Προς το περιεχόμενο

Πωλήσεις ρεκόρ σημειώνει το Galaxy S8 παρά το φιάσκο με το Galaxy Note 7


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικά θέλω να δω πως η Samsung θα φτιάξει το color uniformity στις οθόνες της με software update. Σε πολλές από τις οθόνες του s8 που είδα υπάρχουν αυτά τα θέματα. Άλλες είναι μισές κόκκινες -ροζ μισές λευκές άλλες έχουν κοκκινίλες σε διαφορά μέρη της οθόνης . Για 800 και 900 κατοστάρικα απλά αίσχος .Το θέμα είναι ότι και η apple έχει θέματα με την ομοιομορφία των οθόνων της και δεν βλέπω να διορθώνεται το θέμα .

 

http://www.patentlyapple.com/.a/6a0120a5580826970c01b7c8eec077970b-pi

 

https://www.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/styles/larger_wm_brw/public/article_images/2017/04/s8-red-tint.jpg?itok=RUI0S3Kx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το έχω από της 18 του μήνα κανένα πρόβλημα ούτε κόκκινες οθόνες που λένε ούτε τίποτα... σχεδιαστικά και λειτουργικά για εμένα το καλύτερο τηλέφωνο του 2017.

Το ίδιο κ εγώ. Κανένα πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με την οθονη

"In the past, we have received feedback that consumers wanted the ability to customize the color setting of their Galaxy devices due to natural variations in displays, and we provided the option to do so in previous software updates," wrote Samsung in a release about the matter. "While the Galaxy S8 and S8+ have the ability for the user to modify the color of the display, Samsung has listened to feedback and has decided to release a software update as early as next week which will provide customers with a further enhanced ability to adjust the color setting to their preference."

 

Και γι αυτο δεν τα εκαναν calibrate, αφου με 3 slider δινεις οτι tint θες. Επισης ειναι κοκκινο λογω της oled τεχνολογιας. Φανταζομαι το ιδιο θεμα εχουν και των iphone οι OLED οθοχαχαχαχαχαχα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχεδιαστικά και λειτουργικά για εμένα το καλύτερο τηλέφωνο του 2017.

Σε σχεση με ποιο?Δεν ειναι λιγο νωρις(λεω εγω τωρα)για να μιλαμε για καλυτερο κινητο του 2017 οταν δεν εχουμε δει ακομα τις απαντησεις των αντιπαλων εταιρειων?Ενταξυ το καταλαβαινω οτι οταν ο αλλος εχει δωσει 830+ευρω για ενα κινητο να το εκθειασει και λιγο αλλα ειπαμε....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό αυτό είναι το πρωτο στο κοσμο με τεχνιτη νοημοσύνη..... Όταν το βλέπεις πρώτη φορά Κοκκινίζει από την ντροπή του.... Όταν σε μάθει με το καιρό update φτιάχνει.....

Άσχετοι όλοι....

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο καλύτερο διάβασμα σε αυτά που έγραψα δεν βλάπτει!!! Το (Για εμένα) αλήθεια γιατί δεν το έβαλες? Ναι για εμένα είναι το καλύτερο δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα!!! Άλλωστε και εσυ μέσα σου ξέρεις στην πραγματικότητα ποιο θα είναι το κορυφαίο... άσχετος άμα δεν σου αρέσει εσένα... άλλωστε η πλειοψηφία θα σε διάψευση στα δικά σου λεγόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο καλύτερο διάβασμα σε αυτά που έγραψα δεν βλάπτει!!! Το (Για εμένα) αλήθεια γιατί δεν το έβαλες? Ναι για εμένα είναι το καλύτερο δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα!!! Άλλωστε και εσυ μέσα σου ξέρεις στην πραγματικότητα ποιο θα είναι το κορυφαίο... άσχετος άμα δεν σου αρέσει εσένα... άλλωστε η πλειοψηφία θα σε διάψευση στα δικά σου λεγόμενα.

