Προς το περιεχόμενο

Αποθήκευση παπουτσιών


DrNick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η γυναίκα μου με έχει φάει να βρω ένα καλό τρόπο για αποθήκευση των παπουτσιών της οικογένειας. Έχω βρει διάφορες πλαστικές παπουτσοθήκες/ντουλάπες με τη λογική να μπει στο μπαλκόνι. Για το καλοκαίρι μια χαρά. Το χειμώνα όμως με την υγρασία μήπως υπάρχει πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χωράνε σε καμιά ντουλάπα με ρούχα? Δωμάτιο υπηρεσίας ή δεύτερο WC έχετε?

:-D  :lol:  :D  :P  :mrgreen:

Αν είχα δε θα έψαχνα... (Αν και αν είχα δωμάτιο υπηρεσίας θα είχαμε ακόμα περισσότερα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε αυτά τα πλαστικά κουτιά αποθήκευσης παπουτσιών από τα jumbo. Μέσα σε αυτά κ έπειτα μέσα στη ντουλάπα νομίζω πως δεν θα έχουν κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς παλιότερα είχαμε ντουλαπίτσα στο μπαλκόνι, δίχως προβλήματα. Επίσης, μπορείς να βάλεις μία στον κοινόχρηστο χώρο (με λουκέτο), αν προσφέρεται ο χώρος και δεν έχουν πρόβλημα οι υπόλοιποι ένοικοι. Υπάρχουν και θήκες, τις οποίες μπορείς να τις βάλεις στο πατάρι, σε αποθήκη, στη ντουλάπα, κάτω απ' το κρεβάτι. Όπως μπορείς να πάρεις και μπαουλάκια ή ottoman για το κάθε σας δωμάτιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς παπούτσια που φοράτε κάθε μέρα ή τα "καλά" που βάζετε σπάνια?

Τα καθημερινά, αλλά και της αντίθετης εποχής (πχ τώρα τα χειμωνιάτικα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καθημερινά, αλλά και της αντίθετης εποχής (πχ τώρα τα χειμωνιάτικα).

Της αντίθετης εποχής σε κούτες και στην κορυφή της ντουλάπας. Υποθέτω πατάρι δεν υπάρχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα καθημερινά σε καμία περίπτωση σε ντουλάπες πάντως, θα βρωμάνε πάρα πολύ. Ειδικά τα παπούτσια που μόλις φόρεσες πρέπει να αεριστούν για κάποιες ώρες να στεγνώσουν και να ξεβρωμίσουν. Εμείς αθλητικά και εργασίας τα βγάζουμε στο μπαλκόνι δίπλα στην μπαλκονόπορτα και πέδιλα, σαγιονάρες, παντόφλες, παιδικά παπούτσια κλπ τα βάζουμε σε μια παπουτσοθήκη ΙΚΕΑ που έχουμε μόλις μπαίνεις στο σπίτι. Δίπλα και πάλι χρειάζεται αποσμητικό χώρου στην πρίζα για να αποφύγεις την παπουτσίλα.

 

Εγώ έχω προτείνει να την βγάλουμε όλη έξω όπως είναι γιατί το μπαλκόνι έχει τέντες αλλά ο άντρας ανησυχεί ότι η υγρασία θα την χαλάσει (είναι μοριοσανίδα με καπλαμά ή κάτι παρόμοιο). Δεν πιστεύω να πάθαινε τίποτα πάντως γιατί στο μπαλκόνι έχω μια μικρή ραφιέρα παρόμοιου υλικού εδώ και χρόνια χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ένα καλό ξεσκαρταρισμα δεν νομίζω να τα χρειάζεστε όλα.

 

Και μην σας πιάνει καταναλωτική μανία (ειδικά πάει για γυναίκες αυτό )

 

:)

 

 

Μετά παίρνεις στην παπουτσοθηκη που είναι έξω για τον χειμώνα ένα νάιλον χοντρό να την σκεπάζεις και δεν θα έχεις κανένα θέμα με βροχές και άλλα τέτοια.τα παπούτσια πάντα έξω γιατί πρέπει να αερίζονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικό μου απλά τα βγάζω στην γωνία :P Στο πατρικό μου έχουμε μια παπουτσοθήκη σαν και αυτή

modern-wooden-shoes-furniture-storage.jp

 

 

Όχι τόσο άσχημη αλλά τα συρτάρια είναι ίδιας λογικής εμάς είναι λίγο πιο φαρδιά και λίγο πιο κοντή πάλη όμως με 3 συρτάρια.

 

Μάλιστα είναι στο χολ μετά την είσοδο.. υποθέτω στο μπαλκόνι την θες λόγω οσμών; γιατι δεν το βρίσκω πρακτικό να μπαινοβγαίνεις στο μπαλκόνι κάθε φορά για να φορέσεις παπούτσια.

Εμείς δεν είχαμε θέμα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

[...]

 

Εγώ έχω προτείνει να την βγάλουμε όλη έξω όπως είναι γιατί το μπαλκόνι έχει τέντες αλλά ο άντρας ανησυχεί ότι η υγρασία θα την χαλάσει (είναι μοριοσανίδα με καπλαμά ή κάτι παρόμοιο). Δεν πιστεύω να πάθαινε τίποτα πάντως γιατί στο μπαλκόνι έχω μια μικρή ραφιέρα παρόμοιου υλικού εδώ και χρόνια χωρίς πρόβλημα.

 

 

Να μην ανησυχείς, κι εγώ μια παπουτσοθήκη ΙΚΕΑ έχω δύο χρόνια τώρα στην βεράντα του σπιτιού (είναι νοτιοδυτική) και δεν έχει πάθει τίποτα. Το μόνο κακό, όπως γράφει κι ο louilouiCK είναι ότι πρέπει να βγαίνω έξω για να διαλέξω και να βάλω παπούτσια. 

 

Αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα, άλλωστε το χωλ είναι πολύ στενό για να την βάλω εκεί - είναι και το θέμα της μυρωδιάς... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ακριβώς την ίδια σε καφέ έχουμε κι εμείς, πρέπει να την μεταφέρω.

 

 

Σου γράφω εκ πείρας - και ζω σε περιοχή που έχει αρκετή υγρασία. Δεν έχει πάθει τίποτα η ντουλάπα, πολύ τίμια για τα χρήματά της και τον χώρο που προσφέρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αθλείστε και έχετε πολλά σπορτέξ και δημιουργούνται οσμές πιστεύω κάτι τέτοιο ειναι κομπλέ https://www.amazon.co.uk/d/Shoe-Deodorant/Scholl-GDSCH0023-Fresh-Step-Spray-150ml/B00BG69ACG

 

Γιατί δεν καλύπτουν απλά αλλά αντιδρούν με τα σωματίδια που προκαλούν την οσμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...