Προς το περιεχόμενο

Περιποίηση προσώπου στους άντρες.


pssst

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...κι απο 'μένα, να πω την αλήθεια, θα τρωγε ποολύ καζούρα αν τον πετύχαινα εγώ σ' αυτή την κατάσταση και πείτε με όπως θέλετε :mrgreen: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πείτε καμία ενυδατική

 

Έχω χρησιμοποιήσει nivea (κλασική και sensitive) και l'oreal. Τη δουλειά την κάνουν μια χαρά. Απλά πας και παίρνεις μία, κοστίζει ελάχιστα, τη χρησιμοποιείς, βλέπεις αν σου κάνει τη δουλειά που θες και τέλος. Και μεταξύ μας τώρα, ενυδατική ευρείας πόσο γκαντέμης πρέπει να είσαι για να μη σου κάτσει.

 

Edit, ξέχασα να πω. Προτού αποφασίσω πως ήρθε η ώρα να αποκτήσω την πρώτη μου ενυδατική, πολλές φορές μετά το μπάνιο απλά έβαζα κάτι σε after shave. Κι αυτό δουλεύει.

Είναι ενα τυπάκι στο παιχνίδι που έχει τρελάνει τις γκόμενες, σε κάποια φάση άλοιψε το σώμα του με ενυδατική(νομίζω ήταν) και σχολιάστηκε ακόμα και το πόσο αρρενωπά την έβαζε σε σχέση με τους άλλους! χαχαχα

 

Να κάτι τέτοια μαθαίνω ότι χάνω και με παίρνει από κάτω το πόσο ξενέρωτος είμαι.  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες!! 

Είμαι 32 αλλά για κάποιο λόγο μικροδείχνω πολύ (ειδικά αν ξυριστώ κόντρα μοιάζω 20 δυστυχώς)

Παρόλα αυτά όμως κάτι ο χρόνος, κάτι ο κακός ύπνος, κάτι οι πολλές ώρες δουλειάς στον υπολογιστή... και έχω αρχίσει να διακρίνω τα πρώτα σημάδια κούρασης ειδικά στην περιοχή των ματιών. Ποια η άποψή σας επ'αυτού; Θα το προσπερνούσατε ή θα αναλαμβάνατε δράση όπως σκέφτομαι να κάνω εγώ; Και αν ισχύει για σας το δεύτερο, τι θα κάνατε; 

 

Καλά, κάτσε να φτάσεις 41-42 και να δείχνεις 32-33 όπως εγώ, και θα δεις πως το "δυστυχώς" που έγραψες θα το κάνεις γαργάρα, μακαρίζοντας την τύχη σου και ευχαριστώντας την μάνα για το DNA που έδωσε.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στα 60 μπορεί να μοιάζεις 45 αλλά άμα σου πει μια 30αρα έλα στα 4 θα φύγεις με τα 14 :-) κανείς δεν ξεγέλασε την γήρανση και τον θάνατο!!

 

Εκτος Αν ισχύει αυτό περί χαπιού που ανακάλυψαν Έλληνες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, κάτσε να φτάσεις 41-42 και να δείχνεις 32-33 όπως εγώ, και θα δεις πως το "δυστυχώς" που έγραψες θα το κάνεις γαργάρα, μακαρίζοντας την τύχη σου και ευχαριστώντας την μάνα για το DNA που έδωσε.

εσυ δεν μας ελεγες σε αλλο θρεντ οτι εισαι ντιπ φαρακλος;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ δεν μας ελεγες σε αλλο θρεντ οτι εισαι ντιπ φαρακλος;

 

Φυσικά και τα ξυρίζω γιατί έχουν φύγει τα 2/3, αυτό όμως δεν αλλάζει ότι δείχνω 8-10 χρόνια μικρότερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο, οι γυναίκες του φόρουμ να μας απαντήσουν, θέλουν οι άντρες/γκόμενοι τους να περιποιούνται; τους αρέσει αυτό;Ήτι τις χαλάει σε σχέση με την ανδρική περιποίηση, ποιο πράγμα να αποφεύγουμε.

Βρωμιάρηδες να μην είστε κι όλα τα άλλα δε μας νοιάζουν (pun indented)!  :P  :P

E, κοίτα αν δεν φοράτε μασκαρα, μεικαπ, και κραγιον νομίζω τα υπόλοιπα είναι φυσιολογικα (αν κι αυτο εξαρτάται κι από τις κοινωνικές συμβάσεις κάθες εποχής, αν αναλογιστείς ότι ο τέλειος άντρας της Γαλλίας του 18ου αι φορούσε τακουνάκια, άσπρη μπουκλωτη περούκα και πιο πολύ μακιγιαζ κι απο όλη την οικογενεια Kardashian μαζι)

Ο φίλος μου πάντως χρησιμοποιεί έναν ορο ενυδάτωσης γιατι το δερμα του τον τραβαει και μια κρεμα ματιων όποτε το θυμάται. Μια φορα έκανε κι απολέπιση και μάσκα ενυδάτωσης- χαζομαριζόμασταν και τον έβαλα να το κάνει για πλάκα- αλλά δεν βλέπω να το ξανακάνει.

