Προς το περιεχόμενο

χρέωση δεη


corsair04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα 

 

Σε κλειστό σπίτι που δεν υπάρχουν συσκευές στην πριζα παρά μόνο μια κάμερα και ένα μόντεμ του ΟΤΕ είναι λογικό να υπαρχουν 100 μοναδες μεσα σε ενα τριμηνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα 

 

Σε κλειστό σπίτι που δεν υπάρχουν συσκευές στην πριζα παρά μόνο μια κάμερα και ένα μόντεμ του ΟΤΕ είναι λογικό να υπαρχουν 100 μοναδες μεσα σε ενα τριμηνο 

τσέκαρε λίγο αν σου κλέβουν αλλίος κάνε ενστάση στην δεή για να κάνουν περαιτέρο έλεγχο στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσέκαρε λίγο αν σου κλέβουν αλλίος κάνε ενστάση στην δεή για να κάνουν περαιτέρο έλεγχο στο θέμα

περί λάθους δεν νομίζω γιατί τσέκαρε τις μονάδες και είναι σωστές αυτές που γράφει με αυτές που έχει το ρολόι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα 

 

Σε κλειστό σπίτι που δεν υπάρχουν συσκευές στην πριζα παρά μόνο μια κάμερα και ένα μόντεμ του ΟΤΕ είναι λογικό να υπαρχουν 100 μοναδες μεσα σε ενα τριμηνο 

 

Προφανώς 100 κιλοβατώρες στο τρίμηνο(ή τετράμηνο?) θα εννοείς.

 

Για να γράψει 100 στο τρίμηνο σημαίνει πως οι συσκευές που δουλεύουν όλο το 24ωρο έχουν μέσο όρο κατανάλωσης 45 watt, δεν βλέπω κάτι υπερβολικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα 

 

Σε κλειστό σπίτι που δεν υπάρχουν συσκευές στην πριζα παρά μόνο μια κάμερα και ένα μόντεμ του ΟΤΕ είναι λογικό να υπαρχουν 100 μοναδες μεσα σε ενα τριμηνο 

Oi λογαριασμοί βγαίνουν στο 4μηνο και οχι 3 μηνο

 

 Κάμερα + modem 2*(15W*24*120days)=86,4Kwh

 

Αν έχεις και καμιά λάμπα είσαι οκ. Σιγά μην σε κλέβουν για 15Kwh ξέρω γω. Μιλάμε για ένα κόστος του τύπου 1,5€ στους 4 μήνες. Κλέβει ρευμα για εικονοστάσι κάποιος δηλαδή!?!?!?!?

 

Υπάρχει απλά η πιθανότητα να μην μέτρησαν ένα 4μηνό και να μέτρησαν στο 8μηνο και να έγινε καταμερισμός. Πάντως η διαφορά μεταξύ του 0 με το 100 είναι 10€ το 4μηνο.

 

Άσε που άν έχεις τίποτα συσκευές σε stand by (ακόμα και κουζίνα) καταναλώνουν κανονικά και αυτές.

 

Γενικά για το θέμα σου ασχολήσου μόνο εγκυκλοπαιδικά και μην ψάχνεις κάτι στραβό ή σκευωρία. Ακόμα και λάθος να υπήρχε, θα ήταν του τύπου 0,5€ / το μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μου φάνηκε παράξενο σε κλειστό σπίτι ο λογαριασμός να είναι 250€

Είναι κλειστό ένα εξάμηνο

 

Κλειστό μπορεί να είναι, καταναλώσεις όμως έχει. Το πάγιο συνεχίζει να χρεώνεται, ομοίως δημοτικά τέλη και δημοτικοί φόροι, ακόμα και ΕΡΤ πληρώνεις εφόσον η κατανάλωση είναι μεγαλύτερη των 10€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μου φάνηκε παράξενο σε κλειστό σπίτι ο λογαριασμός να είναι 250€

Είναι κλειστό ένα εξάμηνο

 

 

Κάτι έχεις μπερδέψει. Οι 100 μονάδες που αναγράφεις στην αρχή, είναι 100 Kwh? Με 100Kwh δεν έρχεται λογαριασμός 250€, εκτός αν δεν έχεις πληρώσει 10 λογαριασμούς ξέρω γω.

 

Κάτι δεν μας λες σωστά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μου φάνηκε παράξενο σε κλειστό σπίτι ο λογαριασμός να είναι 250€

Είναι κλειστό ένα εξάμηνο

 

Αποκλείται με κατανάλωση 100kWh να πληρώσεις 250ευρώ. Ή έχεις τεράστιας επιφάνειας σπίτι με αποτέλεσμα πολύ υψηλά δημοτικά τέλη ή κάτι λάθος εξηγείς/διαβάσεις στον λογαριασμό. Διάβασε τις χρεώσεις του λογαριασμού σου να δεις που οφείλεται αυτό το ποσόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι έχεις μπερδέψει. Οι 100 μονάδες που αναγράφεις στην αρχή, είναι 100 Kwh? Με 100Kwh δεν έρχεται λογαριασμός 250€, εκτός αν δεν έχεις πληρώσει 10 λογαριασμούς ξέρω γω.

 

Κάτι δεν μας λες σωστά

Λοιπόν τον Μάρτιο και συγκεκριμένα στης 13/03/2017 ήρθε ο εκαθαριστικος και ήταν στα 150€ από 13/10-09/02/2017 και εχθές μου ήρθε ο λογαριασμός από 10/02-06-04 τα 202€ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τον Μάρτιο και συγκεκριμένα στης 13/03/2017 ήρθε ο εκαθαριστικος και ήταν στα 150€ από 13/10-09/02/2017 και εχθές μου ήρθε ο λογαριασμός από 10/02-06-04 τα 202€ 

 

Και τα 250€ που έγραψες πριν, πως προκύπτουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα 250€ που έγραψες πριν, πως προκύπτουν?

  250€ είναι λάθος έγραψα 202€ από λάθος άλλα από ότι είδα θα αφαιρεθούν στον επόμενο που θα είναι εκκαθαριστικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...