγόμενη... :P

Το κολλαγονο ειναι ψεμα τελειως , οι ουσιες αυτες αντιθετως δινονται απο γιατρους αρκετα χρονια οχι απο τη σκορδα στα πρωινα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο προσωπική εμπειρία θα σου πρότεινα κ εγω γλουκοζαμινη-χονδροιτινη που σου είπε ένας φίλος πιο πάνω.

Ειχα πρόβλημα με μικροτραυματισμούς στους ομους απο γυμναστήριο και με βοηθησε πολύ . Ημουν σε φάση να μη μπορώ να σηκώσω το χερι μου και με χονδροιτινη συνεχισα κανονικά προπονήσεις . Έπαιρνα όχι απο φαρμακείο αλλά απο κατάστημα με συμπληρώματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστω γνωριζετε πως ακριβως γινεται το κολλαγονο; Υστερα θα παραθεσω και links που λενε για ποιο λογο ειναι τελειως αχρηστο και τι να αποφυγετε να τρωτε για να μην χρειαζεται ο οργανισμος επιπλεον κολλαγονο, περαν αυτου που ο ιδιος παραγει.

 

Γλουκοζαμινη-χονδροιτινη ισως και να δουλευει, αν και στη περιπτωση μου δεν ειχε κανει κατι.. Βεβαια ειχα τενοντιτιδα στο χερι συν θλαση πισω δελτοειδη, οποτε λογικο να μην ενιωσα καμια ανακουφιση.. Ισως για πιο ελαφρια πραγματα να δουλευουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο προσωπική εμπειρία θα σου πρότεινα κ εγω γλουκοζαμινη-χονδροιτινη που σου είπε ένας φίλος πιο πάνω.

Ειχα πρόβλημα με μικροτραυματισμούς στους ομους απο γυμναστήριο και με βοηθησε πολύ . Ημουν σε φάση να μη μπορώ να σηκώσω το χερι μου και με χονδροιτινη συνεχισα κανονικά προπονήσεις . Έπαιρνα όχι απο φαρμακείο αλλά απο κατάστημα με συμπληρώματα

Από γυμναστήριο το έχω πάθει κ εγώ απλά η οδήγηση το επιβαρύνει... Πιο έπαιρνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα στον ts να ρωτήσει κάποιον γιατρό.

 

Προσωπικά οτιδήποτε ακούω να διαφημίζεται σε τηλεόραση και τα ΜΜΕ για καιρό, έχω την τάση να μην το θεωρώ αξιόπιστο προϊόν, δεν λέω οτι κατέχω την πραγματική αλήθεια, δηλαδή μπορεί να είμαι και άκυρος, αλλά έτσι λειτουργεί το μυαλό μου και ειδικά αν αναφερόμαστε σε φαρμακευτικά ή ιατρικά προϊόντα που σχετίζονται με την υγεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...