Οn topic,το είπαν και πριν απο μένα, υπνος- ενυδάτωση- αντηλιακο-γυμναστικη-καλη διατροφη είναι τα συστατικά της επιτυχίας. Απλά ενυδάτωση όχι μόνο επιφανειακή αλλά εσωτερική με πολύ νερό και χυμους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως και εγω βλεπω στα 36, εδω και 2-3 χρονια πως η επιδερμιδα του προσωπου το πρωι αρχιζει "τραβαει" και θελει ενυδατικη κρεμα που και που..... για να μην πω καθε μερα.

Παντως η χρηση προιοντων περιποιησης στους αντρες ειναι ακομα μεγαλο ταμπου στην Ελλαδα, ποσο μαλλον για κατι αλλα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μιλησω ξεκαθαρα με αντρικες κουβεντες.. ειμαι σχεδον 37, εβαζα μια nivea προσωπου που επαιρνα απο το σουπερ μαρκετ με 2€ και νομιζα οτι εβαζα ενυδατικη, μεχρι εκεινη τη βροχερη χειμωνιατικη μερα που περναγα εξω απο ενα φαρμακειο και πεφτω στη παγιδα της καλλονης πωλητριας.. μπαινω μεσα και της λεω οτι εχω ξηρο δερμα κτλ κτλ μαζι με ενα αλλο σωρο απο ασχετες βλακειες που ειπα... παει σε ενα ραφι.. μου φερνει τρεις συσκευασιες... 70€ λεει. Ξεφραγκιαζομαι και φευγω χωρις να την εχω εντυπωσιασει οσο θα ηθελα..
Λοιπον.. επαθα πλακα.. τελος ξηροδερμια, κατι κοκκινιλες, κατι σημαδακια, αλλη μουρη εντελως. Και το προσεξαν κι αλλοι οχι μονο εγω. Χωρις να θελω να κανω διαφημιση αν και τους αξιζει, τα προιοντα ειναι frezyderm, ενα σαπουνι αφρος, μια κρεμα, και μια αντηλιακη! Αλλη μουρη λεμε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως και εγω βλεπω στα 36, εδω και 2-3 χρονια πως η επιδερμιδα του προσωπου το πρωι αρχιζει "τραβαει" και θελει ενυδατικη κρεμα που και που..... για να μην πω καθε μερα.

Παντως η χρηση προιοντων περιποιησης στους αντρες ειναι ακομα μεγαλο ταμπου στην Ελλαδα, ποσο μαλλον για κατι αλλα πραγματα.

όντως στην Ελλάδα έχουμε ακόμα τη γκλάβα οτι ο άντρας δεν περιποιείται ούτε προσέχει τον εαυτό του , αυτό συνήθως περνάει απο πατέρα σε γιο όπως κ άλλες γκαγκαδιές (φανατισμός για ποδόσφαιρο , κομματικά κλπ) εγώ ευτυχώς δεν είχα παρε δώσε με τον πατέρα μου κ δεν μου πέρασε καμία ηλιθιότητα του

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μιλησω ξεκαθαρα με αντρικες κουβεντες.. ειμαι σχεδον 37, εβαζα μια nivea προσωπου που επαιρνα απο το σουπερ μαρκετ με 2€ και νομιζα οτι εβαζα ενυδατικη, μεχρι εκεινη τη βροχερη χειμωνιατικη μερα που περναγα εξω απο ενα φαρμακειο και πεφτω στη παγιδα της καλλονης πωλητριας.. μπαινω μεσα και της λεω οτι εχω ξηρο δερμα κτλ κτλ μαζι με ενα αλλο σωρο απο ασχετες βλακειες που ειπα... παει σε ενα ραφι.. μου φερνει τρεις συσκευασιες... 70€ λεει. Ξεφραγκιαζομαι και φευγω χωρις να την εχω εντυπωσιασει οσο θα ηθελα..

Λοιπον.. επαθα πλακα.. τελος ξηροδερμια, κατι κοκκινιλες, κατι σημαδακια, αλλη μουρη εντελως. Και το προσεξαν κι αλλοι οχι μονο εγω. Χωρις να θελω να κανω διαφημιση αν και τους αξιζει, τα προιοντα ειναι frezyderm, ενα σαπουνι αφρος, μια κρεμα, και μια αντηλιακη! Αλλη μουρη λεμε!

Θα στο πω και εγώ ξεκάθαρα και με αντρικές κουβέντες.

Σε πιάσανε τον πισινό χαλαρά και έπεσες σε γυναικεία παγίδα.

Με ένα 10ρικο μιας βιολογικής κρέμας και σαπουνιού θα έκανες πάλι την ίδια δουλειά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα frezyderm είναι εγγύηση, πολύ καλά προιόντα.Κι εγώ αυτά χρησιμοποιώ πλέον. Εννοείται τα αγοράζω μέσω ιντερνετ, εχουν πολύ καλές προσφορές. Και πολλα βιολογικά είναι καλά, αλλά το ποσο αποτελεσματικό είναι ένα τέτοιο προιον εξαρτάται κι απο τις αναγκες της επιδερμίδας. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε νεκρός survivor

 

...σε χτίμαγα ρε μόρτη, αλλά μού το χάλασες! Ένα «πάμε πακέτο» τουλάχιστον το βλέπεις, ή να σε ρίξω ignore list να ξεμπερδεύουμε;

 

και δεν έχω ιδέα ποιός είναι ο Αγγελόπουλος.

 

Το ότι δεν έχεις ιδέα ποιος είναι ο Αγγελόπουλος βέβαια, δε μού αφήνει και πολλές ελπίδες, αλλά δε γαμιέται. Πάρε μία...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...