Προς το περιεχόμενο

Αθήνα: Ξενοδοχείο μακράς διαμονής


JJKP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας!

Είμαι νέο μέλος εδώ και χαιρετώ την όμορφη παρέα σας welcome.gif

Θα ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά με ξενοδοχεία στην Αθήνα, που προσφέρουν διαμονή μακράς διαρκείας!
Για την ακρίβεια θα χρειαστεί να μείνω στην Αθήνα για ένα τρίμηνο λόγω πρακτικής. Τα γραφεία βρίσκονται στην Ομόνοια, θα με αποτρέπατε να μείνω εκεί λόγω επικινδυνότητας; Που θα μου προτείνατε να μείνω, που να μην είναι πολύ μακριά πό την Ομόνοια; Έχετε να μου προτείνετε μήπως κάποιο ξενοδοχείο;;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την όποια πληρφορία :-) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις σκεφτεί το airbnb ; Μπορείς να νοικιάσεις ολόκληρο σπίτι, με το κόστος να είναι λιγότερο και απο ξενοδοχείο εφόσον θέλεις να μείνεις αρκετό καιρό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

η αληθεια ειναι πως δεν το εχω σκεφτει, για καποιο λογο δε το εμπιστευομαι ιδιαιτερα...

 

 

Γιατί δεν εμπιστεύεσαι το Airbnb; Δεν έχεις να φοβηθείς κάτι.

 

Για μίσθωση όπως αυτή που αναζητάς εσύ, είναι το ιδανικό. 

Ψάξε για διαμερίσματα στα Εξάρχεια, στου Γκύζη ή στου Ψυρρή για να είσαι κοντά στην Ομόνοια (περπατήσιμη απόσταση). 

 

Εκτός εάν θέλεις να ζήσεις επικίνδυνα. Τότε νοίκιασε στην Ομόνοια και χαρήκαμε που σε είδαμε. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

airbnb νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή.

 

Επέλεξε περιοχή κοντά σε τρένο. ΟΧΙ ομόνοια. Ακόμα και αν δε σε σφάξουν κάποιο βράδυ, δεν έχει να σου προσφέρει τίποτα σαν περιοχή για τη διαμονή σου (εκτός αν θες τα βράδια να δουλευεις σαν νταβάς, να πουλάς ναρκωτικά ή κάτι παρόμοιο).

 

Θα σου πρότεινα Ν.Φιλαδέλφεια ή Μαρούσι για να πηγαίνεις με το τρένο. Κοντά στην Ακρόπολη και στους σταθμούς θησείου και Κεραμεικού αν βρεις κάτι. για την πιθανότατα σε αποστάσεις μέχρι 3 χμ απο τη δουλειά σου, να μπορείς να τις συνδυάσεις με ωραία βόλτα με τα πόδια και όχι να πάρεις κάποιο ΜΜΜ.

 

Ούτως ή άλλως η χρονική διαφορά θα είναι ελάχιστη (με τα πόδια θα κάνεις 30 λεπτά και με κάποιο ΜΜΜ 20. )

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα airbnb κανουν και καλυτερες τιμες για μεγαλυτερη διαρκεια. Οποτε σε καποιο σπιτι με 30 ευρω/μερα, η τιμη μπορει να γινει και 15 για 3μηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί να πάρει τηλέφωνα σε αγγελίες για ενοικιάσεις και να ρωτήσει αν μπορεί να μεινει τριμηνο. Το airbnb, χρεώνει νταβατζιλίκι 18% στο μισθωμα και στην ουσία δεν ειναι κάτι παραπάνω απο μια πλατφόρμα αγγελιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το "κοντα" σχετικο ειναι ρε παιδια :-D

και στην Δαφνη πχ να ημουν δε θα με χαλαγε. 10 λεπτα με το μετρο ειναι αν δε κανω λαθος...

τωρα για airbnb που ψηλοκοιταξα ολα μου βγαζουν οτι δεν νοικιαζουν για πανω απο 30 μερες και βγαινουν και κατι τιμες τυπου 900 ευρω το μηνα. χιλιες φορες σε ξενοδοχειο σε αυτη την περιπτωση πιστευω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οικονομικότατο, πολύ κοντά στη Ομόνοια, θα εμπλουτίσεις τις γνώσεις σου σε αρκετές γλώσσες και το κυριότερο φεύγεις όποτε θες χωρίς να…. Ρωτήσεις… ή να λογαριάσεις τον ξενοδόχο!!!       

 

post-437180-0-64751100-1493997840_thumb.jpg

 

post-437180-0-49986400-1493997868_thumb.jpg

 

post-437180-0-62205800-1493997896_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα και πιο μακρια να εισαι παιζει μετρο κ ηλεκτρικος για ομονοια απλα ειναι εξτρα κοστος

Αυτό.

 

Υπάρχουν ένα σορό καλές περιοχές και σχετικά φθηνές που έχουν μετρό και μιλάμε για μερικά λεπτά στο μετρό κάθε μέρα μπορείς να πάρεις μηνιαία κάρτα και να σου έρθει φθηνότερα βέβαια..

 

Επίσης για τζαμπέ μπορείς να δείς και την λύση του https://www.couchsurfing.com/ δεν θα κοιμάσαι απαραίτητα σε καναπέ  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...