Προς το περιεχόμενο

Πωλήσεις ρεκόρ σημειώνει το Galaxy S8 παρά το φιάσκο με το Galaxy Note 7


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πραγματικα  δεν εχω το παραμικρο προβλημα S8

 

Αυτό είναι σχετικό... Κι εγώ δεν έχω "πρόβλημα" με το S8 αλλά όταν το συγκρίνω με το Pixel μου, είναι σημαντικά πίσω σε θέματα smoothness και απόκρισης.

 

Και η πλάκα είναι ότι σε μερικά forums βγαίνουν μερικοί και λένε ότι είναι το ίδιο με το Pixel τους ή το iphone τους. Αυτό θα πει να σε παίρνει τα μυαλά ο βλακώδης αρχικός ενθουσιασμός...

 

 

Δυστυχώς το καλό optimization απ' ότι φένεται παραμένει στον πάτο των προτεραιοτήτων της Samsung.

Το έχουν αντικαταστήσει με το "device maintenance" στα settings που στην ουσία μοιάζει απλώς με ένα απλό kill switch των εφαρμογών που τρέχουν στο παρασκήνιο και της cache.

 

Κρίμα που ενώ ανέβηκε πολύ σε θέμα hardware επιλέγει να μείνει πίσω σε θέμα software.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια βδομάδα με S8  κανένα πρόβλημα δεν έχω είναι κορυφή ακόμα και ασύρματη φόρτιση οκ

δηλαδη φορτιζει "ασυρματα"ακομα και αν ειναι σε θηκη? το S7 παντως οχι, πρεπει να εφαπτεται με τον ασυρματο φορτιστη.

τι σοϊ "ασυρματη" συνδεση ειναι αυτη? μας τρολαρουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη φορτιζει "ασυρματα"ακομα και αν ειναι σε θηκη? το S7 παντως οχι, πρεπει να εφαπτεται με τον ασυρματο φορτιστη.

τι σοϊ "ασυρματη" συνδεση ειναι αυτη? μας τρολαρουν?

https://www.youtube.com/watch?v=gufaeEgYYNo

 

Στο βιντεο φαινεται να μην υπαρχει θεμα με την ασυρματη φορτιση ακομα και με θηκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη φορτιζει "ασυρματα"ακομα και αν ειναι σε θηκη? το S7 παντως οχι, πρεπει να εφαπτεται με τον ασυρματο φορτιστη.

τι σοϊ "ασυρματη" συνδεση ειναι αυτη? μας τρολαρουν?

TO 7 αρι μου το φωρτιζω με θηκη ασυρματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει σημασια αμα πεταει ή οτι η οθονη εχει ροζε αποχρώσεις, το 90% του κοσμάκη θα το πάρει γιατι είναι το S8, το "τελευταιο της sammy", το hype που εχει δημιουργήσει η sammy δεν θα αλλαξει στο άμεσο μέλλον οσα S8 και να εκραγούν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδέρφια insomniacs...Καλό το S8 αλλά σε επίπεδο VALUE FOR MONEY-->Xiaomi RedMi Note 4 με decacore της MediateK rulezzzzzz!!!!!!!!!!!!

 

 

A utility derived from every purchase or every sum of money spent. Value for money is based not only on the minimum purchase price (economy) but also on the maximum efficiency and effectiveness of the purchase.

 

 

 http://www.businessdictionary.com/definition/value-for-money-VFM.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ζουκ Ζ2 μου είναι πιο γρήγορο και πιο ανθεκτικό. Επίσης σίγουρα θα το προτιμούσα σε σχέση με το 1/6 του S8 που θα μπορούσα να πάρω με τα ίδια λεφτα. 

 

Τρόλολολολολολολολολολολο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κακα τα ψεματα μαγκες.Το s8 διπλα σε οποιοδηποτε τηλεφωνο το κανει να φαινεται σαν να κυκλοφορησε 30 χρονια πριν

Μέχρι που πιάνεις και τα δύο στα χέρια σου και αντιλαμβάνεσαι ότι από θέμα bloat και OS το S8 φαίνεται σαν να κυκλοφόρησε 30 χρόνια πριν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο να γινει μαθημα στις αλλες εταιριες εαν θελουν βγαζουν κινητο για τα επομενα 10 χρονια και χωρις κανενα αντιπαλο.αλλα ο ανταγωνισμος πρεπει να υπαρχει οποτε και δεν το παρατραβανε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως φαινεται η διαφορα μεταξυ των εταιρειων ρε γμτ. Ενω και η LG εβγαλε το G6 με ιδιου τυπου οθονης,κλασσικα εδω βλεπουμε πως πιανουν τοπο τα παραπανω χρηματα που δινει η Samsung στην διαφημιση.

 

Ολοκληρη κουβεντα για το S8 λες και το LG G6 δεν ειναι μια απο τα ιδια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά τώρα βλέποντας τα σχόλια και συνειδητοποιώντας ότι κάποιοι από εδώ πέρα έχουν δώσει τόσα πολλά χρήματα για να προ αγοράσουν ένα κινητό ενώ με τόσο λεφτά θα μπορούσαν να έχουν πάρει μην πολύ καλή 4k τηλεόραση με ξεπερνάει.

 

Αλλά μετά αυτά τα άτομα θα διαμαρτύρονται για την οικονομική κατάσταση της Ελλάδας και θα λένε πως δεν έχουν χρήματα και για αυτό φταίνε οι πολίτικοι.

 

Μνημόνια για πάντα ρε!

 

 

Καλά ο άλλος που λέει  ότι το Galaxy S8 είναι το καλύτερο κινητό της χρονιάς ενώ έχουμε ακόμα Απρίλιο ή πρόβατο είναι ή δεν ξέρει τι του γίνεται! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...