Προς το περιεχόμενο

Αφορολογητο και καρτες(χρεωστικες-πιστωτικες)


futureshock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή αυτό με τις κάρτες μπορεί να μας γυρίσει μπούμερανγκ προσωπικά δίνω και μετρητά όπου μπορώ και αν χρειαστεί να συμπληρώσω έξοδα με κάρτα θα το κάνω αργότερα. Πιο εύκολο μου φαίνεται να χρειαστείς κάποια παραπάνω έξοδα παρά να έχεις ξοδέψει περισσότερα και να την πατήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αυτό με τις κάρτες μπορεί να μας γυρίσει μπούμερανγκ προσωπικά δίνω και μετρητά όπου μπορώ και αν χρειαστεί να συμπληρώσω έξοδα με κάρτα θα το κάνω αργότερα. Πιο εύκολο μου φαίνεται να χρειαστείς κάποια παραπάνω έξοδα παρά να έχεις ξοδέψει περισσότερα και να την πατήσεις...

 

Αν δεν εχεις κρυφα εισοδηματα (π.χ. μισθωτος) δεν εχεις πρόβλημα να πληρωνεις με καρτα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ούτε αν μέσα στον λογαριασμό υπάρχουν χρήματα εδώ και χρόνια τα οποία δικαιολογούνται από παλιότερα εισοδήματα, πωλήσεις, κληρονομιές κτλπ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε αν μέσα στον λογαριασμό υπάρχουν χρήματα εδώ και χρόνια τα οποία δικαιολογούνται από παλιότερα εισοδήματα, πωλήσεις, κληρονομιές κτλπ...

 

 

Ναι κι αυτό βοηθαει σε υπερβαση εξοδων από εσοδα  ολους ανεξαιρέτως .Αν υπαρχει βεβαια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αυτό με τις κάρτες μπορεί να μας γυρίσει μπούμερανγκ προσωπικά δίνω και μετρητά όπου μπορώ και αν χρειαστεί να συμπληρώσω έξοδα με κάρτα θα το κάνω αργότερα. Πιο εύκολο μου φαίνεται να χρειαστείς κάποια παραπάνω έξοδα παρά να έχεις ξοδέψει περισσότερα και να την πατήσεις...

εγω το αντιθετο, μεχρι τωρα "ξυνομουνα"/κοιμομουνα, οποτε τωρα ακομα και τσιχλες με καρτα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ αναρωτιέμαι για κάτι περιπτώσεις όπως αν είσαι διαχειριστής στη πολυκατοικία και περνάς κάτι χιλιάρικα πετρέλαιο σε δική σου κάρτα τι θα παίξει 

 

θα πρέπει να τρέχεις εφορία να το λύνεις; 

 

επίσης εργόσημα και λοιπά.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαν του παλαβού να χέσει κι έκατσε και ξεκολιάστηκε....

 

πριν λίγες μέρες σε κατάστημα lidl:

πληρώνει ένας τύπος με κάρτα στο ταμείο και στο τέλος διαπιστώνει ότι χρειάζεται μια σακούλα για τα ψώνια του.

του τη δίνει η ταμίας και του λέει 4cents.

κοιτάει περίεργα ο τύπος, δεν ήξερε ότι χρεώνουν τις σακούλες.

βγάζει κάτι κέρματα να πληρώσει και πριν προλάβει να τα πάρει η ταμίας, τα παίρνει πίσω και ρωτάει αν μπορεί να πληρώσει με κάρτα. όπως και έκανε.

 

μπράβο φίλε πρόσθεσες το τρομερό ποσό των 0,04€ στη δημιουργία του αφορολόγητου σου

(είμαι ο διπλανός που σε κοιτούσε περίεργα B) )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...