Προς το περιεχόμενο

Εγχειρίδιο αξιοματικού ΕΣ


louilouiCK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και επίσης δεν τιμωρούνται στον ίδιο βαθμό μεταξύ ανωτέρων και κατωτέρων.

Φυσικά και δεν είναι ίδια η τιμωρία ο στρατιώτης θα φάει φ και θα μείνει μέσα και χέστηκε η φοράδα, άντε στη πολύ ακραία περίπτωση να υπηρετήσει και παραπάνω

 

Ο αξιωματικός (άσε τους έφεδρους που είναι glorified φανταρα) αν φάει φ (που τρώει μια χαρά αν χτυπήσει κανένα ακόμα και τα πολυ παλιότερα χρόνια) θα έχει στέρηση μισθού και θα γραφτεί και στο φάκελο του πράγμα που θα έχει συνέπειες στη καριέρα του

 

Αυτοί που γίνονται στρατηγοί είναι δημοσιοσχεσιτες πάνω από όλα και έχουν καλές σχέσεις και μέσα στο στρατό και εκτός στρατού (πολιτικά βύσματα), οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν γίνεται και να κάνεις δημόσιες σχέσεις και να είσαι τραμπούκος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Φυσικά και δεν είναι ίδια η τιμωρία ο στρατιώτης θα φάει φ και θα μείνει μέσα και χέστηκε η φοράδα, άντε στη πολύ ακραία περίπτωση να υπηρετήσει και παραπάνω

 

Ο αξιωματικός (άσε τους έφεδρους που είναι glorified φανταρα) αν φάει φ (που τρώει μια χαρά αν χτυπήσει κανένα ακόμα και τα πολυ παλιότερα χρόνια) θα έχει στέρηση μισθού και θα γραφτεί και στο φάκελο του πράγμα που θα έχει συνέπειες στη καριέρα του

 

Αυτοί που γίνονται στρατηγοί είναι δημοσιοσχεσιτες πάνω από όλα και έχουν καλές σχέσεις και μέσα στο στρατό και εκτός στρατού (πολιτικά βύσματα), οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν γίνεται και να κάνεις δημόσιες σχέσεις και να είσαι τραμπούκος.

Ο νόμος είναι γενικά απο ανώτερο προς κατώτερο και απο κατώτερο προς ανώτερο... δηλαδή όχι (όχι απαραίτητα τουλάχιστον) λοχαγός με φαντάρο αλλά για παράδειγμα λοχαγός με υπολοχαγό (και οι δύο δηλαδή στελέχη απλα το ένα ανώτερο το άλλο κατώτερο συγκριτικά.

 

και με το φ εννοούν κανονική φυλακή νομίζω στην συγκεκριμένη περίπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν στρατιωτικές φυλακές σε λειτουργία; Ή μιλάμε τώρα για παράβαση του κοινού ποινικου δικαίου;

 

Αν μιλάμε για φ σε επαγγελματίες πάντως επειδή έκαναν μια παράβαση στην εκτέλεση των καθηκόντων τους (πχ δεν έκαναν εφόδους δεν υπέγραψαν στα βιβλία) τότε το φ ξέρω σίγουρα ότι σημαίνει πως δεν πληρώνεσαι για τις συγκεκριμένες ημέρες έχω δει υπολοχαγινα να κλαίγεται για αυτό

 

Αν κάνεις κάποιο κακούργημα τότε θα πας κανονικά μέσα προφανώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν στρατιωτικές φυλακές σε λειτουργία; Ή μιλάμε τώρα για παράβαση του κοινού ποινικου δικαίου;

 

Αν μιλάμε για φ σε επαγγελματίες πάντως επειδή έκαναν μια παράβαση στην εκτέλεση των καθηκόντων τους (πχ δεν έκαναν εφόδους δεν υπέγραψαν στα βιβλία) τότε το φ ξέρω σίγουρα ότι σημαίνει πως δεν πληρώνεσαι για τις συγκεκριμένες ημέρες έχω δει υπολοχαγινα να κλαίγεται για αυτό

 

Αν κάνεις κάποιο κακούργημα τότε θα πας κανονικά μέσα προφανώς

Ξέρω γω μιλάμε για άσκηση βίας λεκτικής και άλλης (ξύλο δηλαδή) στην περίπτωση του ξύλου φαντάζομαι δεν θα τους κόψουν τον μισθό απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...