Προς το περιεχόμενο

Μηχάνημα/ συσκευή για αύξηση ροής νερού.


pauldel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, 

 

Σε κάποιο αγρόκτημα στο οποίο έχω ρολόι ύδρευσης (πόσιμου νερού), κατά τους καλοκαιρινούς μήνες ιδιαίτερα, η πίεση - ροή του νερού είναι χαμηλή, καθώς την ίδια γραμμή - σωλήνωση ύδρευσης (με διαφορετικά όμως ρολόγια ύδρευσης) μοιράζονται και άλλοι τρεις χρήστες, θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιο μηχάνημα - συσκευή που θα μπορούσα να τοποθετήσω στην είσοδο ή στην έξοδο του ρολογιού ύδρευσής μου για να αντλώ μεγαλύτερη ποσότητα νερού από την ίδια γραμμή.

 

Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω για κάτι τέτοιο αλλά υπάρχουν μπαταρίες που βγάζουν το νερό με μεγαλύτερη πίεση.

Τι είδους μπαταρίες είναι αυτές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που σκέφτεσαι, απλά δεν γίνεται. Για να αντλήσεις νερό πρέπει να υπάρχει νερό...

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις μια δεξαμενή που να γεμίζει όλο το 24ωρο με όση πίεση/ροή υπάρχει, στην οποία θα βάλεις μια αντλία, και όταν χρειάζεται θα ξεκινάς την αντλία ώστε να έχεις τη ροή που θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι είδους μπαταρίες είναι αυτές;

 

Δεν ξέρω ακριβώς πάντως έχω μια τέτοια στην κουζίνα. Νομίζω ανακατεύει το νερό με αέρα ή τέλος πάντων κάτι κάνει και πετάει το νερό με πίεση. Η ποσότητα δεν αυξάνεται προφανώς, απλά έτσι δυνατά όπως το πετάει δεν χρειάζεσαι πολύ νερό για να κάνεις δουλειά.

Ρώτα σε κανένα μαγαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...