Σχεδιαστικά ίσως αλλά αν δεις συγκρίσεις κινητά με περσινό επεξεργαστή ( sd820) το βάζουν λίγο το S8 κάτω όπως το Xperia XZs 

Κάτσε να βγει και το XZ Premium που έχει sd835 θα δεις ότι λειτουργικά το S8 δεν είναι το κορυφαίο ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο καλύτερο διάβασμα σε αυτά που έγραψα δεν βλάπτει!!! Το (Για εμένα) αλήθεια γιατί δεν το έβαλες? Ναι για εμένα είναι το καλύτερο δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα!!! Άλλωστε και εσυ μέσα σου ξέρεις στην πραγματικότητα ποιο θα είναι το κορυφαίο... άσχετος άμα δεν σου αρέσει εσένα... άλλωστε η πλειοψηφία θα σε διάψευση στα δικά σου λεγόμενα.

Ειδες εδω να γραψω στο πρωτο 3μηνο-4μηνο οτι το καλυτερο κινητο της αγορας(για μενα)ειναι το χ τηλεφωνο?

Ο σωστος κοσμος περιμενει πρωτα να βγουν ολες οι προτασεις των εταιρειων και στο τελος του καθε χρονου αξιολογει(με βαση και τις δικες του αναγκες ολες τις προτασεις).

 

Προσωπικα σαν πρωην κατοχος galaxy s7 εννοειται οτι δεν θεωρω το S8 το καλυτερο της αγορας οταν οι διαφορες απο το S7 ειναι μικρες/ελαχιστες κυριως στην οθονη,και οταν το βασικο που με ενδιαφερει εμενα(η μπαταρια)οχι μονο δεν κανανε βηματα εμπρος αλλα κανανε βηματα πισω.

 

Τελος ο μονος λογος που θεωρουσα απο Ελλαδα περυσι το android τηλεφωνο του 2016 το S7 ηταν γιατι

1)το google pixel κοστιζε μια περιουσια

2)Το Htc προοριζοταν κυριως για τους μουσικοφιλους ή για αυτους που δεν ηθελαν touchwiz ή γυαλι

3)Το Oneplus 3/3T δεν υπηρχε στα καταστηματα παρα μονο μεσω της εταιρειας που δεν βολευει τους περισσοτερους που δεν ασχολουνται με αυτα(ουτε εχει δικα του αντιπροσωπεια/επισημο service στην Ελλαδα)

 

Εγω παντως στο s7(και στο S8)δηλωνω απογοητευμενος απο

 

τον ηχο που το κατω ηχειο για αλλη μια φορα ειναι κατωτερο του ανταγωνισμου

 

touchwiz με οτι αυτο συνεπαγεται(δεν μαρεσει να σκαλιζω και πολυ το κινητο γιαυτο stock android/ios)

 

την μπαταρια που για αλλη μια χρονια(οπως με το S6)η εταιρεια κανει βηματα πισω σε αυτονομια,παρολο που βελτιωθηκε η εξοικονομηση

 

Την θεση του δακτυλικου που προτιμουσα την προηγουμενη θεση.

 

Την αυξημενη τιμη κατα 100ευρω σε σχεση με την προηγουμενη συσκευη της.

 

Για μενα προσωπικα το S8 ειναι ενα μεταβατικο σταδιο για την εταιρεια οπως ηταν και το S6 σε σχεση με τα προηγουμενα κινητα της.

 

Το καλυτερο και πιο ολοκληρωμενο κινητο της ηταν και ειναι το S7/edge.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εντυπωσιάζει το πως μετά από τόσο σοβαρό θέμα σε ένα τόσο ακριβό προϊόν και ο κόσμος δεν χαμπαριάζει.

Το λένε marketing ... 

 

semi - offtopic

Και οσο για τον κόσμο, μην υπερεκτιμας τις ικανότητες του. Π.χ. στην Ελλάδα δες τα νουμερα που κάνει το survivor/dance/academy/κλπ και θα καταλάβεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλάς σοβαρά. Όλα τα μεγάλα sites στα reviews που διάβασα έχουν να λένε για το πόσο μη smooth είναι η χρήση του ακόμα και με το top hardware που έχει. Πχ λένε ότι το pixel φαίνεται μακράν καλύτερο σε εμπειρία χρήσης.

 

Πχ διάβασε εδώ να καταλάβεις για πόσο χάλι μαύρο είναι με βάση τα λεφτά του και το hardware που κουβαλάει.

 

https://arstechnica.com/gadgets/2017/04/samsung-galaxy-s8-review-shiny-new-hardware-meets-old-software-habits/

 

Όπως λέει "Touchwiz is still a janky lag-fest."

 

Αλλά μάλλον εσύ που το έχεις ήδη θα ξέρεις καλύτερα..

πραγματικα  δεν εχω το παραμικρο προβλημα S8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδιαστικά ίσως αλλά αν δεις συγκρίσεις κινητά με περσινό επεξεργαστή ( sd820) το βάζουν λίγο το S8 κάτω όπως το Xperia XZs 

Κάτσε να βγει και το XZ Premium που έχει sd835 θα δεις ότι λειτουργικά το S8 δεν είναι το κορυφαίο ...

 

Οκ έχεις δίκιο το sony είναι το καλύτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδες εδω να γραψω στο πρωτο 3μηνο-4μηνο οτι το καλυτερο κινητο της αγορας(για μενα)ειναι το χ τηλεφωνο?

Ο σωστος κοσμος περιμενει πρωτα να βγουν ολες οι προτασεις των εταιρειων και στο τελος του καθε χρονου αξιολογει(με βαση και τις δικες του αναγκες ολες τις προτασεις).

 

Προσωπικα σαν πρωην κατοχος galaxy s7 εννοειται οτι δεν θεωρω το S8 το καλυτερο της αγορας οταν οι διαφορες απο το S7 ειναι μικρες/ελαχιστες κυριως στην οθονη,και οταν το βασικο που με ενδιαφερει εμενα(η μπαταρια)οχι μονο δεν κανανε βηματα εμπρος αλλα κανανε βηματα πισω.

 

Τελος ο μονος λογος που θεωρουσα απο Ελλαδα περυσι το android τηλεφωνο του 2016 το S7 ηταν γιατι

1)το google pixel κοστιζε μια περιουσια

2)Το Htc προοριζοταν κυριως για τους μουσικοφιλους ή για αυτους που δεν ηθελαν touchwiz ή γυαλι

3)Το Oneplus 3/3T δεν υπηρχε στα καταστηματα παρα μονο μεσω της εταιρειας που δεν βολευει τους περισσοτερους που δεν ασχολουνται με αυτα(ουτε εχει δικα του αντιπροσωπεια/επισημο service στην Ελλαδα)

 

Εγω παντως στο s7(και στο S8)δηλωνω απογοητευμενος απο

 

τον ηχο που το κατω ηχειο για αλλη μια φορα ειναι κατωτερο του ανταγωνισμου

 

touchwiz με οτι αυτο συνεπαγεται(δεν μαρεσει να σκαλιζω και πολυ το κινητο γιαυτο stock android/ios)

 

την μπαταρια που για αλλη μια χρονια(οπως με το S6)η εταιρεια κανει βηματα πισω σε αυτονομια,παρολο που βελτιωθηκε η εξοικονομηση

 

Την θεση του δακτυλικου που προτιμουσα την προηγουμενη θεση.

 

Την αυξημενη τιμη κατα 100ευρω σε σχεση με την προηγουμενη συσκευη της.

 

Για μενα προσωπικα το S8 ειναι ενα μεταβατικο σταδιο για την εταιρεια οπως ηταν και το S6 σε σχεση με τα προηγουμενα κινητα της.

 

Το καλυτερο και πιο ολοκληρωμενο κινητο της ηταν και ειναι το S7/edge.

 

Οκ έχεις δίκιο το s7 είναι καλύτερο από την φετινή ναυαρχίδα δεν υπάρχει πρόβλημα θα συμφωνήσω μαζί σου μπορώ να πω το αντίθετο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην τρελένεστε ακόμα κάτσε να δούμε τι έχει να προσφέρει ο ανταγωνισμός και μετά βλέπομε ποιο κινητό θα είναι το καλύτερο της χρονιάς. Επίσης @heavyrain ωραίο το σχόλιο σου με έκανες και γέλασα. Από το 2015 το καλύτερο smartphone λέει. Samsung και καλύτερο της χρονιάς δεν πάνε μαζί, να μου το έλεγες για κάποια άλλη εταιρία που κατασκευάζει android κινητά να πω ναι. Τα κινητά τους ήταν ανέκαθεν γεμάτα flaws.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...